Nove felne, nove gume, nova muka..

Nove felne, nove gume, nova muka..

Pozdrav, pre nekog vremena sa uzeo i sredio felne za golfa 2, 15ke, 4x100, 7j. Danas smo pokusali da ih stavim i zbog ET-a felna udara u amortizer. To se naravno da resiti distancerima. Medjutim onda felna puno viri, dal ce udarati u rub, dal nece, uzecemo profil gume 45 pa valjda nece udarati.
E onda dodje problem, majstor kaze da ce zbog tolike sirine kompleta trap stradati vrlo brzo, da nece trajati ni mesec dana, da cu izgubiti brzinu i ubrzanje itd. Na netu postoji milion slika i videa gde ljudi imaju siroke felne i gume i auta im lete po putu, tako da znam da mora da postoji neko resenje, samo ne znam sta je resenje? Svaka pomoc dobro dodje
 
Doticni majstor te levati nece taki brzo stradat nema sanse ja sam imao golfa s distancama naprijed od 1.5 cm a nazad 2.5 cm i nisam na trapu imao nikakvih problema tipa seleni kugle krajnice lezajevi ama bas nista 4 godine i prodan je s takvim setom i felgi i s distancama cak sto vise distance nikad nisam ni skido samo sam rotiro zimi 13" felge i gume a ljeti 15"
Naprijed 185/45-15 nazad 195/50-15
 
Član
Sa distancerima vrsis vecu silu na lezajeve. Samim time oni vise trpe tako mozes ocekivati mogucnost da im se zivotni vijek smanji.
Stavljanjem distancera mijenjas geometriju trapa.
Stavi, ionako te briga jer ovo ne razumijes ni ti a ni mnogi oko tebe. Ionako je ovo cunerski sajt.
-Trajat ce duze od mjesec dana to je samo metafora. Ali dzaba kada su pojedini ograniceni
- Takodjer mozes saviti unutrasnju ivicu blatobrana. Oprezno jer si lakirao auto i moze ti popucati farba oko ruba.
- Naravno mozes i odici auto.
- Ne moras uzimati distancere od 1 cm > nekada su milimetri dovoljni 5 mm i sl. - U obzir uzeti savijanje gume tokom ulaska u krivine.

Cunerske metode zaobilaska ovog problema su :
strećovanje gume - što veći streć to bolje tj uza guma



Ovom prilikom ako neko iz administracije cita. Ako moze da mi se obrise profil ili banuje za stalno. Hvala !
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, pre nekog vremena sa uzeo i sredio felne za golfa 2, 15ke, 4x100, 7j. Danas smo pokusali da ih stavim i zbog ET-a felna udara u amortizer. To se naravno da resiti distancerima. Medjutim onda felna puno viri, dal ce udarati u rub, dal nece, uzecemo profil gume 45 pa valjda nece udarati.
E onda dodje problem, majstor kaze da ce zbog tolike sirine kompleta trap stradati vrlo brzo, da nece trajati ni mesec dana, da cu izgubiti brzinu i ubrzanje itd. Na netu postoji milion slika i videa gde ljudi imaju siroke felne i gume i auta im lete po putu, tako da znam da mora da postoji neko resenje, samo ne znam sta je resenje? Svaka pomoc dobro dodje
pusti to drug trajat ce ti duze naravno da mozes stradat ce ti prije gume jer ce strugati od nesto nego trap ako je tako kako kazes ako udara od amortizer.
kod mene vire al je auto na gewindama pa se to rijesilo da nigdje ne struze jest da mi nije et 45 :DD
 
Top