Novi vs. polovni amortizeri?

Novi vs. polovni amortizeri?

Član
E ovako, trebao bih mijenjati prednje amortizere i opruge koje su pukle. U pitanju je A klasa... S obzirom da su novi originalni oko 800KM komplet, neki lijevi koštaju oko 350KM novi u radnjama, a polovni 150-200KM. Prva opcija otpada odmah!

Ima li neko neki savjet ili projedlog sta je bolje uzeti? Ima na dva tri mjesta sam nasao te polovne ali me zanima kako procjeniti da li su amortizer i opruga u solidnom stanju?
 
BHT Ovisnik
Kao sto kocnica rece,ili zovni Jurprom i pitaj za sachs. Ja za e46 uzimao amortizere 130km
 
Član
polovno ni pod razno,radije novo po nekoj razumnoj cijeni + sigurno ces dobiti bar godinu dana garancije,ovo s polovnim ti je bacanje u grah i na kraju te moze samo skuplje izici...l.p
 
Član
Nuic: Bilstein
Amortizer -116KM
Opruga - 72 KM

Jurprom: Sachs
Amortizer - 110KM
Opruga - 61KM

Makbel Guma:
Kayaba amortizer - 165KM
Monroe amortizer - 140KM
Opruge - 80-90KM
Ugradnja - 46KM

Demi: Monroe
Amortizer 106KM
Opruga 71KM
Evo malo sam prikupio informacija najprihvatljiviji su mi Bilstein i Sachs. Kakva je situacija sa orpugama, prave li ovi pomenuti i opruge ili samo amortizere?

@George - Pogledacu i solje, hvala na prijedlogu! ;)
 
Član
E da sam znao da ces provjeravati cijene rekao bi ti i za w202 provjeris, mada mislim da su iste cijene
 
Član
Pri kraju se odlomio komadic na oba, a amortizeri su procurili tako da moram mjenjati sve.

@George I ja mislim da bi trebalo biti tu u 10 maraka cijena i za tebe.
 
E ovako, trebao bih mijenjati prednje amortizere i opruge koje su pukle. U pitanju je A klasa... S obzirom da su novi originalni oko 800KM komplet, neki lijevi koštaju oko 350KM novi u radnjama, a polovni 150-200KM. Prva opcija otpada odmah!

Ima li neko neki savjet ili projedlog sta je bolje uzeti? Ima na dva tri mjesta sam nasao te polovne ali me zanima kako procjeniti da li su amortizer i opruga u solidnom stanju?
Što je to nezahvalno auto...ccc...imao ga...i nikad više!
 
Top