odlomljen nastavak na distanci koji ide u felgu

odlomljen nastavak na distanci koji ide u felgu

...sam naslov kaže odlomljen mi je oni prsten, nastavak koji je na distanci a ulazi u felgu,, ima li uloge,, dali netko vozi na tome,, savjet?? ;)
 
Član
To je dio koji nosi tocak, bez toga felgi stoji na sarafima, nesreca koja ceka da se desi ;)
 
kolko su debeli distanceri? nekad to samo sluzi da se promjeni centralna rupa...daj slike i jos bolje sliku kako to izgleda kad se montira na nabu...
 
2 cm su na golfu duji R14,, nekoliko ljudi kažu da to nema baš velike uloge. i da i sami voze na puknutom prstenu...
 
Član
Taj dio u biti sluzi samo da centrira felgu na nabu, a felga i stoji samo na sarafima ... Pa da je to glavni noseci dio, neka mi neko objasni, kako bi sva tezina auta stajala na ona 4 plasticna prstena koji sluze da se centrira tocak???

Ali svejedno to nomoj stavljati na auto, jer bez toga nema sanse da centriras tocak i uvijek ce ti tresti i proizvoditi vibracije koje onda mogu uzrokovati niz drugih problema.
 
baš mi sad čovjek govori,, da je ne moguće da se odaviju šarafi,, nema to veze,, al ovaj što je prije imao,, stavio ih je naprijed na duji,, i nisu mu tresle,, a kamoli nazad jer nemam diskove, nego doboše,, mislim da neće bit problema,, samo treba dobroo zavidati šarafe ;)
 
Član
zbog cega si postavio temu, ako vec imas planirano sta zelis uraditi, i ako si vec dobio savjete van foruma. ne shvatam :icon_rolleyes:
 
Član
im-mijo-g2 je napisao(la):
baš mi sad čovjek govori,, da je ne moguće da se odaviju šarafi,, nema to veze,, al ovaj što je prije imao,, stavio ih je naprijed na duji,, i nisu mu tresle,, a kamoli nazad jer nemam diskove, nego doboše,, mislim da neće bit problema,, samo treba dobroo zavidati šarafe ;)

Sarafi se nece od toga odvrnuti sigurno, ali bice problema sa vibracijama 100% ... nebitno imas li diskove ili dobose ... mozda ces malo manje osjetiti na volanu jer je zadnja osovina, ali bice ih vjeruj. Ja to ne bih stavljao.
 
Član
mtopic je napisao(la):
Taj dio u biti sluzi samo da centrira felgu na nabu, a felga i stoji samo na sarafima ... Pa da je to glavni noseci dio, neka mi neko objasni, kako bi sva tezina auta stajala na ona 4 plasticna prstena koji sluze da se centrira tocak???

Ali svejedno to nomoj stavljati na auto, jer bez toga nema sanse da centriras tocak i uvijek ce ti tresti i proizvoditi vibracije koje onda mogu uzrokovati niz drugih problema.


Nose burazeru moj itekako.....da ne ulazimo sad u to da i sam znam XX primjera auta koja se godinama vec voze bez njih, i bez problema, to ne znaci da je to pravi pristup :)

Da ne duzim, s njima se stvara direktna veza opterecenja, koja je u mikron "knap" izmedju tocka i nabe, tako da ni u najgorem slucaju udarca, u ne znam kakvu rupu, prije pukne guma/felga, nego sarafi.

A plastika moze da posluzi iz jednostavnog razloga koji sam gore naveo - jer je savrsene mjere da popuni prostor - nema mjesta da dise materijal, hocu reci da naguras papira tu u dovoljnoj mjeri drzao bi :D karikiram naravno, al' znas sta hocu reci.

A evo zdravoseljacki dokaz - da sluze samo tome da centriraju tocak dok se steze, tome bi savrseno posluzile ona dva pipka sto se zavrnu da drze disk na mjestu :)
 

rs6

Član
hahaha cuj sarafi glavni noseci dio :D

doduse uvijek guma lagano sleti kad se svi sarafi odvrnu :D
 
Član
Ma cuj, da ne polemisemo previse - cinjenica je da moze i bez njih - ako se pravilno nacentriraju tockovi, da ne tresu itd, po zakonima fizike samo trenje izmedju tocka i glavcine je preveliko da bi doslo do toga da sarafi preuzmu opterecenje samo na sebe, ako su pravilno stegnuti itd., al' sve u svemu da rizikujem glavu radi 20 km, ma nema sanse....
 

rs6

Član
trizex je napisao(la):
Ma cuj, da ne polemisemo previse - cinjenica je da moze i bez njih - ako se pravilno nacentriraju tockovi, da ne tresu itd, po zakonima fizike samo trenje izmedju tocka i glavcine je preveliko da bi doslo do toga da sarafi preuzmu opterecenje samo na sebe, ako su pravilno stegnuti itd., al' sve u svemu da rizikujem glavu radi 20 km, ma nema sanse....

ma upravo to, al mislim da si dovoljno objasnio gore kad si napisao " pri udaru u rupu ode guma ili felga, a nikad saraf " ko je bistar skontat ce ... :)
 
Top