Octavia II 4x4 vs Golf V 4motion

Octavia II 4x4 vs Golf V 4motion

Član
Ja bi ti preporucija da uzimas tek od 2008god pa nadalje jer su tad ugradjivani CR motori. Puno su tisi, linearniji, kvalitetno napravljeni. Kocnice, ovjes i te stvari su sve li la. Nista prevelike razlike osim sto nazad imas diff i polusovine. Ja sam sa svojim extra zadovoljan. Jedino sto sam prominija je akumulator i redovni servisi. Motor je 2.0tdi cr 170ks+ revo mapa i dsg mjenjac sa 4motion pogonom
 
Ja bi ti preporucija da uzimas tek od 2008god pa nadalje jer su tad ugradjivani CR motori. Puno su tisi, linearniji, kvalitetno napravljeni. Kocnice, ovjes i te stvari su sve li la. Nista prevelike razlike osim sto nazad imas diff i polusovine. Ja sam sa svojim extra zadovoljan. Jedino sto sam prominija je akumulator i redovni servisi. Motor je 2.0tdi cr 170ks+ revo mapa i dsg mjenjac sa 4motion pogonom
Aha...tu sam negdje i gledao..ta godista 2008 do 2010.
Volio bih uci u 2009 jer su te facelift i dosta su ljepse ali skuplje pa cu vidjeti isplatili se.
Naravno trazicu BKC motor bez dpf filtera.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Član
PD motori imaju slovnu oznaku sa tri slova (kao npr. taj BKC), CR motori imaju slovnu oznaku sa cetiri slova (npr. CAYC)
 
PD motori imaju slovnu oznaku sa tri slova (kao npr. taj BKC), CR motori imaju slovnu oznaku sa cetiri slova (npr. CAYC)
E vecina ovib sto sam gledo, pa cak i 2008 i 2009 godiste,u opsiu imaju BKC motor.
Jesi siguran da poslje 2008 su svi CR ili tek poneki?
Ovaj BKC najvise fale, valjda jer nema dpf...kakva je situacika sa CR? Koja oznaka je "najbolja"?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Član
DPF je zadnje sto ti treba biti presudno kod kupovine , ako pravi problem to se danas lako rijesi ...
 
Član
Ako pravi probleme ukine se mehanicki i softverski , ako je ostalo sve uredno (narocito injektori) bez problema prolazi eco test .
 
Član
Vec dva mjeseca vozim Octaviju II FL 2011god, 4x4, 2.0TDI CR 104kw, moram ti reci da sam prezadovoljan autom. Prije nje sam vozio Audi A3. Mogu ti reci da vise nikada necu voziti auto a da nije 4x4 (moj licni stav)! Auto solidno ide, obzirom da je Audi imao 180ks (remap) i da je bio laksi skoro 300kg. Ali ici ce i Octavia na remap na proljece.

Ugl. ako ti nije problem sto je auto karavan tu nema dvojbe izbor bi bio Octavia. I jos jedan savjet, ako ikako mozes gledaj da u njoj bude CR motor, on ti ima cetiri slova u oznaci.

Sretno sa kupovinom! :D
 
Član
E vecina ovib sto sam gledo, pa cak i 2008 i 2009 godiste,u opsiu imaju BKC motor.
Jesi siguran da poslje 2008 su svi CR ili tek poneki?
Ovaj BKC najvise fale, valjda jer nema dpf...kakva je situacika sa CR? Koja oznaka je "najbolja"?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Mislim da su motori 2.0 TDI, posle te godine CR, a 1.9 TDI, mislim da nisu, isti su kao i raniji što su se ugrađivali.
 
Mislim da su motori 2.0 TDI, posle te godine CR, a 1.9 TDI, mislim da nisu, isti su kao i raniji što su se ugrađivali.
Tako je.

Nasao sam citavu paletu motora octavie druge generacije u jednoj velikoj tabeli.
Ugl, 1.9 TDi 77 KW su svi iskljucivo PD. PRoizvodili su se do 2010 ali ih je jako malo proizvedeno u 2010 je masljednik je motor 1.6 TDI sa takodjer 77kw i on se poceo praviti 2009.

Kod 2.0 je malo drugacije, oni imaju i CR i PD motore.Tu oznaka motora i godina prozivodnje igraju krucijalnu ulogu.

@Robb1
Hvala na odgovoru.
Tesko da cu moci uzeti CR motor jer kao sto rekoh ne postoje u 1.9 verziji a 1.6 je preskup jer je uglavnom 2011 i mladje.
Budzet mi je do 12 hiljada maraka sa registracijom.
 
Top