omw 100

omw 100

Član
dali bi skodilo da naspem ponekad omw 100, do sada sam sipao 95. danas gledam u prirucnik i pise da bi trebao da sipam bezolovnu 98. posto je malo teza naci bezolovnu 98, i nije neka razlika 98 i 100. auto je golf 4 1.6
hvala
 
Jednom sam ja nasuo 100 na OMV-u, a inace 95, auto ide bolje, osjeti se, al' svi su mi majstori rekli da to ne radim vise nikad, inace motor je bio 1.8i 90 konja!

Razlika se osjetila u voznji (bolje vuk'o), i na kilometrima predjenim, presao sam vise km, nego sto predjem km kad naspem za isto para 95-cu!
 
Član
Slobodno sipaj 100 ak ti preporucuje proizvodjac 98, oni obicno kazu "min 98", a vise oktana rijetko steti...
 
Član
a pise da sipam super plus 98 (bezolovna) ili super 95 ( valjda obicna 95, a cudi me jer ima katalizator :icon_question:), s tim ako sipam 95 da je smanjena snaga..
 
Član
Ja sipam super 100 evo pola godine, znaci samo super 100 sa omv-a i dosta mi se pokazalo bolje a nisam imao nikakvih problema. Inace motor je 1.4 i pise da mogu sipat 95 i 98. Pozzz
 
Član
jel ono 2.3x litar stotke na OMV?? :D:D
neka hvala...

ako ti primjetis razliku na atmosfercu do 100 ps, svaka ti dala :cool:
i nije teze naci bezolovnu 98, svi je prodaju osim OMV.a
 
Ja ne sipam omv 100 radi snage, nego radi cistoce. Ne sadrzi sumpor, ne prlja injektore... I kosta 2.14KM, nije puno skuplja od 95-tice.
 
Član
ma cisto sumnjam da je i ta 100-tka ustvari prava 100. tako da te to dodje mozda 98. kao sto neko rece, nece stetit, moze samo bolje biti, gore definitivno ne... ;)
 
Član
ma znam ja da tu nema neke snage vise, ali osjetim da mu je 95 slaba, jer od svih cetvorki ova benzinjara 1.6 16 v ima najvecu kompresiju i zahtjeva jace gorivo. hvala svima;)
 
Član
Ja sam sipao prije 95, ali mi je jedan sto radi u omv-u rekao da on praktikuje da sipa super 100 i da je dosta cisci, mada nije cistih 100 oktana, mozda nije cak ni 98, al je u svakom slucaju bolji od 95-ice, a i nije neka razlika u cijeni, pa zasto nebi produzio vijek motoru radi nesto sitno feninga, to ces potrosit kad jednom jace stisnes gas.
 
Član
Uvijek kada sam u sa naspem na omv 100 i kao propuhujem kociju nazad do zenice :lol: :lol:

inace kod mene na rezervoaru stoji da moze i stara 91, ali toga vise nigdje nema vec ihiiii :lol:
 
Top