Novo VS Polovno

Novo VS Polovno

Novo ili Polovno


  • Total voters
    30
Član
Tako isto su meni pricali kad sam motor uzimao, uzmi yamahu, peugeot itd... a ja sve sto sam ih gledao za polovan treba dat 1500 KM koji je prešao vec 15-20 hiljada.
a ja fino pare u dzep i u omegu i uzmem lifana za 1000 KM novog s kojim sam za jednu sezonu prešao 3200 kilometara bez i najmanjeg kvara .
 
Član
Posto za 30K i nemam nekog(odnosno nikakvog) izbora po pitanju novog Mercedesa, svakako bi se odlucio za polovnog. O ostalim markama i ne razmisljam, iako ima solidnih auta u tom cjenovnom rangu. Vjerovatno cu dobiti epitet zatucani zato sto bih prije uzeo E klasu sa 150K na satu i vise (staru 7,8 godina) nego novu Daciu, ali sta cu Boze moj, nismo svi isti niti imamo svi isto misljenje. Svako za svoje pare ce kupiti ono sto on misli da je najbolje, e sad da li je on u pravu ili onaj drugi, to je tesko odluciti. Mada stoji i ona, kad svabu pitaju koje je najbolje auto, on kaze novo :D

Uzeo si mi rečenice iz usta :D potpis :)
 
BHT Ovisnik
Bolji je taj e46 od nove ceed , kako to mozez porediti ?..Jest sada da sam malo mozda pretjerao , za 7 godina ces minimalno od2000 pa do 4000KM uloziti u auto polovno tako da je opet bolje polovno..Puno se na gubitku na novom auto iako je garancija ovo ono , ali opet ima tu stvari sto i oni lazu sa garancijom ;)
po čemu ??? jest to bmw, evo imam ga, al nemozes ga mjeriti,pogotovo jer ova nova ima mnogo veci kvalitet izrade i sl.,a ni predhodna meni nije losa, nije ni to vise stara Kia,a nije ni prva generacija Dacie sandero da se guli i sl.
slika7.jpg
p
 
Član
po čemu ??? jest to bmw, evo imam ga, al nemozes ga mjeriti,pogotovo jer ova nova ima mnogo veci kvalitet izrade i sl.,a ni predhodna meni nije losa, nije ni to vise stara Kia,a nije ni prva generacija Dacie sandero da se guli i sl.

Nisam ja na ovu isao , ova isto astra izgleda , ali opet manje je auto , kao sto kaze prije neko , svak ima svoj ukus , misljenje i slicno , ja bih uzeo nesto bas dobro sa preko 300000km na satu ispod svih cijena , uveo iz Germany i bilo...Ako se krece 30000KM nasao bih ga za 22000KM i gotovo.. :D
 
BHT Ovisnik
Nisam ja na ovu isao , ova isto astra izgleda , ali opet manje je auto , kao sto kaze prije neko , svak ima svoj ukus , misljenje i slicno , ja bih uzeo nesto bas dobro sa preko 300000km na satu ispod svih cijena , uveo iz Germany i bilo...Ako se krece 30000KM nasao bih ga za 22000KM i gotovo.. :D
pa nije bas manje auto uopce,a svega mi nije ni neudobnije,a za skoro iste pare od e46 uzmes skoro pa novo,sa malom kilometrazo i reg,evo ovu
kia-ceed-slovenia-2008.jpg

