Odrzavanje E46-ice

Odrzavanje E46-ice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Koliko, kad?
Do sad sam imao vw, trenutno skoda. Interesuje me dizel. Na pomen BMW, poslije prve pomisli da je to mafijasko auto, ide druga "skupo odrzavanje, retrovizor 500KM".
Ajde sad koliko je to realno, bi li ima 'krua jesti' kada bi uboo jednu e42 320d, 01-03gp.


ps
nisam znao na koji podforum da stavim topik, pa zavrsi ovdje.
 
Član
Standardni servisi su normalne cijene ako se auto normalno vozi i redovno servisira nećeš imati problema sa skupoćom,ako možeš priuštiti E46 podrazumijeva se da možeš podnjeti i servisiranje istoga,ima nekoliko vlasnika E46 na forumu pa mogu konkretno spomenuti cifre.
 
Super Moderator
pa drug realno puno je skuplje odrzavati ga nego sva ta auta do sad sto si imo :D
imo sam ja jednog al je bio 325i pa je odrzavanje jos malo skuplje... ako ces vec kupovat kupi 2002-2003 jer je malo redizajniran i ljepsi je... ako uzmes i benzinca 2.5 neces puno davati za gorivo jer nas je po gradu trosio 12 ;)
i da usput... ciljaj na manualnog lakse ga je odrzavat :D
 
Član
kako kome jarane...meni je redizajnirani ruzniji...al dobro to je opet stvar ukusa...;)..a sto se tice pitanja...prvo ispravka...nije e42 nego e46;)...a imat ces hljeba jesti ne sikiraj se...ako imas kesh da uzmes to auto onda ces imat i za odrzavanja...imam to isto auto i odrzavam ga kod svog majstora...ako ga normalno vozis pazis lickas redovno servisiras neces imat nekih astronomskih troskova...ja kad sam ga tek uzeo rikno sam milju na servis al sam mu sve zivo izmjenjo i doveo u red i od tad samo odrzavanje...skoro sam radio mali servis kod svog cojka...150km me izaslo ulje svjecice filter i ruke...sto nije lose uopste...malo su dijelovi skuplji al jbg sreca ne rikavaju cesto a i sve sto je riknulo do sad na njemu su dva crijeva...jedno sam Boga mi platio 100 drugo 70...i rahat u narednih 5god bar sto se tice ta dva :) a to sto se tice retrovizora od 500km ma de ba...to su vec mahalske pricice...al cinjenica je ako ga tuknes gdje jarane da ces kihnut jebenu kintu za dijelove...mene je karambolka i hauba izasla 600km...farbanje postavljanje gotov pa milja...zato nemoj ga cvaknut bolje ti je :) al et imam ga vec skoro pa dvije godine i da ti pravo kazem hljeba uvijek ima u kuci:D;)
 
Član
Hvala svima na odgovorima. Bacam se u opasnu stednju, pa skupljat, samo da oktavijanu nije ovako pala cijena :icon_cry:
 
Član
ja imam e46 320d kupio ga prije 2 godine s predenih oko 125000 kilometara,do sad ulozio samo 50KM za zadnje odbojne gume Topran na amortizeru(mada ih nisam morao mijenjati,malo su bile nagrizle) i 180KM za prednju lijevu lafetu SWAG,to je cijena dijelova s tim da sam mijenjao sve sam pa nisam placao ruke.Redovni servisi na po bord computeru 22000Km ja ih radim na 15000Km sipam ulje Castrol 5w30 1l oko 30KM i filteri goriva i ulja oko 15KM,zraka 35,klime 25 obicni,50 s karbon vlaknima.Presao sam do sad s njim oko 45000KM,naravno normalno vozim bez divljanja,osim na autocesti gdje ga dignem i na 200 mada je i to normalno za njega.Potrosnja na otvorenoj kad normalno vozis do 100KMh 5 - 5.7L po gradu 7 - 9L. Preporucujem 320d extra ide a malo trosi.Prije sam imao Golf 3 TDI 95.god i Audi A4 1.9TDI ma ne mogu se porediti s ovim autom,i cisto sumnjam da cu vise mijenjati marku automobila.

Eto kolega nadam se da sam ti bar malo pomogao.
P.S. Jeste da BMW "naginje na mafijasko auto",policija cesce zeza,ali zato ga trebe obozavaju!Pa vrijedi :123:

Pozzz
 
BHT Ovisnik
meni se E46 uvijek sviđao i E39,mislim da je odrzavanje njih dvoje tu negdje,sta mislite to me zanimalo uvijek jer mi stari planira mozda E39 uzimat,jel mnogo skuplje odrzavanje E46-ce od A4 jer znam kakvo je njenop odrzavanje 2,5TDI:)
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
meni se E46 uvijek sviđao i E39,mislim da je odrzavanje njih dvoje tu negdje,sta mislite to me zanimalo uvijek jer mi stari planira mozda E39 uzimat,jel mnogo skuplje odrzavanje E46-ce od A4 jer znam kakvo je njenop odrzavanje 2,5TDI:)

e46 je mnogo jeftinija za odrzavanje od A4 sto se bar ovjesa tice,jer BMW ima samo jednu lafetu s 2 kugle i 2 selena koji su tako postavljeni da slabo mogu otici.Krajnica na letvi volana je zamjenska i nije skupa,isto je i za nosace balans stange.Dok kod A4 imas bruku onih spona i kugli na jednom tocku,svako mjesec jedna mora da prokucka na nasim cestama,pogotov po Sarajevu,kad prelazis preko tramvajske pruge,a papak s Golfom 2 se nabio iza tebe i svira ti sto ti usporis da ne odvalis tocak :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top