Olaksavanje Tocka

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja

Olaksavanje Tocka

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja
G

GoPlay

Olaksati tocak za po 1 kilogram da li igra veliku ulogu ili ne. (pricam o 17 felgama)
Vozim auto za svaki dan. i pitam zbog ljetnog intervala.
Sadasnje felge mi imaju 8kg. a nove bi imale 7kg po felgi + tezina gume.
Da li se zbog toga isplati mijenjati. (logicnim slijedom da) ali volio bih vasa iskustva.

S obzirom da vozam clia koji je 15 stock ... i da su mu dijelovi drama osjetljivi (lezaj kugle i sl...)
 
Član
Ja tebe kako sam razumio stare felge imaju 8kg 15-ske bez guma, a nove su 7kg i 17-ske isto bez guma, tako da obje sa gumama ce biti tu negdje sa tezinom, Ja mislim da ti ne bi trebalo svarati nikakove probleme, dosta clia sam vidjao sa 16-skama i 17-skama i niko se nije zalio da ima problema nekih.
 
G

GoPlay

Ne. Pogresno si me razumio. Na autu sam dobio tvornicki propisane felge celicne 15 sa gumama 195/65/15 tezinu ne znam.
Ali ljeti imam 17" set kojem su felge teske po 8 kila + gume... e sada nove felge imam u opticaju mozda i one bi bile 7 kilgorama po felgi + guma.
 
Član
Ma gle ako već voziš na 17 ljeti,totalno je nebitno kila ili 2 po felgi,nemoj da te to brine kod odabira novi felgi tj,ostavljanja ovih stari.Ako ti pašu,ne zapinju nigdje,te dodatne kile neće napraviti ništa gore-bolje....poz
 
Član
na takmicarskim autima kojima stotinke igraju ulogu to se moze kalkulisati , na autima za svaki dan to je nebitno, iako ako su ti te lakse i ljepse onda se isplati mjenjati, ultre su prelijepe felge :)
ja vozio na 17kama dosta teske, sada 14ke celicne lakse i uze gume puno, imam osjecaj da auto cak sporije ide :D
 
G

GoPlay

ma ima 17 raznih tezina... ove dvije felge su medju laksima. ultraleggra kao najlaksa za koju znam 7kila 17x7 i evo ova moja seneka 8kila 17x7... dezent brok i sl su po 10 i vise kila
 
Super Moderator
Uh ultralegera je boli glava i ja sam je zbog mase htio al nisam nasao 18 a za 17 mi se ne daje 300-400 eura
Trapovi ce ti malo manje trpit i mozda ce trositi nesto manje, al kako god predobro bi stajale na cliu
 
Top