Novi radari, iskustva, predlozi za spasavanje...

Novi radari, iskustva, predlozi za spasavanje...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne znam bas gdje da ubacim ovu temu, ali u novim desavalnjima u bih vidim nove radare na putu, koji su jako, jako cesto na putu... (ponekad se pitam gase li ih uopste:icon_biggrin:)

Pa me zanima ima li ko iskustva sa kaznama, jer cujem da su kazne visoke i da vozacke samo nestaju... Od kad su uveli ove nove radare, nema vise zovi komsu da sredi... Pa me sve strah, kad cu ja doci na red...

Danas meni ispred kuce policija i radar... Odem ja po buraza i vracam se, nedaleko od kuce prestize me lik sa fiat bravom, ja blicam (bar 20-ak puta) lik nista, upali 4 zmigavca i ode... nije vozio ni 50 metara uleti u radar...ja prodjem i svirnem (sta bih ti kad ne kontas da nesto nije u redu kad neko iza tebe blica kao budala...) Odem se ja dalje vozati, vracam se poslije 20-ak minuta, on i dalje stoji parkiran kod policije i nakupilo se njih jos par tu...skoro parking formirali...:icon_biggrin:

Sad mene zanima zna li iko ista o onim ometacima i citacima radara... Sta je jedno, a sta drugo, kako funkiconisu, gdje se mogu kupiti i da li rade protiv ovih novih radara, jer mi je rekao neko (mislim sa foruma) da ne mogu uhvatiti neke radare sa laserom...?

Veceras sam samo srecom isao po ogranicenju i prosao pored radara ne morajuci stati, ali mislim da me nece sreca jos dugo sluziti, pa bih nabavio tu igracku za detekciju radara... Malo sam razvukao post, ali molim za savjete...
 
Član
ima ih ko govana po cesti, sto se tice kazni ako te oni uhvate mozes se izvuci, sa nekih 20-50KM, zavisi koliko si brzo vozio... ali ako te uhvati ona kamera na semaforu ili te snime iz onih crnih, plavih i crvenih petica, sto ti izbacuju plave strijelice da stanes, cuo sam da ti ni Bog ne moze pomoci....;):icon_biggrin:

sad oni anti-radar detektori, vidio sam prodaju se kod nas oni marke Cobra.... ne znam koliko su dobri a mislim da bi trebalo nesto biti od njih.... sto se toga tice, znam ako te uhvate s tim u autu cijene kazni su zara.... :icon_smile:

meni je ipak bolje cekati kad stignu ona cuda sto mijenjaju tablice, stavis na neko zestoko auto i nek' te uhvate ako mogu.... :D:D
 
Član
Evo jedan pouzdana informacija za radare koje koristi Bijeljinska policija, a možete na nih naletjeti na relacijama:
Brčko-Bijeljina
Zvornik-Bijeljina
Tuzla-Bijeljina

Znači radar je kao mini kamera, stoji na postolju i ako te nedaj Bože uslika, nema spasa. Uslika i br. tablice i koliko si vozio i sve ti to na kraju odštampa (kao na fiskalnoj kasi).... Ima memoriju poslednjih 1000 mjerenja, a nemože se brisati memorija! :D Tako da mora pravdati sve kad razdužuje smjenu.

Do sad sam mogao voziti kako hoću i koliko hoću, a od sad... :(
 
Član
Yugo_Faca je napisao(la):
Evo jedan pouzdana informacija za radare koje koristi Bijeljinska policija, a možete na nih naletjeti na relacijama:
Brčko-Bijeljina
Zvornik-Bijeljina
Tuzla-Bijeljina

Znači radar je kao mini kamera, stoji na postolju i ako te nedaj Bože uslika, nema spasa. Uslika i br. tablice i koliko si vozio i sve ti to na kraju odštampa (kao na fiskalnoj kasi).... Ima memoriju poslednjih 1000 mjerenja, a nemože se brisati memorija! :D Tako da mora pravdati sve kad razdužuje smjenu.

Do sad sam mogao voziti kako hoću i koliko hoću, a od sad... :(
Prije mozda 2mjeseca, dok sam naletio malo brze na patrolu snajperista kod Stupa u Sarajevu, ucini se meni da me BLICNU onaj mali rucni radar!
Ja rekoh, sta bolan?
I ja se fino okrenem i vratim do policajaca i upitam ih:"blica li to cudo? da znam da ocekujem kaznu" kazu oni nije...
Ja im nisam vjerovao, mozda je to bio period probe...


Ma nosi ih u P.M. Ja popizdim, pocnem brze voziti cim ih vidim... Hoce nesto da mi bude...
 
