OBD chip tuning PROBLEM

OBD chip tuning PROBLEM

Član
Ne ide mi to u glavu nikako, prijatelj ti vozi tako jake masine i onda uzme tzv. chip od 3 eura da bi smanjio potrosnju? Da je on dao 200-300 eura za remap onda bi Audi zakucao samo tako, ovako je to samo na psiholoskoj bazi "auto je jaci jer imam chip", a u biti osjeti samo 1% bolji odaziv na gas i to je sve. Ja ti prijateljski savjet dajem da skines to sa auta ma kako ti se dobro cinilo i nemoj si bespotrebno izbijat pare iz dzepa kad krenu pizdarije. Tvoje auto-tvoje odluke
 
Postoje boxovi koji automatski odrade upload i update odrade na software automobila al taj box nije 3$ i taj box se radi po narudžbi za svako auto posebno jer se proizvodjacu šalju svi podatci od automobila a ne samo jel dizel il benzin ako mislis da izmisljam evo klip pa pogledaj
 
Član
Postoje boxovi koji automatski odrade upload i update odrade na software automobila al taj box nije 3$ i taj box se radi po narudžbi za svako auto posebno jer se proizvodjacu šalju svi podatci od automobila a ne samo jel dizel il benzin ako mislis da izmisljam evo klip pa pogledaj
Aj' šta ti znaš, vidiš da čovjek već osjeća razliku, ovo je prava stvar.
Nije džaba njegov jaran to sve meć'o na jaka kola da lete.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Znas sta ti je to isto kao sto su onim slovencima dali na partiju bezalkoholna piva i oni su kontali da je pravo pivo i svi se "ponapijali", tako ti za ovaj cip istoo ide i sve, ali ti to imas u sebi da ide brze jer si to stavio :)
 
Član
De uzmi rasklopi taj cip pa nam slikaj plocu da vidimo sta to ima u njemu sto uskladjuje nakon 200 KM. Prijateljski savjet skini ta govna dok ti jos motor nije otisao, nista na svijetu nije guzovaca za sve treba muda oznojit tako i oko masine, ne mozes ti sa jednom stamapnom plocom i par cipova povecat snagu. Da ti sad skinem cip i da ne znas da ga nema jebo me sav svijet ako bi primjetio razliku na autu, placebo efekat jarane moj cudo.
 
Ne možeš sa jednom, ali sa 5-6 tih ploča možeš imat duplu snagu, a još ako se postavi od stare color televizije onda se već može razmišljat i o ulasku u motorsport :D
 
Član
De uzmi rasklopi taj cip pa nam slikaj plocu da vidimo sta to ima u njemu sto uskladjuje nakon 200 KM. Prijateljski savjet skini ta govna dok ti jos motor nije otisao, nista na svijetu nije guzovaca za sve treba muda oznojit tako i oko masine, ne mozes ti sa jednom stamapnom plocom i par cipova povecat snagu. Da ti sad skinem cip i da ne znas da ga nema jebo me sav svijet ako bi primjetio razliku na autu, placebo efekat jarane moj cudo.

To konta dok ECU "pohvata" nove parametre , kao npr. posle zamjene akumulatora . Ove gluposti mogu samo stetu napraviti , nista vise . Gledao sam davno takvu stvarcicu koja je radila na principu da vara MAF , tj. salje signal da je proslo vise zraka nego sto sto jeste , da bi prilagodio smjesu i ubrizgao vise goriva ...
 
Član
@Porschefan hahahaha moracu onda i ja sebi tako napravit, kad ga stisnem uz Svitavu da ispravim one krivine :D
@wispi To moze stavit neko ko nema blage veze oko auta, falsira ti da ubacuje vise zraka ubacuje i vise nafte dobijes prebogatu smjesu sam si sebe jebo, samo dzaba marke ispadaju van.

Ljudi ulazu hiljade maraka u motor da izvuku neko snagu iz njega ono konta da moze sa par elektro komponenti to zavrist. Sutra moram otic do prijatelja sto radi masinsku obradu rec mu da to batali, nek se prebaci na elektroniku nek sebi kupi stampanih ploca i cipova i nek ih letuje ko ga jebe, svejedno sad svaka supa radi softverski cip nek on radi ovako valjda nesto hajruje.
 
Top