ja se iskreno kajem sto nisam uzeo ovako nesto,a ne e46, a garancija im se odnosi na sve mehaničke i el. sklopove, ne na potrošne materijale. 12 godina je na karoseriju i hrđu... ne daju dzabe takvu garanciju,ovo sam dodatno provjerio jer me zanimala garancija, e sad jedino sto je bmw neki prestiž, a do toga mi nije
al opet kazem,dobro bih razmislio da li polovno auto vece klase ili novo srednje kao nova KIA, sve da se svede u tih 7 godina na iste pare opet te s novim autom (bar kia s ovom garancijom) manje boli glava,znas da nemas nista davat para,osim kredita ako si ga tako uzeo,dok ovamo cekas kad ce te nesto iznenaditi,a Boze moj polovno je auto, vecina prije nego sto dotraju i aksijalni i amoritezeri,kugle,krajnice,cahure,lafete,diskovi i sl. prodaju pa onda sve to pomalo, cisto uzimajuci u obzir mog volva,koji je odrzavan u ovlastenom sve vrijeme pa evo ako odbijem lakiranje i felge koje sam sam uradio i drugih sitnica ala xenona (a i lairanje dođe na red u polovnjaka) me izaslo do sada 3000+km od trapa i sl. pa ev opet ima ulaganja oko motora
 
Član
Moras sam to odluciti. Ako ne prelazis puno km, a posebno ne ides cesto na ture van nasih granica, gdje bi slepanje i popravka npr. u njemackoj skupo dosli, onda bi licno uzeo polovnjaka, jer mozes super auto za te pare dobiti. Al ne bi ja dao to sve za auto, izdvojio bi nekih 25000 za auto max. a ostalo ostavio za odrzavanje i eventualne kvarove. Od auta koja ja licno gledam, od novih do 30.000 KM gotovo i nema nista interesantno. Skontaj sta su ti prioriteti, mozes i svoj stari auto voziti ako te on zadovoljava za svrhe prevoza. Zasto ga onda mjenjati ak neces uzeti nesto bolje. A gubitak na cijeni, posebno kod novih auta je ogroman.
 
Član
Dobra je tema, ali se nema tu sta rec... npr da sam.neki stariji lik uzo bih ovu neku kiu, chevroleta novog i bio rahat. Jer ce prec 150k sigurno bez kvarova... novo je dobro za one sto hoce sa kutarisu pitanje prevoznog sredstva za duzi period i za one sto prelaze 100k godisnje i za dvije godine ga dobro prodaju i namire parbhiljada i kupe novo.... tamam kad krenu servisi i gluposti...
 
Legend
ako planiras auto imati na dugi period , novo !
ako ces ga mijenjati za par godina , zna se koliko cijene padaju tako da gubitak nije mali
a za 30000 se polovno moze kupiti jako dobro , svakako iz vana traziti , u švici su naj bolja auta (njemacka,austrija)jeftinije i malo losije ali opet ne bitno ima svugdje kanti i dobrih auta ..... o tipu vozila u ovom cjenovnom rangu mozes birati bas svasta
 
Teško je to pitanje, iako sam glasao za polovnjake. Tko ne pati od nekih posebnih (njemačkih :D) brandova onda je bilo koje novo auto u ovom cijenovnom rangu najbolji izbor. Ali ja osobno volim njemačke aute tako da bi tu vjerojatno pao neki e90 ili e60, ili da je tih 30000 baš ono viška onda Boxster 986, 987 il 996 Carrera, malo bi se nategnulo i za njih :D
 
Član
ipak sam za novo. ima u te pare da se kupi lijepih auta. NPR skoda oktavija 1.9 tdi 31500 na putu bila sa dobrom opremom pravo. nisam je ljubitelj ali dobar auto. tako da u 30000km moze da se nadje dobar nov autic. a velike klase auta u te pare su spremne za neki serviscic od par hiljada tako da treba se pokriti koliko je jorgan dug :)
 
Član
Novo je novo,
imao sam isti slučaj prije 4 godine,i kupila se fabija,dosad prešla oko 60 hiljada na održavanje u ovlaštenom servisu oko 500km potrošeno za 4 godine.

Da sam uzeo polovno tad ne bi sigruno prošo samo sa 500km ulaganja u auto za 4 godine,
bez obzira na marku svako se mora servisirati,što ima više pređeni skuplji su servisi i ulaganja pa ko šta voli meni
je pouzdanost bila uvjek na prvom mjestu.
 
Top