Nosac sijalice u faru - Passat B6

Nosac sijalice u faru - Passat B6

Član
ne znam kako da objasnim dio koji mi trebapa cu nekako pokusati, valjda skontate.
to je nosac sijalice (plasticni dio) u koji se sijalica ubaci i zavrne se u socivo fara.
kupio sam far ali mi nije dosla ta mala plastika ili zakacka pa sijalicu nije moguce ubaciti (trenutno je vezicama nekako stegnuta).
u pitanju je far sa novijeg passata (vjerovatno 06-09 god.) jer nisu mu klasicne stopice nego dzekovi i sijalica se ne ubada nego je princip zavrtanja.
dakle, u faru , na vrhu sociva ima limeni onaj okvir slican kao u sijalice sa 2 zareza sa strana i sad na ta 2 zareza/zlijeba se zavrne neki nosac u koji se ubaci sijalica.
nemam predstavu kako izgleda jer su mi stari farovi na principu ubadanja a ne zavrtanja.
ima li neko navedeni dio za prodati ili ako negdje ima da mi preporuci. zvao sam par autootpada ali niko nema, odnosno svi prodaju u kompletu sa farom a niko nema nijedan far da je razbijen i neupotrebljiv pa bi to mogao iskoristiti.

evo nabavio sam i sliku da vidite kako izgleda trenutno (bez tog nosaca koji mi fali):
Passengerside.jpg
 
Član
Sijalica ide u djek koji je provucen kroz limic sa usicama i samo se u smijeru kazaljke na satu okrene to pogledaj kod elektricara da nemaju ili vidi na ebayu
 
Član
Sijalica ide u djek koji je provucen kroz limic sa usicama i samo se u smijeru kazaljke na satu okrene to pogledaj kod elektricara da nemaju ili vidi na ebayu
problem je sto tog dzeka nema i tesko ga je naci. postoje 2 tipa kucista za sijalicu kod ovih farova. kod mene do sad stari far je bio originalni 2006. godiste a ovaj je noviji od 2008. godine pa na dalje pa je samim tim i kuciste odnosno leziste za sijalicu u socivu drugacije. na starom faru sijalica se samo ubode dok je ovdje princip drugaciji.
problem je sto je ljudima tesko objasniti sta zapravo trazim i sto iko i da ima nece prodati odvojeno od fara.
navodno je to plasticni dio kao na slikama:
plastcholderpass.jpg

a6934898-597c-12d0.jpg
 
Član
Mora neki otpad imati razbijenog passata ovdje u hercegovini siguro se moze naci, jer sam vidio imaju pune stalaze farova sa slomljenim nosacima tako da bi ti to sigurno prodali.
 
Član
Mora neki otpad imati razbijenog passata ovdje u hercegovini siguro se moze naci, jer sam vidio imaju pune stalaze farova sa slomljenim nosacima tako da bi ti to sigurno prodali.
Zvao sam ih par (ovdje u okolini dodouse) , navodno niko nema razbijen ili ostecen. Ovi sto prodaju bez kopci ne zele prodavati odvojeno u dijelove a cijeli far mi se ne isplati kupovati.
 
Top