Novi pravilnik za Streetrace - sezona 2008

Novi pravilnik za Streetrace - sezona 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Izmjene u pravilniku :

* Zbog izuzetno velikog broja probijanja u sporijim klasama uvodi se slijedeće pravilo: kada vozač probije klasu biti će mu naplaćen Penalty Ticket u iznosu od 10€ ukoliko želi nastaviti natjecanje u prvoj bržoj klasi.
* Obavezna oprema za sve natjecatelje koji voze u klasi 13-13.999 sekundi ili bržoj su rukavice i kaciga.
* Za ukupni plasman pojedinog natjecatelja na kraju sezone boduju sve utrke u sezoni (do sada 60% najboljih). Svi bodovi koje natjecatelji osvoje u pojedinačnoj konkurenciji postaju i timski bodovi ukoliko je natjecatelj član nekog tima (kao bodovanje u F1).

Izmjene nevezane za pravilnik :

402 SR uvodi novu službenu osobu - „Predstavnik vozača“ - zbog unaprijeđenja suradnje organizatora 402 SR i vozača. Predstavnik vozača može biti isključivo natjecatelj licenciran za tekuću sezonu a biraju ga vozači na početku sezone. On postaje službena osoba koja ispred vozača nadgleda utrke te iznosi svoja zapažanja i sugestije Organizacijskom Odboru i direktoru natjecanja. Predstavnik vozača ima omogućen pristup svim dijelovima trkališta.

Pravilnik za 2008
http://www.402streetrace.com/streetr...ilnik_2008.pdf

Tehnicki pravilnik za 2008
http://www.402streetrace.com/tehnick...ilnik_2008.pdf
 
Član
Mdaj ba preseravaju se vise pa nismo mi giganti ovdje na balkanu cuj 10eura da bi nastavio u nizoj klasi, nije im dovoljno 150KM za startninu ma ovo je smjesno
 
Član
Startarina je 95KM, a tih 10€ ce sigurno doprinijeti da bude manje zabusavanja, tj ako mu auto ide 13,5 da krece iz klase 15. A i to takodje ide u nagradni fond
 
sve je to ok, ali ovaj penalty stvarno nema smisla, ne zbog love vec zato sto na klasama po vremenu vrlo lako moze doci do probijanja od nekih 0,1 - 0,2 sec (malo bolji start i to je to);
pa nismo roboti da mozemo ucicat na 000

pravilnik predvidja jedno moguce probijanje, a nakon toga diskvalifikaciju, i to je po meni dovoljna kazna onome sto kalkulise...
 
Član
silverstar je napisao(la):
sve je to ok, ali ovaj penalty stvarno nema smisla, ne zbog love vec zato sto na klasama po vremenu vrlo lako moze doci do probijanja od nekih 0,1 - 0,2 sec (malo bolji start i to je to);
pa nismo roboti da mozemo ucicat na 000

pravilnik predvidja jedno moguce probijanje, a nakon toga diskvalifikaciju, i to je po meni dovoljna kazna onome sto kalkulise...

to da, mogli su bar staviti probijanje klase preko 0,2 ili 0,3 10€
 
Ma trebali su da stave ko ptobije klasu od 0,5 pa nadalje, jer je to puno realnije da je neko u visoj klasi nego sto treba da bude, a 0.2 i 0.3 mogu da zavise od starta, vremena i svasta nesto!!!!
 
Početnik
bas me briga za njihov pravilnik, navjerovatnije da necu ici niti na jednu utrku pod tim 402 (mozda mozda mozda banja luka na kraju)

jako mi je drago da Mostar nije sada pod 402 tako da mogu izvaliti gljivu vani kroz far, konacno jbt

jos bi mi falilo da moram stavljati rukavice i kacigu na glavu, loooool
 

Lav

Član
muha je napisao(la):
nije SR sport na kokuze....

kokuzi su ga izmislili, bas iz razloga sto su kokuzi i sto nisu imali para da se trkaju na stazama.
e to sto je neko sa mnogo para tu SR-u vidio priliku za zaradu i sad je koristi nisu krivi kokuzi...:icon_cry:
 
Član
mogao je pravilnik biti i bolji ali ne bitno!
Nego da pitam, ukoliko npr dodje neko samo na jedno takmicenje, i osvoji prvo mjesto odnosno ima najbrze vrijeme, koju on nagradu dobija??
Nije valjda samo pehar?
neko ko ne moze na sva takmicenja da stigne, nego samo dodje na jedno!!

i sta ce bit sa dizelasima...?
 
Početnik
CocaCola je napisao(la):
mogao je pravilnik biti i bolji ali ne bitno!
Nego da pitam, ukoliko npr dodje neko samo na jedno takmicenje, i osvoji prvo mjesto odnosno ima najbrze vrijeme, koju on nagradu dobija??
Nije valjda samo pehar?
neko ko ne moze na sva takmicenja da stigne, nego samo dodje na jedno!!

i sta ce bit sa dizelasima...?


pehar i novčanu, sto bi drugo?

sa samo jednom voznjom ne moze se imati dovoljno bodova.

ne vidim kakve veze ima dizel ili benzin kad se vozi u klasama po vremenu
 
Član
da oni bogdom oce promijenit i klase u dizele da ubace...a ne ovako, dodje neko sa 1.9 i neki sad 3.0 i normalno da ce 3.0 bit brzi (naravno, ako su istom kolicinom dodataka napucani...da ne gledamo nuriju i stock BMW-e)
 
Član
jedva cekam ovakve klase kod nas u BiH :) heheh

StockStreet : All cars running slower than 12 sec.

Street FWD : All FWD cars running faster than 12 sec.

Street RWD : All RWD cars running faster than 12 sec.

Street 4WD : All 4WD cars running faster than 12 sec.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top