Novi S4 zapravo 400KS ?

Novi S4 zapravo 400KS ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pojedini proizvođači namjerno deklariraju manju snagu motora u svojim modelima nego što ona uistinu jest, a takvom trendu čini se da se pridružio i Audi. Proizvođači ponekad znaju pribjeći trikovima i namjerno smanjiti snagu svojih motora na "papiru", a razloga za takvu, na prvi pogled suludu i nelogičnu odluku, ima više.

709_1.jpg


Počevši od državnih nameta, preko polica osiguranja, pa sve do činjenice da naglim porastom konjskih snaga "ubijaju" tržišni plasman svojih drugih modela. Najbolji primjer za to je BMW 335i koji iz šest-cilindričnog bi-turbo benzinca na papiru izvlači 305 KS, no praksa pokazuje da se ta brojka penje i na 350 KS. Zašto? Vrlo jednostavno, prilikom izlaska modela 335i na tržište u prodaji je bio i daleko skuplji M3 koji je razvijao tek 333 KS i nitko pametan se ne bi odlučio za slabiji model po višoj cijeni. Čini se da su istom trendu pribjegli i u Audiju.

709_2.jpg


Njemački tuner APR koji se bavi preradama Audijevih i Volkswagenovih modela, odlučio je izmjeriti snagu Audija S4, a dinamometar je umjesto deklariranih 333 KS pokazao 331 KS i 440 Nm okretnog momenta, ali na kotačima! U biti u Audiju su dali točan podatak o konjskim snagama, ali mjeren na radilici, a s obzirom da se oko 20% snage izgubi zbog integralnog prijenosa realno je da S4 na cestu ispaljuje okvirnih 400 KS.

izvor: autosport.hr
 

LSD

Član
hocu ja jednog dzaba....pa nek napisu preko cijelog auta enes magarac ja cu ga voziti....ne bunim se nimalo:icon_biggrin:
 
Član
LSD je napisao(la):
hocu ja jednog dzaba....pa nek napisu preko cijelog auta enes magarac ja cu ga voziti....ne bunim se nimalo:icon_biggrin:

a da je roza, a na haubi pise "vozi me pederko"? :lol::lol::lol:
 
Član
Nije 400hp, nego 360hp. Istinita tvrdnja. Ljudi barataju tek tako sa snagom, iako quattro pravi 20% parasitic drivetrain power loss.
 
Član
isti je slucaj sa xxx auta
npr. AFN motor u golf 3 na tockovima izbaci 115 PS, dok je u papirima 110(na radilici) ;)
 

MTR

Član
DasAuto je napisao(la):
MTR je napisao(la):
i sve to to na 93 OCT gorivu :cool:

EURO RON MON/US: (R+M)/2
90 83 86.5
92 85 88.5
95 87 91
96 88 92
98 90 94
100 91.5 95.75
105 95 100
110 99 104.5

Znaci 98 Octane EU je 93 US



hvala drug na informaciji :cool:

jest tamo tako al kod nas je ovako :

Ako pise 98 super plus - to ti prodaju 95
ako je 95 - prodaju ti onaj od 91 octana sa par aditiva ( ista cisterna vozi mazut , poslije natankaju benzin )
a ako je 91-93 onda su ti prodali onaj za motorke i agregate :lol:
 
Član
Nisam znao ni to za 335i .. pogledo sam sad neke videe po youtubeu, stvarno je sa e46 M3 jednak skroz, možda mrvicu m3 bolji.. svejedno bi moj izbor pao na e36 m3 evo
 
Član
MTR je napisao(la):
DasAuto je napisao(la):
MTR je napisao(la):
i sve to to na 93 OCT gorivu :cool:

EURO RON MON/US: (R+M)/2
90 83 86.5
92 85 88.5
95 87 91
96 88 92
98 90 94
100 91.5 95.75
105 95 100
110 99 104.5

Znaci 98 Octane EU je 93 US



hvala drug na informaciji :cool:

jest tamo tako al kod nas je ovako :

Ako pise 98 super plus - to ti prodaju 95
ako je 95 - prodaju ti onaj od 91 octana sa par aditiva ( ista cisterna vozi mazut , poslije natankaju benzin )
a ako je 91-93 onda su ti prodali onaj za motorke i agregate :lol:



haha a koje sipat ako hoces 98? znam da su dole cudne neke oznake, Euro super, super plus, euro plus bla bla bla.. Ovdje kod mene je samo 95oct - 98oct - VPOWER
 
Super Moderator
corrado je napisao(la):
Nisam znao ni to za 335i .. pogledo sam sad neke videe po youtubeu, stvarno je sa e46 M3 jednak skroz, možda mrvicu m3 bolji.. svejedno bi moj izbor pao na e36 m3 evo

boga mi drug nije nikako ni bolji ;)
u par testova 335i dobije M5 valjda sto je bi-turbo... 335i jedan od najboljih sportskih auta danas definitivno ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
corrado je napisao(la):
Nisam znao ni to za 335i .. pogledo sam sad neke videe po youtubeu, stvarno je sa e46 M3 jednak skroz, možda mrvicu m3 bolji.. svejedno bi moj izbor pao na e36 m3 evo

boga mi drug nije nikako ni bolji ;)
u par testova 335i dobije M5 valjda sto je bi-turbo... 335i jedan od najboljih sportskih auta danas definitivno ;)

335i je stvarno mnogo performansa za "relativno" male pare. A potencijala ima dosta.
 

LSD

Član
toon je napisao(la):
LSD je napisao(la):
hocu ja jednog dzaba....pa nek napisu preko cijelog auta enes magarac ja cu ga voziti....ne bunim se nimalo:icon_biggrin:

a da je roza, a na haubi pise "vozi me pederko"? :lol::lol::lol:

tonn ja sad vidjo ovo.....
ma pisite sta hocete ba....
sto bas bi bila furka....haha i jos ruka kroz prozor:D:icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top