Od decembra uvoz vozila do 12 godina starosti

Od decembra uvoz vozila do 12 godina starosti

187

Član
prozor je napisao(la):
ja sam ukljucen u jedan domen procesa homologacije vozila kroz posao koji trenutno radim,od ovoga ce itekako biti nesto samo da znate homologacija ce kostati 300 KM po vozilu i ici ce za svako vozilo iz uvoza s time da nece biti limitirano na 12 godina nego na normu eu3 koja se pocela primjenjivati 98 ali i ranije kod pojedinih vozila.
svi sklopovi na vozilu ce morati zadovoljavati eu normu od farova pojaseva itd.
hoce li tacnu biti u ovoj godini ili pocetkom iduce ostaje da se vidi.
ali nemojte misliti da ce te se docepati jeftino auta,krsevi nece moci proci zadane norme od same kolicine ispusnih gasova pa dalje,svaki detalj na autu ce biti pregledan i provjeren da li je uskladjen,jedina pozitivna stvar ukoliko je i bude da ce autima na nasem trzistu dodatno opasti cijena.
vremena golfa 2 za 6000 KM su iza nas definitivno


to sto kazes da ce se pregledat detaljno to ce bit jedno vrijeme, kasnije ce ih bolit k... sta i kako isto ko i na tehnickom sad..
 
Član
Kod nas je vec par godina na snazi ta uredba. Euro 3 vozila se mogu uvesti i u cenama se gotovo NISTA nije promenilo. Ne znam kako ali cene su iste kao i kod vas, u nekim slucajevima i vece. Ja ne znam da je neko uvezao euro3 auto ispod 2000.god:icon_confused:
 
Ako se ovo ostvari bit će odlično, ima dosta povoljnih a dobrih auta od 10-ak godina starosti, ne znam koji bi imalo razuman i normalan čovjek uvezao neki krš od auta pored toliko dobrih prilika i da riskira ne prolazak na homologacijskom pregledu :icon_question:
Iako, sumnjam da neće i tu biti podvala i namještaljki, ne odmah ali kad se sustav uhoda... :icon_biggrin:
 
Član
izvinjavam se na off :) moze li neko objasniti ukratko taj euro1,2,3,4 itd koliki postotak %CO mora biti tj. %CO2 koliki je na euro 1 ili na euro 2 ili 3 ili 4 gdje ima to da se vidi???
 
Član
2a6ntr9.jpg
 
Član
Izvinjavam se jos jednom za off :icon_smile: Jedno pitanje ako je tako kao tu sto pise za te euro standarde :) gdje onda moje auto spada? U mene je %CO2 na leru nepuni 1 a kad stisnem puni gas i malo drzim i pusti gas, ne prelazi 1.6 :D i u koju on kategoriju spada :D
 
Ovo bi bilo stvarno super kad bi se uvazio zakon, pa da vecina naroda sebi moze priustiti neko malo "novije" auto, za neku pristojniju lovu..
 
Top