Nurburgring 2007

Nurburgring 2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dugo sam trazio ovaj snimak, nisam se mogao sjetiti na kojoj tacno trci se ovo desavalo ...

E sad, zasto sam trazio ... Bila je tu jedna situacija koja me otad kopka, a tice se pravila f1 ... na snimku na 7:30 se vidi kako dizalica vraca Hamiltona na stazu nakon izlijetanja i ovaj komotno nastavlja trku (nek se ne misli da je zbog toga sto je Hamilton u pitanju, pitao bih i da je bilo ko drugi)... a ni jednog drugog vozaca nisu vratili ... e sad po kojem pravilu je to dozvoljeno? Ako neko zna, volio bih da mi to objasni ...

http://www.youtube.com/watch?v=VeHgD8Mde1Q
 
Početnik
drug sam si sebi i odgovorio...Hamilton je bio u pitanju i to kao i mnostvo tog progledano mu je kroz prste mada ce se opet navijaci McM naci da kazu kako FIA bezveze kaznjava McM,

sjecam se odlicno te situacije,i ni u jednom pravilo nema pravo nastavit utrku prilikom izleijetanja sa staze ako nisi u mogucnosti sam izvuc se,

da je bilo vremena izvukli bi njega i u Brazilu kad je zapo pri ulasku u box,ali nie dizalica bila u blizini..

jednostavno morao je bit sampion na ovaj ili onaj nacin...:icon_rolleyes:
 
Član
FIA nije vidjela/primjetila mada na Control station imaju oko 50 monitora i 30-tak sudija sto prate, bilo je raspava o ovome ja mislim cak i zalbi od strane drugih timova

pravila su tu ostala ista oko ovoga, ako neuspijes bez pomoci izaci odna si van
samo sto je prije bilo da su imali kit car ili tako nesto pomocno vozilo u boxu koje si smio korisiti ako se sta desi
 
Član
I logicno mi je da nemas pravo nastaviti trku bez da sam izadjes nazad na stazu, pa bezbroj je situacija kad vozac izletii zaglavi se u pijesku i bez obzira sto motor radi, ako sam ne moze izaci, dizalica ga odnese van staze ... :icon_question:
Ovdje mi stvarno nije bilo jasno ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top