odjava-prijava vozila

odjava-prijava vozila

Član
E raja treba mi informacija ,hocu da kupim automobil zovem momka preko pika kaze on meni auto je registrovano ali je odjavljeno pa ga samo prijavis i prevedes ,nikad u zivotu nisam cuo da odjavljeno auto bude registrovano,da li je to moguce ili je lik lazov ??
 
Član
Kad kupujes auto registrovano vlasnik ga mora odjavit u svojoj opstini da bi ga ti prijavio u svojoj, registracija i dalje vazi, ne gubi se. Mozda je on imao musteriju koja je odustala, pa je zato takva situacija, uzmes broj tablica i provjeri u MUP-u sve i et, tu te ne moze zeznut niko, ili je uredno ili nije
 
Član
ja kad sam uzimao auto vlasnik je odjavio jer dobije povrat novca od osiguranja (ne znam koliko tacno),zatim sam ja otisao prijavio vozilo te platio samo osiguranje,registracija vazi do kada pise u saobracajnoj ne moras tehnicki raditi niti nista samo nova saobracajna :)
 
Član
ja kad sam uzimao auto vlasnik je odjavio jer dobije povrat novca od osiguranja (ne znam koliko tacno),zatim sam ja otisao prijavio vozilo te platio samo osiguranje,registracija vazi do kada pise u saobracajnoj ne moras tehnicki raditi niti nista samo nova saobracajna :)

pa vjerovatno je to ta situacija ,pa koliko odprilike dodje to osiguranje da znam brate koliko ce me izaci jer mi se ta situacija prvi put desava .
 
Član
Kad kupujes auto registrovano vlasnik ga mora odjavit u svojoj opstini da bi ga ti prijavio u svojoj, registracija i dalje vazi, ne gubi se. Mozda je on imao musteriju koja je odustala, pa je zato takva situacija, uzmes broj tablica i provjeri u MUP-u sve i et, tu te ne moze zeznut niko, ili je uredno ili nije


evo Shone odgovorio mislim da je to ta situacija ali moram ja to jos sa mupom provjeriti prvi put cujem za ovo .
 
Član
pa to ti zavisi od auta do auta koliko je osiguranje za to auto sto uzimas toliko ces platiti :)
 
Član
Ma nema povrata para od osiguranja, odakle vam ta prica. Auto kad se registruje to je to, prica zavrsena, registracija vazi godinu dana, ukoliko se mijenja vlasnik registracija se prenosi, nema povrata para. Ako je auto regano to je to, ukoliko je u ovom slicaju auto registrovan tebe sljeduje samo placanje prepisa i te administrativne stvari, to je max 30km, osiguranje ti i dalje vrijedi do datuma kad je registrovao prethodni vlasnik
 
Član
druze uzeo sam auto prije mjesec dana,otisli smo u osiguranje ovaj sto radi u osiguranju je odradio papirologiju oko prepisa,zatim smo otisli u policijsku stanicu gdje je ovaj odjavio auto zatim smo isli u osiguranje gdje je on registrovao auto i dao im broj racun i papire od polise i odjave itd. oni su mu rekli da ce mu pare leci kroz 10 dana, tu smo se rastali ja sam uzeo saobracajnu na kojoj je pisalo da je auto odjavljeno otisao na tehnicki pregled dao njima saobracajnu platio iznos osiguranja za preostali period registracije te novu saobracajnu koju sam dobio isti dan i to je to :)
 
Član
Ma nema povrata para od osiguranja, odakle vam ta prica. Auto kad se registruje to je to, prica zavrsena, registracija vazi godinu dana, ukoliko se mijenja vlasnik registracija se prenosi, nema povrata para. Ako je auto regano to je to, ukoliko je u ovom slicaju auto registrovan tebe sljeduje samo placanje prepisa i te administrativne stvari, to je max 30km, osiguranje ti i dalje vrijedi do datuma kad je registrovao prethodni vlasnik


dobio sam 10 razlicitim misljenja po tom pitanju ,sutra cu ja pravac mup a poznajem i jednog covjeka na osiguranju pa cu pozvati da dobijem adekvatne informacije ,mislim da je tako najbolje :D
 
Top