Novi/Stari auto na crash testu

Novi/Stari auto na crash testu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U linku ispod je koristan prilog za sve bez obzira jel prodajete, kupujete auto.
Prikazana je razlika izmedju vec "udaranog" auta i novog nikad udaranog auta na crash testu u direktnom udaru pri brzini od 30 km/h...

da je brzina bila oko 50 km/h udarani auto bi se rasuo kao lego kockice za razliku od novog ispravnog jer je cijela sasija automobila poremecena i vec su glavni djelovi auta apsorbovali velki dio "stare nesrece".

Koliko sam primjetio sigurnije je uzet ova nova kineska plasticna auta s cijenom od 5000 eura nego nego "bolje" polovno a udarano auto.

Donedavno sam licno gledao, drugim ocima na sve ovo, ali kad covjek prozivi neke stvari, stane i upita se, samo nekima je vec kasno..

obavezno pogledati link

http://youtube.com/watch?v=NWEdlUT17PI
 
Član
nije bas bolje uzeti kinesko auto, nije tako jednostavna racunica
a da se struktura atoma promijeni pri udarcu je istina, i ta ista struktura atoma metala se jos vise(a time gore) promijeni pri ispravljanju ilitiga peglanju limarije
 
Član
ovdje je ocit dokaz tih jeftinih auta, sto je vozala "bakica" neka il zena...ipak bolje je uzet novog Clia nego polovnog Volva S60 za iste pare, koji je najvjerovatniej udaran i popravljen...

usput, brzina nije 30 km/h, nego 30 mph, tj. 50 km/h, i jos kad se uzme da su se oba kretala toliko, onda izadje da su obojica udarili pri brzini od 100 km/h
 
Član
faya prijatelju ne racunas brzinu kao jedinu relevantnu osobinu sudara
impuls recimo? (m x v)
vidjeli ste sta je bilo Proeskom, udario u kamion tezak 40 tona.

uostalom, nije svako auto udareno da mu je poremecena struktura karoserije(znaci ne racunajuci neke gluposti tipa branik, far i sl.), a volvo vs. clio npr. uvijek bih odabrao volva, s tim da udareno ne bih ni biciklo kupio....
 
Član
Sve se svodi na to da kod nas majstori peglaju svasta. Nesto sto bi negdje proslo kao totalna steta kod nas se za par stoja ispegla.
 
Član
@Kenno: ja sam ovdje uzeo slucaj izmedju ova dva auta, koja su iste mase i koja se krecu istom brzinom...naveo sam i slucaj udara u zid (nepomicnu podlogu), gdje naravno onaj sa vise zvjezdica dobija, a kad se sudaraju medjusobno naravno onaj koji je veci i masivniji...
a procitaj ponovo ovo za Clia i Volva sam naveo, kao udarenog Volva ili novog Clia...dakle auto koje je nekad, mozda, bilo udarano ili novo auto...ipak bi se ja prije opredijelio za novo...
 
Član
rekoh vec
auto sa poremecenom strukturom karoserije ne kupiti nikad i nikako, bez obzira da li se radi o fici ili ferrariju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top