Nova ploca i procesor?

Nova ploca i procesor?

Član
trenutno maticna ploca je ASRock 4CoreDual-SATA2, procesor Intel P4

ASRock 4CoreDual-SATA2
Intel P4

2GB RAM, radi win 7 al ja nisam zadovoljan.
Citao sam po netu da i nije neka ploca.
Sta preporucujete da uzmem novu maticnu i procesor, nebi sad da dajem par stotina samo na CPU nesto solidno.
 
Član
Mrva je napisao(la):
trenutno maticna ploca je ASRock 4CoreDual-SATA2, procesor Intel P4

ASRock 4CoreDual-SATA2
Intel P4

2GB RAM, radi win 7 al ja nisam zadovoljan.
Citao sam po netu da i nije neka ploca.
Sta preporucujete da uzmem novu maticnu i procesor, nebi sad da dajem par stotina samo na CPU nesto solidno.

ma od Asrocka nikad nemozes ocekivati nista posebno,one su cisto budget ploce ono da se ima za malo para da radi masina!
Ako hoces da bolje radi 7 stavi jos 2GB RAM
 
Član
Slazem se sa kolegom, pojacaj ram i uzivaj, sad da mjenjas cpu i plocu.... dodas jos 150KM i eto nov racunar uzmes!
 
Član
Najbezbolnije jeste nadograditi ram, jer win7 traži 2Gb kada je čist, samo za optimalni rad sustava, a di su sve ostale operacije, moj savjet još 4Gb stavi, nije skupa investicija. A za ploču,ok nije ništo no tebi netreba gadget za overlockanje pa ona može poslužiti. Ak već želiš mijenjati ploču i procesor reci s kojim novcem raspolažeš?
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ako je digao 32-bitnu sedmicu 4 GB rama mu nije potrebno!
Ko zna zna :icon_biggrin::icon_biggrin:
32-bitna verzija podrzava do 3 Gb RAM-a, ne znam za sta ti sluzi racunar, ali za "normalnu" upotrebu ti ne treba vise
 
Član
E onda ti treba procesor sa vise kesa i jbg onda i druga ploca!
Hm evo vako recimo
ASUS MB P8H61 (Rev.3.0);Intel H61;LGA 1155;2xDDR3;Gb LAN;Serial&Parallel Port;ATX
Socket: 1155;Core i7/Core i5 Processors
Chipset: Intel H61
VGA:1x PCIex16
RAM Type: 2 x DDR3 1333/1060 DC
HDD: 4xSATAII
Audio: ALC887 High Definition 8 Channel
LAN: Gb Realtek
PCI x 3, 2 x PCI-Ex1; USB2.0 x 10;
Paralle&Com Port;ATX FormFactor 186.50 KM

BX80605I5760 SLBRP Intel® Core™ i5-760 Processor 2.80GHz 8MB L3 LGA1156 BOX
Socket: LGA1156
Quad Core (Lynnfield) (4cores/4threads)
CPU Speed: 2800Mhz
Cache: 8MB L3
Intel® QPI: n/a
Integrated Memory Controller:
2 channels, 2 DIMMs/Ch
Intel® Turbo Boost technology
Manufacturing Technology: 45nm
Originalni Intel cooler 455.30 KM
 
Član
Dejan,
ploca je oke, al cpu je nekako mnogo para (bar meni) nisam bas toliki fan da izdvajam toliko za cpu :D

racunar koristim za net najvise, download, upload, ponekad se odigra neka strategija (npr. Age of Empire i sl..) za razne automotive software i sl..
 
Član
Mrva je napisao(la):
Dejan,
ploca je oke, al cpu je nekako mnogo para (bar meni) nisam bas toliki fan da izdvajam toliko za cpu :D

racunar koristim za net najvise, download, upload, ponekad se odigra neka strategija (npr. Age of Empire i sl..) za razne automotive software i sl..

ASUS MB M4A88T-M;Socket:AM3;AMD 880G;4xDDR3;VGA integrated 1GB;RAID;Serial&Parallel Port;micro ATX
Socket:AM3
*******************************************
Phenom™ II/Athlon™ II/ Phenom™
Athlon™/ Sempron™ Family Processors
*******************************************
Chipset:AMD 880G SB710
FSB :HT3 5200/4800
VGA : onBoard VGA 1GB; PCIex 16x 2.0x1
1 x D-Sub + 1 x DVI + 1 x HDMI
RAM Type : 4xDDR3(DC) 1866 OC/1600/1333/1067
MAX: 16GB
HDD : 1xATA133, 6xSATA3 RAID(0,1,10,JBOD)
Audio :VIA VT1708S 8CH optical out
LAN : 1Gb Realtek PCIe
PCI x 1; PCIex1 x 2
USB2.0x12,Serial&Parallel Port
microATX FormFactor 182.00 KM

AMD Athlon II X2 255 AM3 BOX(3.1GHz/2MB/65W) 159,00KM

Evo recimo ovaj AMD je zujalica, a intelovih procesora nemam sad jeftinijih!
 
Član
probaj naci onda neki bolji procesor koji bi ti bio povoljan cijenom
kod mene je ploca asus m2n-e, procesor AMD Athlon II X3 440, i 2 Gb DDR2 Dual Channel, i graficka gainward 7600gs, igre slabo igram, ali zato sve sto mi treba radim bez problema, koristim dosta software-a vezano za crtanje (AutoCAD,ArchiCAD, 3dmax studio ...)
 
Član
Mrva je napisao(la):
Hvala Dejan, ja sam vise za AMD :cool:

Ma i ja druze, vecina voli i ganja Intela, dok iz iskustva ti kazem da AMD dosta brze radi neke stvari i u igricama je bolji, dok intel tamo nakiti po 4-5MB kes memorije, a ustvari on koristi 4MB!
Uporedjivao sam slicne procesore Intel-a i Amd-a amd me uvjek odusevi!
 
Član
najeftinija opcija... ako ti ne treba win7 , te rekao si koristis za net, stariju igru aoe, i to... jednostavno stavis win xp i leti :D

ako pak hoces mjenat, ploca, proc, racunaj barem 250tak km... sto ti onda povlaci najvjerovatnije i napojnu, ako je postojeca ms, (C)kodegen i slicna vesela raja, koja moze vise stete nego dobra navuc,...
 
Član
Morebit da mi ne vjerujete, ali ja win 7 koristim na 1gb rama, i fercera pravo, još na njemu igram igrica non stop,ito zahtjevnih igrica (ipak mi je 17 godina).
Moj prijedlog ti je da ne nabacuješ ram, nego uzmi bolji procesor kakav i to će da leti
 
Top