Odjava

Odjava

Ovako ljudi znaci kad sam auto kupio vozio sam na kupoprodajni ugovor medjutim prethodni vlasnik zeli da odjavi auto jer se boji polise. E sad da l on mora auto odjavit registraciju i sve iili moze samo polisu. Auto je osigurano u triglavu u BL a isto to osiguranje ima i u Bijeljini, auto je registrovano do marta 2017 i sta ja od papira treba njemu da saljem i ima li kakva caka da se to reši i neću valjda opet morat registrovati vozilo jer ga trebam prodati.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
BHT Ovisnik
Ako je polica u tebe on nikako nemoze odjaviti auto ako ti ne zelis dati :)
Imao sam taj problem u sebe. Prodao sam volva s40 sto sam kratko imao, pa ga covjek tijekom testne voznje skrsio,tj totalku napravio, pa kasnije uz dogovor kupio auto i nesto srao. Zatim meni na osnovu tog volva regaju sadasnji bmw i skontaju da ta polica od volva jos vrijedi. I nikako je nisam mogao ponistiti zato sto je original u njega, a on nije htio da ga odjavim i svejedno mu nadoplatim ostatak registracije, te sam je ove godine bmw 2x registrovao, u 1om i 3. mjesecu :)
Tako da ako mu ne dadnes policu nek zajebe :D
 
Znaci ja njemu tablice ne diram samo mu polisu trebam poslat i ja da odem u triglav i da napravim novu polisu na svoje ime do vazenja registracije a on meni da posalje vlasnicku posto je nisam dobio samo kupoprodajni ugovor sam napravio ?
Col3 nije problem u tome nego je problem sto ja auto hocu da prodam a moji kad su uzimali auto nisu uzeli vlasnicki list i sad mi dolazio covek da kupi auto i kad sam mu objasnio da je vlasnicki list kod prethodnog vlasnika on se prepao i reka kad sredis vlasnistvo zovi me i resicemo sve a meni zurba trebam nekog golfa uzet pa sto pre da zavrsim sve to.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Moraš novu saobracajni i vlasničku ako nisi tj. Da on odjavi auto sa sebe i prijavis ti na sebe ;)
Onda u osiguranju da on odjavi policu i dobije nazad dio para, a ti da je onda sklopis za taj period ;)
 
Sad mi nista nije jasno haha
Ipak znaci moram mu slat tablice i odjavljivat auto i ponovo registrovat? Tablice su nove 2014 izvađene

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Ja koliko znam moraš nove tablice, jedino ostaju ako auto ostaje u istoj opstini ;) to ide u kompletu sa ovom odjavom/prijavom sa Saobraćajnom i vlasnickom novom :D
 
Znaci samo polisu odjavljujem i pravim novu e kad dodje registracija onda ide u vlasnicku moje ime i ostalo. Uglavnom htio sam pitat znaci ne moram auto potpuno odjavljivati tablice i ponovo registrovat znaci samo polisu on odjavljuje svoju i ja plaćan novu polisu do vazenja registracije(ne ide nova saobraćajna nova vlasnicka nova reg i nove tablice samo polisa znaci)

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Uf u zajebanoj sam situaciji se nasao. Hitno mi da ga prodam a ako ha budem ponovo morao registrovat izace me preskupo i izgubicu dosta na njemu. Nadam se da cu moci samo osiguranje platiti i kad ga budem prodao uradit povrat osiguranja i gas.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Odjava i osiguranje nemaju veze!

U tvom slucaju s orginal polisom odes u osiguranje odjavi covjek polisu i ostatak novca sto je ostalo ide vlasniku police ili tebi (zavisi kako se dog.) i pravi se polisa na tvoje ime ili tog novog vlasnika odmah ako imate popust 50% ako nemas placas i to.
Za odjavu posto imas vec kupoprodajni ugovor napravis jos jedan sa tebe na novog vlasnika al i stari moras prilozit i nova saobracajna ide na novog vlasnika a tablice i vlasnicka (ako ima mjesta da se upise novi vlasnik) ostaju samo se saobracajna mijenja.
 
Isao sam u osiguranje i upravo ovako je kako arminn rece. Poslao sam polisu i saobracajnu vlasniku i on ce tamo izvrsiti i povrat novca salje meni zajedno sa papirima i ja idem u osiguranje i placam ostatak osiguranja na svoje ime do vazenjja registracije.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top