Oduzeta vozacka.

Oduzeta vozacka.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas mi je oduzeta vozacka ( 2.17.2016 ) na mjesec dana i 100 KM kazne zbog prekoracenja brzine.

Policajac mi kaze da ce mi doci koverta kuci koju cu ja morati odnijeti u stanicu zajedno sa vozackom.

Eh sad mene zanima , da li ja smijem voziti dok ne dodje koverta posto je vozacka kod mene ili kazna pocinje od ovog dana pa traje mjesec dana , ili ne smijem nikako vozit ni sad pa moram cekat da koverta dodje pa da odnesem i tad kazna od mjesec dana zabrane pocinje ?

+ Bilo bi dobro da odgovori neko ko je imao iskustvo ovako ali ako sta ko zna o ovome neka napise.

Hvala.
 
Član
Vozis dok ne dodje koverta da predas, na dan kad predas pocinje ti ta zabrana od mjesec dana
 
Kad ti stigne koverta, odes u stanicu i kazes da ti treba jos vozacka nesto slazes i nek ti produze jos 1-2 mjeseca, ja sam 3 puta produzivao u Sarajevu.
 
Član
Da ne otvaram novu temu... promijenio sam prebivaliste.. isti grad ostao, druga adresa.. u januaru prosle godine... u decembru mi dodje kazna iz kiseljaka na staru adresu, poslije toga jos koverte iz biroa zelene karte, brckogas osiguranja i triglav osiguranja, sve na staru adresu.. odem u MUP, kazu u CIPSu je promijenjeno, nemamo mi s tim nista. Pitam na salteru za vozacke... onaj jedan lik kaze da moram zamijeniti saobracajnu, vlasnicku i vozacku??? Pitam ga, zar se saobracajna ne mijenja kad se popuni. Kaze tako je????
Nemam pojma kome da se obratim, svi me upucuju na druge koji, naravno, nemaju nista s tim.
Zar ne vazi adresa u CIPSu za sve dokumente?
 
Eh de da i ja otvorim temu :D vozim ja kraj muzeja u Sar, zagleda se momak u mobitel trazi mileta kad neko mi blica ja pogledam iza policija, pogledam ispred prosao na crveno svjetlo ja hocul stat-necu ma necu i ja po gasu. Gone ti oni mene prema carsiji kad u tom zvoni mi mobitel mati me zove ja se javim reko reci kaze: " Jel to tebe ganja policija majku ti je*em, stani" nista ja prekinem i bjezim ja prema sebilju. Dodjem do sebilja kad kombi me docekuje, tramvaj stoji nemam gdje i ja stanem. Otvaram ja vrata hladno kuliram, kad prilijece jedan stavi mi lisice frajer, otvaraju vrata sva lampama traze drogu, gledaju mi oci, alkotest ovo ono raja tu prilazi slika, ja se smijem reko imal ko cigaru ovaj jedan kaze "jesi ti svjestan sta te ceka!?" ja reko "sta je ba!?" Veli on meni ne ponasaj se tako privescu te.. hajd sutim ja. Uze on pise kaznu za crveno, pojas, kuku imam nazad, nadje milion stvari da mi napise. Napisa i hajd nista ja to sve i kuci. Uspio sam nesto rijesit posto sam se zabavljao s curom ciji je stari komesar MUP KS Sarajevo [Vahid Cosic].. Dolazi nakon 2 mj obavijest da moram predat vozacku i 2 kaznena boda.. Ja u auto hladno muzika do kraja i pred MUP, izlazim ja hladno veli onaj meni ne mozes tu auto ostavit reko tebi sam doso i ovde cu ga ostavit ti ga zubima odnesi ako ti smeta, ja tamo na salter njih se okupilo 10 nesto pricaju evo reko ova vozacka i sam na sto i krenem kao ovaj jedan meni "alo momak ne moze to tako moras potpisat nesto" reko moglo ne moglo odo ja vidimo se za mjesec. I ja u auto i niz grad, obiso 4-5 krugova i vozo se iz dana u dan niko me nije zaustavljao. Evo vratili su mi je prije 15 dana i sad ih namjerno zajebajem al cetvere oci otvaram. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top