Oil treatment

Oil treatment

Član
Evo i ja ću ti reći da je mnogo bolje smanjiti servisni interval, i pametan odabir motornog ulja, i imaćeš bolje efekte nego sa aditivima, (drugačije rečeno, aditivi su "Bacanje para"). Govorim to jer sam npr. probao kad sam imao G2, Abro navedeni aditiv sa kojim sam imao trenutno samo bolje efekte, tj. jedan period, pa lagano pad tih performansi, i do sledeće zamjene ulja kad sam prešao na drugu gradaciju, i imao efekat bolji, koji je trajao konstantno maltene, do sledeće zamjene. Druga važna stvara, kad je u pitanju npr. aditiv sa MoS2, koji kako je meni poznato, i opisano kod njega "stvara teški film, bla bla..." kako bi povećao kompresiju itd. pa motor bolje radio"... Pitam ja, šta je sa uljnim kanalima, i ostalim mjestima kuda to ulje prolazi, zar neće smanjiti protok ulja i smanjiti podmazivanje? Ili da pitam još, šta je sa PD motorima gdje to ulje podmazuje i turbinu, ili pak bregastu, gdje se turbina vrti na XXX obrtaja gdje je piksna, ležaj ili nije više ni bitno šta, od XX metala, a proizvodjač aditiva priča samo o mjestima na kojima pomaže, kao što su klipovi, karike, stubline, koje su opet od XY metala, itd. da ne navodim sve to baš, odoh daleko, jer skoro niko od tih, koji vam preporučuju i prodaju aditiv, (ubjeđen sam 99%) nezna sta je MoS2, koja su njegova svojstva, i koja je druga strana medalje njegovog korištenja.
Naravno, iznijeo sam svoje mišljenje, sa kojim nemora se niko ni slagati, ovdje na forumu, ali je utemeljeno na iskustvu u radu, teorija i praksa, kod proizvodnje sličnih proizvoda navedenim.
 
Poslednja izmena:
Ako zelis da dekarbonizujes motor (oslobodis ga čadji koja se pohvatala na bloku motora i po ostalim dijelovima unutar motora) dovoljno je da pred samu zamjenu ulja u vruc motor da naspes nafte u ulje koje je vec u motoru cca nekih pola litra zavisi kolko ti vec ulja fali u motoru
Pusti auto da odradi jos nekih 10-20 minuta u leru ugasis auto sacekas da se slegne sve u karter i ostavi preko noci da ulje iscuri iz motora

To ti je najbolje i najjeftinije
Slijedecu zamjenu ulja odradi 5000 predjenih kilometara i opet dospi naftu prije izmjene ulja

A najbolje prije svega skini poklopac motora i vidi imal puno cadji po bregastoj i ostalim dijelovima ako nema drzi se mjenjanja ulja svakih 10 000 i neces imat nikad problema s carbonom u motoru jer on se stvara sa izgorenim uljem koje je neredovno mjenjano


Toliko pozz
 
Top