Oduzimanje vozacke

Oduzimanje vozacke

Član
Znam da ima jos jedna tema istog naziva al necu da momku remetim temu. Kazna za prekoracenje brzine, kad dodje .. jel se i ona moze platit 50% u roku od 8 dana?
I dosla mi je kazna, ono s obrazlozenjem gdje sta kako. Jel mi to poziv da predam vozacku ili ce mi to naknadno doc?
Mozda glupa pitanja postavljam al nisam se nikad susreo s tim. I naravno, napisite mi vasa iskustva. Jel uspio ko kad sta sredit itd?
 
Član
Prvo ti dodje kao obavjestenje i da prijavis na osnovu njega ako nije vlasnik vozila upravljao autom...ako na to ne odgovoris smatra se da je vozio onaj na kome je auto i na njega se pise kazna...
Bilo koju kaznu mozes platit u roku od 8 dana kad ti se uruci nalog sa uplatnicama-dodje postom na adresu, najcesce nekih 20-30 dana nakon prve koverte
Ako je i oduzimanje vozacke, s tim nemam iskustva al mislim da dodje poziv da predas vozacku, ne mozes odnijet kad tebi odgovara
 
Član
kaznu placas kao i svaku drugu 50% u roku 8 dana. Onda cekas papir da predas vozacku. samo da znas da ces se nacekati
 
Član
koliko si prekoracio? Meni je jednom doslo 40KM kazna za prekoracenje, prosle godine novembar mjesec, 40 ogranicenje, mene klepili cini mi se 57km/h....naravno na vlasnika automobila je kazna, a ja vozio, i od dana prijema koverte placam 50% u roku 8 dana. Ja sam uredno platio, zavrsio, sacuvao uplatnice i nikad nista vise nije doslo, cak juce auto registrovao, sve ok :)
 
Član
I meni je došla plava za prolazak kroz crveno, odma platio 50% manje tj. 50KM i amidža rekao da je on vozio jer meni treba auto svaki dan. Mjesec dana bez vozačke al poziva još nema, evo već 4. - 5. mjesec, možda zato što je RVI
 
Član
Za prekoračenje brzine preko 30 km/h ide vozačka na mjesec, ispod samo kazneni bodovi i uplata
 
Član
Ma prekoracio sam i previse haha preko 50. Al hajde sredice se nesto, nacu nekog da preda za mene jer isto tako od auta ovisim.
Inace pazite se u tinji (tuzla-srebrenik) ima negdje taj radar eto, koji sam ja na ruzan nacin otkrio haha.
 
Član
Ljudi ja opet s pitanjima. Jedni govore ovako drugi onako a znam da cu ovdje najvise pomoci dobit.

Dosla mi je OBAVIJEST bijeli papir o kazni, da prijavim ono ako je ko drugi vozio itd. Eh, onaj rok od 8 dana za naplatu se broji od kad sam TAJ papir dobio. Ili kako?

I da, na tom papiru pise stanica srebrenik. Necu valjda morat u srebrenik ic da to zavrsavam sve ? :s il mogu i u mupu tk?
 
Član
Jel dosla uplatnica?? Ako jeste samo uplati i to je to, osim ako je auto na nekom drugom. Onda odes u cips i prijavis se. Mozes i u svom :D
 
Član
Jel dosla uplatnica?? Ako jeste samo uplati i to je to, osim ako je auto na nekom drugom. Onda odes u cips i prijavis se. Mozes i u svom :D

Nije nije zato i pitam. Na ovom papiru pise da dostavim podatke ko je vozio.
Al eto logicki ne mogu napisat kaznu ako ne znaju ko je vozio.
Znaci tek kad mi dodje kazna s uplatnicama
 
Član
Ako nista ne javis, doci ce onda kazna sa uplatnicom na isto ime. Samo uplatis i to je to. Kasnije dolazi poziv za predavanje vozacke
 
Došao ti je papir da prijavis ko je vozio, ako ti treba auto nadji nekog i reci da je on vozio, ako ne doći ce na tebe i onda kada dodje uplatnica imaš 8 dana, a za predavanje vozačke ćeš se još nakon toga nacekati ;)
 
Član
Ja sam imao takvo iskustvo prije 4.5 mjeseci . Naseljeno mjesto , ogranicenje 60 , ja vozio 90 . Doslo mi 40 km kazne , platio pola i to je to . Reko mi policajac da sam vozio 91 da bi mi uzeli vozacku na mjesec i da bi dobio kaznu 100 km jer sam prekoracio brzinu u naseljenom mjestu.
 
Član
Ja sam imao takvo iskustvo prije 4.5 mjeseci . Naseljeno mjesto , ogranicenje 60 , ja vozio 90 . Doslo mi 40 km kazne , platio pola i to je to . Reko mi policajac da sam vozio 91 da bi mi uzeli vozacku na mjesec i da bi dobio kaznu 100 km jer sam prekoracio brzinu u naseljenom mjestu.
Kod nas u BiH je sve naseljeno...
 
Član
Da ne otvaram novu temu..Danas sam dobio kaznu da platim odmah 50KM i mjesec zabrane.vozio 94 na ogranicenju 50.
Eh zanima me jel mogu napraviti neki zahtjev da dam odmah vozacku jer ce mi poslije trebati vise nego sad,tj da ne cekam da mi dodje papir da predam
 
Top