OPASNA SITUACIJA

OPASNA SITUACIJA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Zamislite ovu situaciju - vozite putem, iza vas idu dva-tri auta, vrucina, ispred vas sleper sa prikolicom kenja, i vi u jednom trenutku krenete na pravcu da preticete; utom vidite ispred sebe kako vam u susret ide sleper (neprilagodjenom brzinom), vi ste stigli do sredine slepera a vozac iza vas je krenuo za vama u preticanje..nazad ne mozete, lijevo stijene,desno kamion, ususret ide kamion...sta bi vi uradili u toj situaciji?
 
Član
molio boga da me strefi srcani. valjda je to laksa smrt... :D

EDIT: hos nam otkriti kasnije, koji je tacan odgovor??? :D:D
 
Legend
U nizu i pod kamion, proso ko u filmu ispod prikolice :D hehehe..

A salu na stranu, instiktivno bi kocio, i nadao se da kamion kojeg ja preticem, nece poceti kociti i da cu se moc uklopiti.

A kao osnovno, nikad se nebih doveo u slicnu situaciju, ali eto, kad bi bilo vec tako... onda bi to uradio.
 
kocio bi i ocekivao da ce taj iza mene isto kocit i da se vratim nekako iza....al sto neko vec rece moras bit povelika budala da se dovedes u takvu situaciju
 
Član
jednom mi se desila ta situacija,ali odozgo je islo auto,a ja sa dzipom a lik iza mene sa autom...poceo kociti io n poceo kociti i zaustaivili se obojica,ovaj iz drugog pravca stao...
 
Početnik
Ne mislim da je budalastina preticati sleper i ici nekih 80-90 na sat, opasnost je drugi kamion koji se pojavi iz suprotnog pravca. Pretpostavlja se da je ''prazan'' i da ide brze nego inace.
 
Član
ili gas ili kočnica, procijenit koje je potrebno i dobro iskoristit odabrano, kad te vidi i kamion iz suprotnog smijera će kočit.. a vrlo je vjerojatno da će i kamion kojeg pretječeš skužit situaciju
 
Član
Nikad ne pocinjem da kocim jer vrlo je vjerovatno da i taj s kamionom pocne da koci i ko bi se nagodio tad! Jednostavno dodam gas i vozi... Nema vracanja! Ali ne sjecam se da sam ikad u tako kriticnu situaciju dosao!
 
Član
addo je napisao(la):
Nikad ne pocinjem da kocim jer vrlo je vjerovatno da i taj s kamionom pocne da koci i ko bi se nagodio tad! Jednostavno dodam gas i vozi... Nema vracanja! Ali ne sjecam se da sam ikad u tako kriticnu situaciju dosao!
dobre, iskusne kamiondzije nikad ne koce kad ih prestize auto! to mi je rekao jedan stari sofer.

Da sam ja u tom slucaju, pravac bi sigurno bio toliko dug da bih mogao bez problema izvrsiti prestizanje kamiona... a za ovog drugog iza mene, ne znam, gdje je posao uopste? :lol:
nikad ne idem iza nekog u prestizanje jer nikad neznam koliko je to drugo auto brzo, desilo mi se jedan put sranje iza golfa2, i nikad vise...

ali eto recimo da se nadjem u takvoj situaciji, mislim da uvijek postoji mjesta na cesti da se 3auta mimoidju uz manji kontakt, stoga svirao bih ovome kamionu sto prestizem, udario ga malo sa strane, a dotad bi ovaj drugi kamion valjda skuzio moju namjeru da hocu da se mimoidjemo i on se sklonio... heh ko u filmovima :p
 
Član
Evo BLACK KNIGHT opisa istu situaciju u kojoj je bio moj dajdža prije jeno 3mjeseca,bilo sve tako i on se stisno askonom uz kamion koji je pretico i kočio tako je izgulio cjelu desnu stranu vozač bmw-a koji je bio iza njega ga udario u gepek dok se i on ugurivo uz kamion sreća bio put širok i kraj puta pa kamion iz drugog smjera koji je išo prebrzo im prošo milimetar od reterovizora samo im totalka u obojice desna strana u njegovom autu bilo njih četvoro svi premrli od straha a u bmw-u čojek i žena činimse niko povrijeđen al ja neznam štabi nedaj bože take situacije jednom sam pratio kamion nek ide polako prvi čisti pravac i usporim da se odaljim od njega da vidim ide li išta kikdavn i preticanje
 
hehe




pa ne znam sta bi uradio,ovo sto rece drug u zadnjem postu,probao bi ovaj potez ko lik sa asconom,a ako je preuska staza ovaj cesta onda bi se pomolio i nadao cudu ili bi odradio scenu iz fest en fjurius.
 
Član
bilo je situacija gdje su 2 trake da se nađe mjesta i za 3. auto, bar sam tako čuo os instruktora vožnje, kaže da je vidio to 2-3 puta da je uspjelo
 
Član
ma moze i to,desavalo se,meni se desilo jednom.fabijom idem iz sarajeva za tz,i prije stupara veliki pravac nizbrdo i idem jedno 80 90 a odozdo lik krenu preticati pa se vrati pa opet krenu i nastavi...sidjem sa asfalta desnom starnom 5-10 centi na kamencice i tri auta prodju.
i vidim da taj sto je pretico komsija moj :) i kasnije mu kazem to.ma komsija kaze zurilo mi se :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top