Novo VS Polovno

Novo VS Polovno

Novo ili Polovno


  • Total voters
    30
Član
Imate na raspolaganju cifru od 30.000 KM. Da li biste kupili nov automobil ili neki drugi polovan za iste pare? :)
 
Član
Nebi novo zato sto za 30000KM nemogu kupit nova mercedesa :D Naravno šalim se, ja bi osobno uzeo novo ako sa autom puno prelazim i koristim ga za dulja putovanja, a kada bi prelazio 10000km godisnje i to po gradu uzeo bi polovno jer smatram da za ovakv vid koristenja se ne isplati kupovati novo auto.
 
Član
Ja bih ipak polovno ali ne kod nas kupovati, samo uvesti. Novo u BiH ne bi kupovao posto ko zna gdje se vise sklapaju nije to to :D
 
BHT Ovisnik
ovo je bas skakljivo pitanje,ja se u zadnje vrijeme bas kolebam oko ovoga,naime starom sam jos prosle godine doveo E46 iz SLO,a sada mi je za oko pala nova kia ceed, ili dacia duster, kia garancija 7 godina ili 150 000km sto nije malo,ajmo reci cijena nek je 30k sa nekom dobrom opremom, miran si eto ajmo reci 7 godina,ali u tih 7 godina ce kao i svakom drugom autu pasti cijena,nece vrijediti 15k,a npr. racunam da uzmes starijeg al luksuznijeg bubam citreona C5. za 15k (ili bmw e60 za 20)neznam bas da ce se potrositi toliko novca na dijelove i da ce mu vele pasti cijena pa da te za tih 7 godina izađe 30k,a opet se vozis bolje,udobnije, sve je to tu negdje,bas nemozes vele pametan biti, mene isto puca kad istekne povlastica na bmw-u dat ga i dodat pare za npr. novu kiu ceed,a opet kad preracunas za starije auto a bolje tu je to negdje,skakljivo je...
 
Član
Novo !!! Sa novim si 90 % siguran 150 000 km a sa polovnim trebas bas biti sretan pa da potrefis dobar auto .
 
Posto za 30K i nemam nekog(odnosno nikakvog) izbora po pitanju novog Mercedesa, svakako bi se odlucio za polovnog. O ostalim markama i ne razmisljam, iako ima solidnih auta u tom cjenovnom rangu. Vjerovatno cu dobiti epitet zatucani zato sto bih prije uzeo E klasu sa 150K na satu i vise (staru 7,8 godina) nego novu Daciu, ali sta cu Boze moj, nismo svi isti niti imamo svi isto misljenje. Svako za svoje pare ce kupiti ono sto on misli da je najbolje, e sad da li je on u pravu ili onaj drugi, to je tesko odluciti. Mada stoji i ona, kad svabu pitaju koje je najbolje auto, on kaze novo :D
 
Član
ovo je bas skakljivo pitanje,ja se u zadnje vrijeme bas kolebam oko ovoga,naime starom sam jos prosle godine doveo E46 iz SLO,a sada mi je za oko pala nova kia ceed, ili dacia duster, kia garancija 7 godina ili 150 000km sto nije malo,ajmo reci cijena nek je 30k sa nekom dobrom opremom, miran si eto ajmo reci 7 godina,ali u tih 7 godina ce kao i svakom drugom autu pasti cijena,nece vrijediti 15k,a npr. racunam da uzmes starijeg al luksuznijeg bubam citreona C5. za 15k (ili bmw e60 za 20)neznam bas da ce se potrositi toliko novca na dijelove i da ce mu vele pasti cijena pa da te za tih 7 godina izađe 30k,a opet se vozis bolje,udobnije, sve je to tu negdje,bas nemozes vele pametan biti, mene isto puca kad istekne povlastica na bmw-u dat ga i dodat pare za npr. novu kiu ceed,a opet kad preracunas za starije auto a bolje tu je to negdje,skakljivo je...

Bolji je taj e46 od nove ceed , kako to mozez porediti ?..Jest sada da sam malo mozda pretjerao , za 7 godina ces minimalno od2000 pa do 4000KM uloziti u auto polovno tako da je opet bolje polovno..Puno se na gubitku na novom auto iako je garancija ovo ono , ali opet ima tu stvari sto i oni lazu sa garancijom ;)
 
Član
Novo !!! Sa novim si 90 % siguran 150 000 km a sa polovnim trebas bas biti sretan pa da potrefis dobar auto .

Ne bi rekao da je to tako , ima slucajeva da se nova auta kvare , ali veca je vjerovatnoca da ce se polovno kvariti , ali opet nije isto uzet Audi 2008 i Kiu Ceed ili nesto slicno..
 
Na novim imas garanciju, i sta te briga sto se kvari, i to se desava svim markama, pa i najboljim, da se desi felerican proizvod.
 
Član
Ne bi rekao da je to tako , ima slucajeva da se nova auta kvare , ali veca je vjerovatnoca da ce se polovno kvariti , ali opet nije isto uzet Audi 2008 i Kiu Ceed ili nesto slicno..
Zato sam napisao 90 % siguran sa novim autom . Ajde realno reci koliko si siguran sa audijem 2008 god i 200000 km na satu ?? Desavaju se kvarovi novim autima i desavace se uvjek ali u mnogo mnogo mnogo manje slucajeva nego kad uzmes polovan audi , mercedes , passat , golf ili bilo koji drugi auto ! Nije isto voziti kiu i audi to ce se sloziti velika vecina ali taj audi je dosao ovde sa minimalno 200000 km na kojem ces trebati npr uraditi servise , kupiti gume i jos neke stvari promjeniti . Nije ni svabo lud da ulozi u auto 3000 eurica i da proda . Nisam protivnik svaba jer sam samo njemacka auta i vozio do prije 3 mjeseca a audi sam spomenuo jer si ga ti dao kao primjer ;)
 
Član
Šta tražiš od auta, prvo kreni od toga. Od novog imaš jaaaaako dobar izbor manjih autića, malo većih sa slabijim motorima i opremom, a od polovnih možeš da biraš.
Ovako će svako imati različito mišljenje i razmišljati svojom glavom, a bezveze je da te drugi vode.
Od manjih auta možeš uzeti koji poželiš, bukvalno, a od malo jače klase moraćeš na uštrb nečega na nečemu i da izgubiš, ali na ovo pitanje ovako nema odgovora, šta ako tebi treba auto za ići u lov, onda neki polovan džip, ako ti treba za svaki dan, da se uglavnom vozaš sam, onda neki mališan, ako treba za duge ture i putovanja, onda "jača" klasa i polovnjak,... Ma besmisleno i pisati, možeš do sutra naglabati...
 
Lično bi' uzeo Imprezu STI 2004 godište , i uložio ostatak para u nju , da je malo sredim na JDM način i to je to ...
Ta auta se čuvaju i ne voze baš svaki dan po zapadu ....
I nikad' ne bi' uzimao kod nas auto vozano , jer su svi servisi po nekim garažama odrađivani , ko zna kakvi šklj majstori popravljali ... Tamo i da uzmeš auto koje je prešlo neku veću cifru , to stoji da je puno prešao , al' da porediš 200 000 km u Njemačkoj , Italiji i tako tim državama i da ih porediš sa 200 000 km u BIH , nema šanse ... Jer tamo se održava u ovlaštenim servisima ...
 
Top