Olaksanje zamajca?

Olaksanje zamajca?

Član
Zanima me na fabricki menjac od Golfa 2 valja li da se olaksa zamajac i koliko,motor je od Golfa 3 2.0 16v ?
 
Član
Kod mene na autu je veci zamajac i mozda malo ebe u brdu tromiji je, ali kad na ravnom uhvati ode, tako da sve ima prednost i manu, treba naci neki kompromis!
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Kod mene na autu je veci zamajac i mozda malo ebe u brdu tromiji je, ali kad na ravnom uhvati ode, tako da sve ima prednost i manu, treba naci neki kompromis!

Znam za to zato pitam sto mislite :)
 
Član
Ja sam olaksavao zamajac, evo ti slike koliko je kg original a koliko kg olaksan


Sad mi je ABF u autu i vratio sam stari zamajac, jer je i ovako ogromna razlika u kilazi izmedju ABF/ove korpe, zamajca i mk2 korpe, zamajca.
Korpa od ABF/a ima 5kg a zamajac 10kg
Korpa od mk2 ima oko 3 a zamajac 5kg

tako da ti je vec OK

evo slike

http://www.akcrankshaft.com/forum/attachment.php?aid=479
http://www.akcrankshaft.com/forum/attachment.php?aid=480
 
Član
Dottore je napisao(la):
Ja sam olaksavao zamajac, evo ti slike koliko je kg original a koliko kg olaksan


Sad mi je ABF u autu i vratio sam stari zamajac, jer je i ovako ogromna razlika u kilazi izmedju ABF/ove korpe, zamajca i mk2 korpe, zamajca.
Korpa od ABF/a ima 5kg a zamajac 10kg
Korpa od mk2 ima oko 3 a zamajac 5kg

tako da ti je vec OK

evo slike

http://www.akcrankshaft.com/forum/attachment.php?aid=479
http://www.akcrankshaft.com/forum/attachment.php?aid=480

Aha,znam da je dosta laksa od mk2 nego fabricki od ABF, al sam mislio jos 1kg da ga olaksam pa sam htio da vidim vasa misljenja jel nemam iskustva
 
Početnik
ja neznam da iko bolje radi lamele i komplet kvacilo, od firme Malinic iz Beograda

sinter radi i Niho iz Konjica (BiH)

balansiranje zamajca (preporucam balansirati zamajac zajedno sa korpom) radi firma u Zagrebu, Elmet, vrlo dobro

imam broj od svih navedenih pa ako ti treba javi ;)
 
Član
HONEY je napisao(la):
ja neznam da iko bolje radi lamele i komplet kvacilo, od firme Malinic iz Beograda

sinter radi i Niho iz Konjica (BiH)

balansiranje zamajca (preporucam balansirati zamajac zajedno sa korpom) radi firma u Zagrebu, Elmet, vrlo dobro

imam broj od svih navedenih pa ako ti treba javi ;)

Vazi druze. Ima li ko da se izjasni dali radit ili ne olaksavanje zamajca :)
 
Član
Ako ga ne mozes profesionalno uradit, ne radit ga. Najbolje je kupiti laksi zamajac, sa nekim certifikatom. Znam par slucajeva nestrucnog olaksavanja zamajca, gdje se zamajac razletio, neke ljude je samo sreca spasila da gadnije ne nastradaju il mozda zaginu. Kad se zavrti na nekih 7000 o/min pa razleti na komadice, jako je opasan. A ti imas auto sa poprecno smjestenim motorom, pa kontaj gdje bi ti djelovi mogli zavrsiti...
 
Kod mene je olaksan, al je sva sreca mjenjac na desnoj strani gledano iz kabine :D

Sala, al dal olaksavat, pa ako ganjas vremena na 402, svaki zahvat koji ti je moguc za uradit, uradi, u suprotnom nemoj dzaba, dzaba jedna glupost vise da razbijas glavu dal je dobro balansiran, da se nece razletit pa te na dva dijela izrezat i sl.
 
Član
Na ABF-u se jako osjeti olakšavanje zamajca. Tvoj zamajac je težak 9.6kg i može se bez problema olakšati na nekih 6kg (vani često idu na aluminijski zamajac 2.4kg) s tim da ti je donja granica oko 5,8kg i ispod toga definitivno nebi trebalo ići zbog mogućnosti pucanja. Negativne posljedice olakšavanja zamajca su priče za malu djecu. Uslov svega je dobro izbalansiran zamajac i prespreman tokar koji zna odakle i koju količinu mase smije da skine, ukoliko to ispoštuješ nećeš imati apsolutno nikakvih problema. Cijena tokarenja i balansiranja zamajca kreće se u prosjeku oko 100-njak maraka (Banja Luka) i predstavlja odličnu investiciju sa aspekta uloženo-dobijeno.
S olakšanim zamajcem auto osjetno bolje ide, neuporedivo se lakše vrti i jednostavno je živahniji i zabavniji za voziti. Fabrički zamajac na mom autu (Golf Mk2 GTI 16v) težak je 5,6kg a olakšan je na 2.8kg. Prešao sam već preko 50000 km od olakšavanja i nisam imao apsolutno nikakvih problema. Skoro je skidan mjenjač radi stavljanja sinter lamele i nisam našao niti jedan jedini trag ni na zamajcu, lameli, korpi... koji bi pokazao da nešto ne štima a auto je prošao priličnu torturu tokom tih kilometara računajući nekoliko SR-ova i ko zna koliko boca nitra potrošenih po gradu.
Moj lični savjet ti je ukoliko si u mogućnosti, odnosno možeš doći do ljudi koji se tim ozbiljno bave, definitivno olakšaj zamajac i vjeruj mi nakon svakog stiskanja gasa imaćeš veći osmjeh na licu od bilo koje misice svjeta...
 
Top