odjava vozila!

odjava vozila!

Član
Molim članove foruma iz Gradačca za sljedeću informaciju:''Koliko iznosi taksa za odjavu vozila u MUP-u Gradačac?''. Kupio sam auto od momka iz Brckog koji je zamijenio vozilo sa osobom ''xy'' iz Gradačca i lik nije prevodio auto na sebe,pa me zanima procedura oko odjave. Imam kupoprodajni ugovor,skidam tablice,nosim saobracajnu i vlasnicku knjizicu u MUP Gradačac....Registracija istice 28.11.2018 god pa ce auto cekati bolje dane do registracije :). U iscekivanju odgovora lijep pozdrav iz Tuzle!
 
Član
Koliko se sjecam odjava u MUP-u se ne placa , a vozilo bi trebao odjavit vlasnik na kome je registrovano .
 
Član
U RS, u opštini gdje živim, vlasnik isključivo odjavljuje vozilo i pri tome su troškovi, taksa koja se kupi u pošti 2 ili 4 KM. Predaš i obično sutradan gotovo.
 
Član
U Tuzli, auto odjavljuje vlasnik ili kupac uz kupoprodajni ugovor i ne placa se odjava

Ja sam imao slučaj da nisu htjeli odjaviti auto bez vlasnika bez obzira na kupoprodajni ugovor koji je bio napravljen prije odjave na 2 dana (petak ili subota ugovor , a isao odjavit u ponedjeljak) . Kod nas izgleda sve zavisi od raspoloženja ...
 
Član
Uspjesno i bez problema odjavio auto u Gradačcu,ali ''mali ciga'' je haman popusio negdje kaznu pa sam ga pocastio na taj nacin sto sam morao platiti njegovu kaznu kako bi mogao odjaviti auto. Kad sam krenuo jesti g..na,bar do kraja da ih pojedem:)! Hvala svima!
 
Top