OEM golf 4 xenon

OEM golf 4 xenon

Član
Pozdrav,
Dali se itko razumije,kako spojiti OEM originalne xenone na golfa 4,imam obične farove na golfu 4,e sad sam nabavio originalne xenone sa lećom, i zanima me dali itko zna kako džekove pripasati, na ovim farovima imaju dva utora za džek,a ja u autu imam samo jedan džek ,a za njega bi mogao nabaviti adapter onaj sto se stavlja u jedan utor,a drugi utor,šta sa njim???
 
Član
kako god uradis ja mislim da to nece bit ko fabrika. na mom golfu je bio unutra salter drugaciji. nije bilo onog kolutica za podesavanje visine. onda kod mene je bio i kontrolni modul, prijavi na bordu kad crkne sijalica.
takodje u faru je bila nekakva day light halogena sijalica. svijetli ono zuto al dosta jace od obicne pozicije tako da po danu nije trebalo xenon palit.
 
Član
Danas sam prikačio xenone, sa adapterima znaci onim originalnim , i radi dugo svjetlo,žmigavci i pozicija,a xenon neće nista da se upali...
Šta li je u pitanju znali itko???
 
Na originalnim xenonima podešavanje visine snopa fara ide preko poluosoina dole imaju neki moduli koji to rade, zato unutar nema pored prekidača podešavanje snopa. Koliko znam, jer sam sebi to radio, treba 4 ili 5 žica nakačiti, crna, smeđa, bijela i plava (barem je u mene ovako) ostalo ti je viška, jer taj višak je snop, prskalice i još neki vrag. To što ti ne radi xenon, pregledaj balaste, moguće da su oni u pitanju pod uslovom da ste sve skopčali kako treba. Ako ste krivo šta uradili, postoji velika mogućnost da ste ih zaje*ali, ili si ih dobio neispravne. I da znaš da su ti balasti skupi, polovni ispod 150 nećeš naći, a novi Boga pitaj.
 
Član
Visinu snopa cu ja nastimati ručno i fiksirati je,to nije problem,problem je sto neće da se upali xenon leća,a ovi farovi su radili na golfu koji je fabrički imao te farove a u mene mu nestofali,e sad dali je do napona,možda napon treba dovesti,neznam et
 
Najbolje ti je da potražiš savjet stručnjaka, i u mene su te, i prokleto skupe sijalice nemoj šta zajebati :D
 
Agattu
Jesi li uspio rjesiti problem sa xenonima?
Kupio sam i ja oem xenone imam isti problem
Samo ja nemam dzekove nego moram pjeske spajati zice,i postoji li jos kakva instalacija koja povezuje oba fara za jednim balastom,ne znam kako to da rjesim
Molim za pomoc
 
Član
nista ovako napamet se ne moze rijesiti, da te farove imam na stolu ili auto tu mozda bi se nesto moglo i uraditi, ovako napamet nista. orginalni xenon farovi se mogu spojiti ali ako isti imaju nivelaciju ona nece raditi kao na autu na kojem su bili
 
Član
Instalacija tvog obicnog fara i xenon fara ako mislis na R32 farove nije ista, dzek od r32 fara ima 12 pinova obicni far ima 10 i imaju jos dodatni dzek za motoric za nivelisanje ali bez njega moze raditi. Samo trebas otici da ti neko rijesi taj dzek i trebalo bi da radi. Provjerite sve zice i pogledaj da ti nije osigurac crko, denis_dex digo si temu od prosle godine.
 
Poslednja izmena:
Instalacija tvog obicnog fara i xenon fara ako mislis na R32 farove nije ista, dzek od r32 fara ima 12 pinova obicni far ima 10 i imaju jos dodatni dzek za motoric za nivelisanje ali bez njega moze raditi. Samo trebas otici da ti neko rijesi taj dzek i trebalo bi da radi. Provjerite sve zice i pogledaj da ti nije osigurac crko, denis_dex digo si temu od prosle godine.
Znam prijatelju da sam digo vec ispricanu temu al nisam mogao naci adekvatan odgovor ni rjesenje na koji nacin se ovo moze rjesiti.
Bio sam kod Ismara elektricara,tvrdi da mora postojati veza izmedju dva fara da bih oba mogla raditi i da su to djekovi za koje si rekao da su od nivelacije
ja imam i te djekove sve mi je momak dao,kroz njih prolazi jedan veci kabal koji ima debelu izolaciju ( za njega kaze da je visokonaponski kabal koji veze drugi far odnosno xenon) i dvije deblje zice smedja i zelena
tolike zice i takva izlolacija nije potrebna za signal jednog senzora za nivelaciju
 
Top