novi autic - IX35

novi autic - IX35

Član
Deyo je napisao(la):
@George, Hyundai je prvi uveo bočne airbagove kao serijsku opremu, a za ix35 ...

"Dual front airbags, side airbags and head-protecting side curtains are standard equipment. Antilock brakes (ABS), electronic brakeforce distribution (EBD) and electronic stability control (ESC) are also standard. Intelligent seat belt reminders are fitted to both front seats."

pogledaj malo bolje :icon_smile: za model s ovakvom opremom kod njega su dodatna oprema...
 
Član
Izgleda samo u Bosni :) (ne postoji ovaj Silver paket)

http://www.hyundai.rs/upload/document/cenovnik_ix35.pdf

Prednji vazdušni jastuci
Prednji bočni vazdušni jastuci i vazdušne zavese
 
Član
Deyo je napisao(la):
Izgleda samo u Bosni :) (ne postoji ovaj Silver paket)

http://www.hyundai.rs/upload/document/cenovnik_ix35.pdf

Prednji vazdušni jastuci
Prednji bočni vazdušni jastuci i vazdušne zavese

eto vidiš ja sam prvi put to otkrio u hrvatskoj dobijes dva zračna jastuka a ostali su nadoplata na to sam se jednostavno zgrozio :icon_eek: mislim ono 21 stoljeće tolika konkurencija a takav propust! jer to mora biti standard oprema jebemu miša, a u hrvatskoj proglašen autom godine vjerovatno su to izmijenili na novim modelima i pratio sam ga dugo dobro je to auto nema šta, ali ima propusta, ja sam se mislio između njega i sportagea to su skoro pa isti automobili al na kraju sam odustao nije mi se dalo riskirati a i tako neke sitnice su me odvratile, al opet kažem sretnom kupcu to je dobar auto :icon_smile:
 
Član
vozilica za deset...uradis krov carbon folijom i nazad dvije rore na dvije strane.....bit ce mocniji ako si mislio nest radit na njemu....:D;):cool::cool:
 
Član
odlican izbor! neka je sa srecom ;)

imao sam priliku voziti ovakav auto, samo u dizelskoj verziji tj 1.7CRDI i mogu rec da je odlican, (iako nisam ljubitelj dizela)
a ovaj 2.0 ima ite kakvog potencijala :cool:
 
Hvala!

Nakon predjenih 6.000 km, nemam nekih vecih zamjerki, jedino sto su mozda kratka svjetla malo slaba, tj. nisu losa, ali nisu kao na mojem pezou 206, ali kad istekne garancija, stavit cu xenon (svakako ima sociva).

Sto se snage tice, zadovoljan, ocekivano prema specifikacijama, najvecu snagu ima tek na 5.000rpm, pa je malo trom pri ubrzanju kod 2-3.000rpm (sta znaci trom, opet je jaci neego moj pezo), ali kod obrtaja visih od 3.000rpm lijepi za sjediste kad se stisne gas, ja prezadovoljan.

Potrosnja u realnim uslovima, znaci gradska i magistrala kombinovano negdje oko 8-9L zavisi od stila voznje. Otvorena cesta oko 7L.

Par dobrih stvari sto mi se bas svidjaju: poklopac ispod motora, pa je motorni prostor jos uvijek cist kao nov. Unutrasnjost za 10, nista ne skripi, ne lupka...

nemam ni jednu vecu zamjerku do sad.
 
Do danas predjeno 13.000km. Radi kao sat :)

Par novih slicica...

2u7xb9l.jpg


ljex0.jpg
 
Razmisljam o ugradnji plina (sekvent), da li neko ima koji savjet ili iskustvo o eventualnim problemima sa plinom na ovom autu? (presao 55.000km)
 
BHT Ovisnik
nemas se sta razmisljati, ugradi...posto je novije auto mislim sam da je direktno ubrizgavanje (GDI kao sto sam imao u proslom volvu i nije isplativo),ali nije nego je MPI tako da jasta nego ces ugraditi, motor kao svaki drugi pa nemas brige... lokacija za ugradnju Sarajevo-Lukavica ili Darko ili Njegoš, ta 2ca su najbolji sto se tice plina, za tvoj je ugradnja 800km +50km ako ces bocu u rezervni tocak... ja imam i na svom turbaku i na bmwu od starog,nikakvih problema, moje je auto uvijek pod gasom,dosta prelazim,prezadovoljan, sto se tice price da je slabiji na plinu i nije,ja vecinom i zaboravim da je na plinu,vuce extra,auto malo vise trosi pa ne primjetim razliku da trosi vise plina,al bome po dzepu osjetim drama da se isplati,pogotovo na bmw-u koji trosi otvorene 6-8L,a skontaj da je plin 1.05km,a benzin/diesel 2.35 pa koja je to razlika... odrzavanje smijesno,mjenjas mali filter plina svakih 5000km,on ti kosta 3KM i veliki mjenjas svako 10-15 000km on ti kosta 20KM,sve to sam zamjenis i to je to sto se tice odrzavanja, samo uzivaj :)
 
Top