Novi Peugeot 308 automobil godine za 2014.

Novi Peugeot 308 automobil godine za 2014.

Član
Screenshot_1.jpg

Novi Peugeot 308 automobil godine za 2014.
Na dugo očekivanom 84. sajmu automobila u Ženevi novi Peugeot 308 krunisan je titulom najboljeg automobila za 2014.-tu godinu.

Žiri kojeg je predstavljalo 58 novinara iz 22 evropske zemlje jučer je objavio odluku za najbolji automobil godine, od sedam finalista koji su izabrani u decembru prošle godine. Novi Peugeot 308 je četvrti model po redu koji se izdvaja nagradom automobila godine, prije njega to su bili Peugeot 307 (2002), Peugeot 405 (1988) i Peugeot 504 (1969).

“Sa novim Peugeot-om 308, bili smo uvjereni da smo postigli skok u konceptu, tehnologiji i kvalitetu. Prestižna nagrada je najbolja potvrda za ovo i danas je primam u ime svih nas koji smo doprinijeli razvoju i lansiranju modela”, izjavio je Maksim Pikat, generalni direktor Peugeota.

Nagrada za automobil godine predstavlja najprestižnije priznanje za novi model 308, koji utjelovljuje vrijednosti brenda, elegantan i dinamičan dizajn, te efikasno zasnovan koncept naprednog pristupa smanjenju težine, te inovativnim instrumentima i kontrolama (I-Cockpit).

Prodajni uspjeh je već postignut sa više od 55.000 zabilježenih narudžbi u evropskim zemljama i brojnim nagradama u Francuskoj, Švicarskoj, Španiji, Hrvatskoj te Slovačkoj.
 
Član
Po meni brutalno izgleda! :cool: Jedino sto mi malo para oci je ova kazaljka od obrtomjera :mad: Znaci, moraju francuzi nesto napraviti mimo svijet pa eto ti :banghead:


2013-Peugeot-308-dash.jpg
 
Član
Avicii, da je samo kazaljka bilo bi super, pogledaj samo ovaj debilski polozaj volana i sve ti je jasno..
 
Po čemu je, općenito, jednostavniji ovaj touch screen od klasičnih tipki kad je i on je pretrpan nepreglednim ikonama koje odvraćaju pogled s ceste?!
Instrumenti su mu kriminalno debilni, a po pitanju kazaljke okretaja motora nisu izmislili ništa novo, pokupili su bezveznu ideju kao u Aston Martinu.

Vanjski izgled je odličan.
 
Član
Ok druze.. samo kazem, onako sam komentarisao. Meni ovo auto vrhunski izgleda i da imam pare uzeo bih ga bez razmisljanja, a obrtomjer je samo sitnica sto mi je odmah upala u oci. ;)
 
Član
@Avicii

Nisam mislio na tebe.

Nemoj biti zatupljen zato sto vozis pezoa i da od toga ne vidis realne cinjenice, evo gore i kolega porsefan je iznjeo neke nedostatke, a najveci od njih je ovaj polozaj volana, pa zar ne vidis gdje sjece konzolu i na koliko je neprirodnom polozaju, i na kamaru testova su se svi zalili na taj volan jer je prenisko i kolko god da ga podignu gore bude ocajno, sam spoljasnji dizajn nije los al nije nesto ni spektakularno,nekako je bezlican al moze proci :)
 
Član
Eh,da ,... svako ima svoje pravo na misljenje,al se ja ipak slazem sa ovih 58 novinara,koji su vjerovatno vozili malo vise auta tako da vjerujem da je njihovo izglasavanje 308-ice za auto godine realno.
Sto se tice volana on je na svome mjestu ali su instrumenti malo izdignuti...
 
Radi se o tome da se ova ideja o izdignutim instrumentima ne može sprovesti u djelo bez djelomičnog spuštanja volana jer nema šanse da instrumenti budu tako visoko na standardnom položaju volana, bili bi previsoko. Head-up display je puno bolje riješenje, ali šta ja znam o najnovijem Pežou 308 kad uopće ne vozim Pežo :D
 
Član
Krasan auto, meni mozda i najljepsi u klasi trenutno. Unutranjost su potpuno originalno uradili, a koliko je to funkcionalno, pokazat ce vrijeme. Oni koji se vole zavaliti previse u sjedista, kazu da ne vide instrumente najbolje :D
 
Član
Nemoj biti zatupljen zato sto vozis pezoa i da od toga ne vidis realne cinjenice, evo gore i kolega porsefan je iznjeo neke nedostatke, a najveci od njih je ovaj polozaj volana, pa zar ne vidis gdje sjece konzolu i na koliko je neprirodnom polozaju, i na kamaru testova su se svi zalili na taj volan jer je prenisko i kolko god da ga podignu gore bude ocajno, sam spoljasnji dizajn nije los al nije nesto ni spektakularno,nekako je bezlican al moze proci :)

Nisam ja uopšte zatupljen, nego ti pričaš o nečemu o čemu nemaš pojma. Kada sjedneš u auto i isprobaš volan, onda možeš komentarisati.
 
Top