Ojacanje kvacila

Ojacanje kvacila

Da li neko kod "nas" radi ojacanje kvacila,konkretno za Punto JTD?Kvacilo je skoro novo(15k km presao),ali klize,zbog jaceg momenta,jer je auto cipano.
 
Član
Sumnjam da bi ti moglo biti radi chipa, nije se digo obrtni momenat nezz koliko da mjenjač ne može izdržati ili su baš tako loši..?
 
Nije mjenjac problem,nego to "valeo" kvacilo...Pa dignut je na nekih 120+ks,za sad :D .Kvacilo mi ne da da se igram vise sa snagom.JTD trpi 300ks,tj motor sa odg ubrizgavanjem i turbom.Nece se to jos raspast :D
 
a ti si probo i jace mape cini mi se ?
inace je u saobracajnoj 59 kw.
normalno da ce "klizit" :)
ima ovih tunera pa me zanima kako izvuci 300 hp odatle a da predjes s njim vise od 400-500 metara :)
 
Jesam,ali onda klizi skroz,za sad sam podesio sebi mapu da ima fabricki momenat do 2200 obrtaja,inace bi jos gore klizalo.Poznanik mi ima takvog punta sa 300ks,auto ide do 100 za manje od 5 sec,i vozi ga otkad,jos nije crko :),ali je ulozio bruku para,dok je dosao do recepta :).
 
Moguce,ali sve izgleda suho.Pazi ja stvarno ne stedim auto,nista cudno sto je kvacilo popustilo,ipak tu ima dosta vise snage nego fabricki,mene samo zanima ko radi pojacanja kvacila?
 
a kako mislis pojacanje kvacila ?
uz mjenjac
lamela korpa druk lezaj viljuska druk lezaja i zamajac.
stvarno nekontam. ?
kod tebe ba lamela sjebana od tih skripova , mozda trazit neku kvalitetniju ili
???
 
Pa mislim na pojacanje potiska korpe,i reparacija lamele,eventualno sinter.U Srbiji to Malinic radi,kod nas ne znam da iko radi.
 
Top