OBD ne reaguje

OBD ne reaguje

Član
Pozz svima,
Imam problem koji nikako da rijesim kod 15ak majstora...kad hocu da uradim dijagnostiku,OBD ne reaguje na bilo sta,i za sve javlja gresku u komunikaciji i da sklop nema odgovor...provjerio sam instalaciju,izvukao jack,nema nigdje puknutih kablova...
Svi osiguraci su OK,auto radi,jucer mi lik rece da bi mogao biti comp auta u banani,i naplati mi punu cijenu dijagnostike kao da radi,al haj nema veze...
Ima li ko ideju kakvu odakle da krenem i u kojem pravcu da idem...hvala i pozz
 
Član
Jel prije radila?
Sa kojom dijagnostikom je radjeno(pokusano)?
Moguce je da je neko izmjesao zice prije tebe, ako dosad nisi radio tako da nemozes ni znat..
 
Član
pravac na neki otpad ali prije vidi one brojke na svom compu i takav isti ubaci,jos bolje ako imas kakvog poznanika pa da mu vratis comp ako nebude do njega,i onda odes na dijag,i ima da radi kao satic :icon_smile: imao ja na trici takav belaj samo zamjeno comp i radi podesio parametre i vozi
 
Član
To ljudi namjerno pokvare,tipa onog kad se prodaje auto govori se vozi u koji hoces servis , i ja sam na vise auta imao taj problem i nijedno nisam uspio napravit...a isto to ti se moze desit ako nije originalni radio u autu
 
Član
Radila je prije,prijatelj koji mi je prodao auto,tu je i on na forumu je radio dijagnostiku i imao sam zadnje citanje gresaka,neke sitnice...poslao mi file,onog dana kad sam kupio auto!Medjutim,neki dan kad mi je trebalo da ufazimo motor i okrenemo bosch pumpu ma nece nikako...auto radi,ali nije kao prije,nema vucu kao nekad...doduse,i turbina je malo prljava pa i to jos gora stvar,u nizim obrtajima nema snage haman nikako...
To s radiom smo probavali,iskopcavali a i kopcali original,ali nista...kojim dijagnostikama smo sve probavali ne bih znao reci,ali po svemu sudeci kupit cu drugi comp...
 
Član
Ima li jos neko kakvu ideju zasto OBD ne radi?
I da ne otvaram novu temu,prvo paljenje mi katastrofa,akumulator star 8 dana,regler na alternatoru zamijenjen znaci puni ko ludo,medjutim ako auto stoji duze od 12 sati dugo vergla,a ako stoji duze od npr. 18 sati vec mu i struje fali,znaci jedva upali...hvala
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
Ima li jos neko kakvu ideju zasto OBD ne radi?
I da ne otvaram novu temu,prvo paljenje mi katastrofa,akumulator star 8 dana,regler na alternatoru zamijenjen znaci puni ko ludo,medjutim ako auto stoji duze od 12 sati dugo vergla,a ako stoji duze od npr. 18 sati vec mu i struje fali,znaci jedva upali...hvala

anlaser kaput,mozda mu cetkice i kolektor treba reparirati a uz to idu i lezaji ili piksne,tako da je isplatnije polovnjak kupiti
jel ti to isto se desava i kad je auto u garazi mislim jel isto kad je toplo i hladno vrijeme
 
Član
Uvijek je u garazi,da je vani ne bih ni upalio :icon_evil:
A uglavnom sad kad je hladnije,to mi se desava,cim je ispod 10ak stepeni dugo vergla,a nakon nekog vremena nema ni struje vise kako treba...
 
Član
Čitam ovo sve i nešto mi govori da ti je neka zivotinja pojela negdje neki kabal ili kablove :icon_confused:

Dijagnostika nece radit samo ako je neki osigurač crko, pogrešno spojen radio player ili namjerno zice sječene

A pogledaj opet ispravnost svih osigurača,izvadi svaki, vidi da nema kakvih oksidacija pa slab kontakt, malo ih detaljnije pregledaj, takodje i par onih ispod haube...

jer mene je skoro na jednom autu zezao ABS, nema sta nisam radio,majstori govore pumpa otisla, ma zabrigo se bio pravo, kad dodje neki amater stavi drugi osigurač i time sve riješio ;)
 
Član
kreni od anlasera i kablova od bravice-akum.-alanser,zna se desiti u dosta slucajeva da je kabal izgorio i gubi struju,a provjeri i masu na anlaseru i od akum masu na samoj sasiji
 
Super Moderator
Jesil ista uspio?? Ne mogu ti tacno reci kad bi to ti i ja mogli probati jer cekam neku robu al eto ako ti se ne zuri....
 
Član
RE: OBD rijesen,problem grijaci

Pozz svima,
OBD sam rijesio,odvukao u BuBu u Vitez i samo mi ruke naplatili 30 KM,prekid negdje u tabli bio,a do sad sam 150 KM bacio na pokusaje dijagnostike raznih ko fol majstora...
Medjutim,imam problem sa grijacima...citao sam da na npr. Golfu postoje normalno predgrijavanje i produzeno grijanje...ja struje na razvodu za grijace NEMAM a cujem relej kako otkuca,a nakon sto upalim radi to produzeno grijanje i ima struje..
2 su moguca problema po meni,volio bih cuti jos koje misljenje...termosenzor da je u kvaru,jer iako mnogi kazu da se grijaci pale tek na -5 ja tesko upalim,a da nisam kupio nov akumulator i servisirao alnaser,ne bih ni upalio...drugi problem mozda taj relej,jer iako otkuca,ja struje nemam na kablu za grijace,dok ne upalim auto...
Hvala i svaka pomoc bi mi dobrodosla jer auto ima problem samo ujutro,svako slijedece paljenje je na 1 zub alnasera...pozzz
 
Top