Obrtaji

Obrtaji

GreenDevil je napisao(la):
svi dizeli rade na 900-950 RPM

Jesi li siguran:icon_question:Kod mene je diesel 1.6 HDI i kad postigne radnu temperaturu onda se vrti na oko 800 RPM,bar tako pokazuje a kad je motor hladan,evo sad na ovim minusima onda se vrti na 900-950RPM.Pitanje je za opel astru G od prijatelja koji ima problem,i kad motor postigne radnu temperaturu kod njega se vrti na oko 1000RPM,nekad je to bilo dosta manje:icon_rolleyes:
 
elvirjahic je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
svi dizeli rade na 900-950 RPM

Jesi li siguran:icon_question:Kod mene je diesel 1.6 HDI i kad postigne radnu temperaturu onda se vrti na oko 800 RPM,bar tako pokazuje a kad je motor hladan,evo sad na ovim minusima onda se vrti na 900-950RPM.Pitanje je za opel astru G koji ima problem sa astrom,i kad motor postigne radnu temperaturu kod njega se vrti na oko 1000RPM,nekad je to bilo dosta manje:icon_rolleyes:

moguce je da ne valja Bosch pumpa, jer kod tih motora je to mana
 

xrx

Član
elvirjahic je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
svi dizeli rade na 900-950 RPM

Jesi li siguran:icon_question:Kod mene je diesel 1.6 HDI i kad postigne radnu temperaturu onda se vrti na oko 800 RPM,bar tako pokazuje a kad je motor hladan,evo sad na ovim minusima onda se vrti na 900-950RPM.Pitanje je za opel astru G koji ima problem sa astrom,i kad motor postigne radnu temperaturu kod njega se vrti na oko 1000RPM,nekad je to bilo dosta manje:icon_rolleyes:

Moze biti tu svasta...najbolje na dijagnostiku skopcat i da se pregleda malo pumpa da ne pusta naftu.
Bosch pumpa im nije mana kao 2.0 DTI (ima zloglasnu VP44 bosch pumpu), nego je to elektronika bosch pumpe. Isto tako dizna bosch pumpe zna da pusta naftu i ako ne primjetis na vrijeme onda se popne uz kablove sve do ECU pumpe (ludnica hehe) i onda nastaje jos veci belaj. ECU se nalazi iznad motora (prema kabini) i ima ko radijatore neke na sebi i 2 konektora za struju. Otkopcaj oba konektora i vidi jesu li vlazni. Ako jesu, mora se mijenjat dizna (oko 500km) a ako nisu onda dijagnostika.
 
Top