Offshore registracije

Offshore registracije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raspitajte se na ovu temu, ako neko ima nekog u policiji, da dobijemo pravu informaciju. Ja nemam nesto zelju placati carinu za iduce auto, tako da zelim naci neku semu da izbjegnem carinu.

U sustini produzenje registracije izadje 200e za godinu, sto je za neko jako auto extra stvar...
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
u cro su takva auta oduzimali,carinski prekrsaj,izbjegavanje placanje carine :)

Simpaticno... Samo ne znam na osnovu cega ce oduzeti auto stranog drzavljana... Ali danas je sve moguce, drveni sporet i bunar na tavanu... :cool:
 
Sina je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
u cro su takva auta oduzimali,carinski prekrsaj,izbjegavanje placanje carine :)

Simpaticno... Samo ne znam na osnovu cega ce oduzeti auto stranog drzavljana... Ali danas je sve moguce, drveni sporet i bunar na tavanu... :cool:

Ma ljudi cim spomenes vozanje stranih tablica il' slicno odmah podju pricati, ma ne moze to oduzimali auta! Ne kazem da nisu oduzimali auta, al' budimo realni, niko ne cita imena onih kojima su auta zaplijenjena! Citao sam za ovo sto putas na pik-u neki vec duze vrijeme stavlja u oglase nudi ovu registraciju! Mislim da se ona isplati ako imas love i vozis auto koje je najmanje 40 000 maraka, na neko jeftinije auto mislim da se ne isplati trositi tolike pare! Ja sam sebi kontao nesto iz Austrije dovesti pa se vozati najvise jednu godinu sa istim autom, pa sam kod drugarove stare (radi u MUP-u, ima neku visu poziciju sta ja znam vec) i saznao sam da se moze ako je auto registrovano, ima origuranje, zeleni karton, i punomoc na svoje ime, al' vlasnik da je u krvnom srodstvu! A za ovo offshore da ti kazem, pitao sam sta ona zna, al' nazalost nista nije znala!
 
cini mi se da ne dobijes njihovo drzavljanstvo. zato je to toliki hit bio u svijetu (Vanuatu). znam da se u hrvatskoj oduzimaju takva vozila. bas me interesuje kakva je situacija kod nas
 
Član
ama odakle vam da se dobije drzavljanstvo,nema nista od tog :)
offshore kompanije i drzave sluze samo za pranje para,izbjegavanje poreza
u americi pokusavaju tome uci u kraj godinama,svi cruiseri i privatni avioni su reggani na bahamamima i ostalim poreskim rajevima,kao sto je vanuatu itd...
gledao sam oko vanuatu prije jedno 3-4 godine,znam da se moglo napisati sta hoces na tablice i staviti grb koji ti hoces...
 
Član
Dobijes prebivaliste i vozacku dozvolu na ovim ostrvima, ako imas prebivaliste i vozacku, onda bi trebao imati i drzavljanstvo, kako ce izdati vozacku, ako nemas drzavljanstvo?
Sigurno da ovo nije bas naj-naj po zakonu, ali mozda se na osnovu neceg moze ustanoviti da li je skroz protiv zakona ili se moze tolerisati...
 
Sina je napisao(la):
Dobijes prebivaliste i vozacku dozvolu na ovim ostrvima, ako imas prebivaliste i vozacku, onda bi trebao imati i drzavljanstvo, kako ce izdati vozacku, ako nemas drzavljanstvo?
Sigurno da ovo nije bas naj-naj po zakonu, ali mozda se na osnovu neceg moze ustanoviti da li je skroz protiv zakona ili se moze tolerisati...

Kad dobijes dozvolu negdje za stalni boravak tj. prebivaliste ne mora znaciti da dobijes njihovo drzavljanstvo, zar ne bi tako dobio samo vizu na duzi period, isto kao sto nasi idu pa dobiju vizu na duzi period i imaju mogucnost polaganja i dobijanja strane vozacke, a niko nema drzavljanstvo od te Zemlje gdje borave, jer sumnjam da i jedna drzava se tek tako "razbacuje" pa da daje drzavljanstvo kome god zatreba!
 
Član
vozacku mozes dobiti bez drzavljanstva u svakoj drzavi,dakle dobijes privremeni boravak i odes i trazis vozacku i dobijes je,ili polozis vozacku i et :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top