Član
Ja vise nigdje ne vidjam ove obicne radare, vec samo te kamerice na postoljima... Gdje god da ih vidim okolo njih auta kao na parkingu... Stvarno nahvataju brdo ljudi sa tim i nema brisanja i spasavanja.... Zato mislim da nije losa investicija u bilo sta sto ti moze pomoci da te ne uhvate... Te navlake za tablice, koje nisu reflektivne bi bilo super imati, jer policajci obicno nisane tablice, tu se valjda najbolje odbija signal za mjerenje brzine, pa ako prvi put omane, mozes se iscupati i kod laserskih radara...

Neko kaze puno je to para..ali takva investicija ti pokriva dvije ili tri kazne... (a vozacka ti ostaje gratis)...
 
Član
Mene neki dan "upucao" onaj obicni radar ogranicenje 60 mene a ja vozio 112  :icon_eek:

Prosao bez kazene a i bez cvaje ! Supljak Majka :D
 
Član
dobar radar detektor i dobar jammer je dobitna kombinacija,
naravno ne bi bilo lose nabaviti neki uredjaj i za tablicu,jer ima i foto radara.
radar detektor protiv lasera je nista,jedino ako uspijes negdje skrenuti na vrijeme,to sam radio prije.
stariji modeli radar detektora ne detektuju uopste ove nove lasere.
ti sto slikaju i blicaju,i za njih ima rjesenje.
 
Član
Citao sam o nekakvim radar blinderima, valjda zaslijepljuju radar (ne znam kako to rade, ali im skidam kapu:lol:) i radar ne moze ocitati brzinu. Kad vozis preko ogranicenja i vidis da te policajac snima, smanjis na ogranicenje, iskljucis taj uredjaj i on te uhvati na normalnoj brzini.... (ako se vozi preko duplo vise od ogranicenja, cisto sumljam da se moze i primjetiti radarska kontrola:icon_biggrin:)

Jel zna iko ista o tome?

P.S.

lov2xlr8 jel mozes objasniti sistem zastite od ovih kamerica sto stoje na svakom cosku i snimaju bez mogucnosti brisanja...?
 
Član
trizex je napisao(la):
@sina pa to su laser jammeri

Aha... Kontam, kontam... (ali dugo mi traje loading...) :lol:

Znaci da se mora imati radar detektor + radar jammer i onda si toboze siguran?

Jel zna ko kakvo je stanje sa zakonom i ovim igrackicama? Gdje se one postavljaju i sta se desi ako "braca" (policajci) vide ove igrackice u autu? Sigurno se ne dive tvojoj naprednoj tehnologiji....? :icon_biggrin:
 
Član
Bravo, sve si skontao ;) pa detektori nigdje nisu ilegalni koliko znam, ali jammeri jesu. Nisam siguran kakva je kazna, al ti njega kad ometas, signalizira njemu uredjaj da nesto nije uredu, ako ne usporis i ugasis to moze mu se upaliti lampica u glavi pa da posumnja da imas jammer. Stavlja se senzor naprijed, u karambolku negdje recimo resetku od hladnjaka (uvijek se mozes pravdat da je to parking senzor :D) i uredjaj u kabinu, zapisti kad te "uslikaju" i daje ti par sec da usporis i ugasis ga.
 
Član
trizex je napisao(la):
Bravo, sve si skontao ;) pa detektori nigdje nisu ilegalni koliko znam, ali jammeri jesu. Nisam siguran kakva je kazna, al ti njega kad ometas, signalizira njemu uredjaj da nesto nije uredu, ako ne usporis i ugasis to moze mu se upaliti lampica u glavi pa da posumnja da imas jammer. Stavlja se senzor naprijed, u karambolku negdje recimo resetku od hladnjaka (uvijek se mozes pravdat da je to parking senzor :D) i uredjaj u kabinu, zapisti kad te "uslikaju" i daje ti par sec da usporis i ugasis ga.

Mene kad bi pregredali ko zna sta bi sve nasli... U farovima imam blinkere od rotacija, pokusavao sam ih ukljuciti, ali izgleda da treba neki transformator za struju da bi radili....:lol:

Ovdje oko mene vlada opsta panika po pitanju ovih radara sa kamericama... Drzava nam se obogati od kazni....:lol:

Pokusacu naci detektor+jammer + neko ko mi to moze sve srediti, a da se ne primjeti iz aviona...:icon_biggrin:
 
Član
imas jammere sad sa ugradjenim parking senzorima,i nema nikakvih errora na radaru kod drota :):) samo nema brzine nema nista :)

nemrem nachi broj od covjeka,ali nabavim sutra pa ti sendnem :)
detektori su od 1.7 zabranjeni u cro,u at detektor je zabranjeno imati u autu a kamoli prikljucen,a jammer ides na godisnji u zatvor :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top