Offshore registracije

Offshore registracije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li neko ima iskustava sa offshore registracijama (kada se vozilo registruje u nekoj lijevoj drzavi Vanautu ili COOK ISLANDS). Da li je dozvoljeno voziti takvo auto kod nas po nasem zakonu?

Evo link: http://offshoreplates.com/sr/
 
Član
meni je smjesno sto je registracija ista za bilo koje auto, kao da nije bitno da li je yugo sa 1.1 motorom ili audi a8 sa 6.0... u cemu je caka??? meni lici na neku finu prevaru :icon_confused:
 
Član
Ma nije, dobar dio love od 1500e ode na licne papire, posto te moraju tamo prijaviti, da bi ti mogli registrovati auto. A to sto nema razlike u autima je vjerovatno zbog toga sto niko nece tamo registrovati nista manje od 3.0, a sve preko 3.0 je ista registracija... Tako recimo vozio a8 3.2fsi ili a8 6.0 ista ti je registracija i kod nas i kod njih...
 
Član
evo gledam galeriju na ovom sajtu, imaju tekstovi iz novina u kojima pise da po Srbiji ima auta sa tim tablama. gdje ti nadje 1500?? :icon_eek: ja vidio 200 i 400 :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
prva je 1500

ovo nije lose tko ima novo i jako auto,viđao sam u nas par auta sa tablicama vanatau,bas sam se pitao odakle ovaj u nas:D
 
Član
Nije to lose... Samo ne znam kad ce doci do ukidanja carina, jer ako ukinu carine, onda je ovo neisplativo...
Kod nas se ne moze vozati strano auto, ako nemas drzavljanstvo te zemlje iz koje je auto, ovi naprave drzavljanstvo, sto dodje kao dvojno, ali sad je bilo price da ce se svako morati opredjeliti za jedno drzavljanstvo, tako da ne mozes uzeti Cook Islands drzavljanstvo i ovdje zivjeti...
 
Član
Nije muljaza nikakva, i ja sam vidio 2 puta auto kod nas na Vanatuu tablama, znam da je prije cca god-dvije "pukao" balon oko ovoga, dal' su ih zabranili u Evropi, Hrvatskoj ili tako nesto, fkt se ne mogu sjetiti sad.....kod nas mislim da se to nigdje ne spominje......
 
Član
Jel zna iko ista o carinama? Kad se ukidaju i da li ce se uvesti neki novi namet umjesto carine?
 
Član
pa ako ti daju drzavljanstvo, to se naravno isplati...a i fazon, imas tablice kao sto niko nema :lol:
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
pa ako ti daju drzavljanstvo, to se naravno isplati...a i fazon, imas tablice kao sto niko nema :lol:

Ma j*es to, mozes vozati sta hoces....nema limita na starost i sl....san za uvoz neceg starijeg, raritetnog i sl....
 
Član
pa ovo je nekome dobra prilika da uveze nesto starije od 7 godina, nesto sto je rijetko i ima veliki motor :lol: ;)
 
Ja sam se bio zagrijao da uzmem Vanuatu tablice, ali je zabranjeno daljne izdavanje prije tacno dvije godine. Ne znam kakva je situacija sa ostalim ostrvima i drzavicama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top