Nissan Terrano blokada diferencijala

Nissan Terrano blokada diferencijala

Pozdrav drugovi. Da li znate ima li Nissan Terrano iz 2000 godine blokade ?
Za raniji model (tacnije Ford Maverick mada je to isto kao i Nissan Terrano) sam nasao da ima blokadu srednjeg i zadnjeg diferencijala iako mnogo ljudi za to i ne zna. Blokada se ukljucuje tek kada se ubaci u 4L. Mene zanima da li ovaj navedeni model iz 2000 godine ima iste ove blokade.
 

Prilozi

  • 1532_5220b1160fc51.jpg
    1532_5220b1160fc51.jpg
    83,6 KB · Pregleda: 21
  • 1532_5220b116205f9.jpg
    1532_5220b116205f9.jpg
    99,6 KB · Pregleda: 19
Član
Nesto sumnjam da taj maverick kljuca srednji i zadnji diff... moguce da ima lsd nazad al da ima blokade vjerovatno bi imao zavidne terenske sposobnosti... terrano bi trebao da ima 2H 4H i 4L sto u prevodu znaci da, kad su ukljucene obe osovine treba klizat jedan prednji i jedan zadnji tocak da stane... 4L su samo spore brzine, nema uticaja na blokade tockova i ponasa se isto kao 4H...
 
Drug ne mora da znaci kada uključiš obje osovine da se mora snaga prenositi 50:50, vec tada je obični pogon na 4 točka. Snaga se prenosi 50:50 kada blokiraš srednji difirencijal. Sto se tice Terrana (starijeg) znam 100% da ima blokadu srednjeg dif. Al mene zanima noviji model. I specifično jeste to da se ona uključuje(kod starijeg modela) na 4L sto mnoge zbunjuje. Nisam dobar sa njemačkim tako da ovo sa slike ne mogu razumit osim sheme koja sve navedeno objašnjava.
 
Član
Ako je ukljucen pogon na sva 4 tocka, klizu jedan prednji i jedan zadnji...tada staje... klizu ona dva tocka koja imaju najslabiju trakciju, iz mog iskustva prednji lijevi-zadnjidesni ili prednji desni-zadnji lijevi... zbog cega klizu ttockovi koji su dijagonalno nisam siguran..
 
Član
Imam Nissan Navaru 2003 isti sistem 2h 4h 4l s tim da na prednjem difererencijali imam autolock sto u prevodu znaci kad redukujem u 4l, prednja sprera se ukljuci i imam omjer 50:50 tako je kod mene rijeseno kada mi je u 4l svi mi tockovi isto vrte
 
Član
Već godinu dana imam na korištenju Nissan Terrano 2, iz 2005 godine i auto posjeduje 2H, 4H i 4L. To jeste posjeduje blokadu diferencijala na 4L. Vjerovatno je isti mehanizam i u tom Terranu, jer su terenske sposobnosti skoro iste. Ako neko slučajno ima brošuru od navedenog Nissana u PDF-u, molio bi da postavi jer je nisam dobio.
 
Član
Već godinu dana imam na korištenju Nissan Terrano 2, iz 2005 godine i auto posjeduje 2H, 4H i 4L. To jeste posjeduje blokadu diferencijala na 4L. Vjerovatno je isti mehanizam i u tom Terranu, jer su terenske sposobnosti skoro iste. Ako neko slučajno ima brošuru od navedenog Nissana u PDF-u, molio bi da postavi jer je nisam dobio.
Imam ti ja brosuru od Navare ali nije PDF
 
I mene zanima novi model tj od 2000 godine pa na dalje, za raniji model znam da ima te blokade jer knjige tako kazu :D
Bezza jel ima blokadu središnjeg i zadnjeg diferencijala ili ?
 
Član
digni zadnje točkove u zrak i zavrt jeda ako se okreće i drugi na suprotonoj ima blokadu, ako se ne okreće ili okreće suprotno od tog tvoj onda imaš open diferncijal
 
Zamisli druze odes da kupis terenca i nisi siguran imal blokadu i kazes čovjeku de da ga dignemo u zrak i da provjerimo....
Msm malo nelogično al et, zato mi trebaju mišljenja ljudi koji imaju ovog terenaca, tj da budem siguran 100%
 
Član
pa vjerovatno ideš na provjeru auta na dizalicu da vidiš pišal gdje ulje, stanje sa hrđama jel šta vareno itd itd i u sklopu toga i vrtiš točkove :)

druga stvar ako su ti toliko bitni, lokeri se mogu i ugraditi naknadno
 
Top