Nissan 350Z ?

Nissan 350Z ?

BHT Ovisnik
Pozdrav. Molim savijete o ovom autu ako tko zna. Kakvi su s dijelovima, odgovara li od drugih nesto, da li su kvarljivi,neke mane... Sve sto znate. Znam da je motor isti u reno espace. Susjed ga ima. Njemu cak relativno malo i trosi za takav auto, za sada ga sluzi.
Pa pisite sto znate o autu, prednosti/mane. Već dugo ga gledam pa me sad vec ozbiljno zanima :)
Hvala
 
Super Moderator
mislim da je osnova ista ko u espaceu, vel satisu i muranu, al vjerovatno ima il nesto kovano il pojacano. na muranu crkava radilica, nema ga kome nije zaribo. i meni isto, pa sam kupio vel satisa u sloveniji i ubacio motor iz njega
djelova imam ja punu garazu sta god ti treba :D
 
Član
Motor ti je Nissanov. Mana je mal kapacitet ulja za takav motor. Mislim da je u originalu 4.5 ili 4.7 litra. Pa znaju stradati ležajevi. Inače lako se to riješi s distancama za karter ili dubljim karterom. Znaju malo proslinit na poklopcu ventila ili na svjecicama. Van toga manje vise ne poderiv motor. Razvod traje koliko i motor. Motor isto ako se pripazi s tim uljem i redovitim izmjenama miljon km. Ovjes, kočnice ciklistika auta je odlična. Na top gear je odvozio u sekundu isti krug kao e46 M3 s tim da M ima 50 ks više. Auto je izbalansiran strašno. Imaš visko sperr diff u serijali. Obzirom da nisu popularni u nas daju se naći za jako male novce. I to je to u kratko. Toliko je dobar s ovjesom ciklistikom da vidiš mu fali bar 150 ks više.

Imaš 3 verzije 2004-2006 Vq35de

2006 do 2008 Vq35de Rev up

I od 2008 je Vq35hr koji je naspram ova 2 prije skoro novi auto u potpunosti.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Super Moderator
Motor ti je Nissanov. Mana je mal kapacitet ulja za takav motor. Mislim da je u originalu 4.5 ili 4.7 litra. Pa znaju stradati ležajevi. Inače lako se to riješi s distancama za karter ili dubljim karterom. Znaju malo proslinit na poklopcu ventila ili na svjecicama. Van toga manje vise ne poderiv motor. Razvod traje koliko i motor. Motor isto ako se pripazi s tim uljem i redovitim izmjenama miljon km. Ovjes, kočnice ciklistika auta je odlična. Na top gear je odvozio u sekundu isti krug kao e46 M3 s tim da M ima 50 ks više. Auto je izbalansiran strašno. Imaš visko sperr diff u serijali. Obzirom da nisu popularni u nas daju se naći za jako male novce. I to je to u kratko. Toliko je dobar s ovjesom ciklistikom da vidiš mu fali bar 150 ks više.

Imaš 3 verzije 2004-2006 Vq35de

2006 do 2008 Vq35de Rev up

I od 2008 je Vq35hr koji je naspram ova 2 prije skoro novi auto u potpunosti.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk


i ja sam mislio da je do toga sto malo ulja ide u motor. u murana stane 4.5L, a naravno u vecini slucajeva trose malo ulja, sto nije nista strasno, i ako se ne pazi ulje redovno zna nastat problem bas zbog toga sto malo ulja ide. jer njemu ako fali pola litra, n 4,5 litra je to puno za takvu masinu. da ide 7 litara pa da fali pola litra-litar hajd i nije strasno. na mom su otisli svi lezajevi i lezeci i leteci, to je neko onda pravio u ovlastenom servisu i auto je doso meni. nakon par hiljada km je opet sve to isto otislo i nije imalo smisla praviti. izgleda da imaju neku slabu tacku da kad to jednom ode tesko se vise napravi kako treba. dal stradaju klipnjace, dal u bloku dobije neki luft, dal se nesto iskrivi, nemam pojma. uglavnom sam iz vel satisa stavio motor i auto i dan danas radi kod boga pitaj kojeg vec vlasnika
i ja sam cuo da ima neka fora da se rijesi taj problem preventivno, kao sto si ti naveo sa distancama il dubljim karterom. i da isto sve pise i na ovom motoru iz renoa. nissanov zig, i svi brojevi su isti

koja razlika je u motoru u 350Z i u ovim socijalnim verzijama 230-240KS? druge bregaste, usis, izduv, injektori i tako te sitnice?
 
Ako je crveni sa oglasa, ja koga kod sam pitao o autu sto ga znaju kazu "bjezi do toga". Zasto dalje se nisam raspitivao
 
BHT Ovisnik
Hvala vam
Isti slucaj i u pezoa mi bio, za sestaka to jest prilicno malo ulja,u bmw ide skoro 7L :D
Kako vidim to nisu strasne mane.
A jeste,mislim se za crvenog iz sarajeva,malo prešao, prvi vlasnik. Pa ss kontam ovih dana zaletiti pogledati ga. Cak mi se ovako bar po slikama i kilometrazi cini najuredniji.
Sta mu je mogao vec uraditi?

http://www.olx.ba/r/16170864/3448
 
Član
koja razlika je u motoru u 350Z i u ovim socijalnim verzijama 230-240KS? druge bregaste, usis, izduv, injektori i tako te sitnice?

Mislim da je na usisnoj grani restrikcija i remap takav.

Inače ova vq35de je najrasirrnija verzija u toj Nissan Renault grupaciji.

Rev up model se vrtio nešto više mislim do 7000 rpm i imao je 300 ks naspram 286ks kod vq35de.

I vq35hr sto stoji za high reving je imao 313 ks i vrtio se do mislim 8000 rpm.

Inače svim 6acima su mana ležajevi skoro nema marke koja to ne mora mjenjati na 100k km.

Možda i kod same izmjene na tom motoru nešto nije odrađeno kako spada

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Član
ja sam cuo da je ovaj vlasnik crvenog druga ruka, da je bio utegnut prije 2g drama a sad ne znam, znam da stoji dugo u rajlovcu i slabo se voza, bilo je kilo prasine na njemu ljetos ..
 
BHT Ovisnik
Vidim da lik ima neke masine/firmu. Kaze prvi vlasnik,a ovo auto nece netko tko ne voli novo kupit pa me vuce da je dobar. A bas zbog tog valja znat sta je autu ako netko zna. Jer i moj prosli pezo V6 je sve ok bio,motor fino zvucao,lijepo radio. Sve dok nisam zamjenio ulje. Netko je skrpio ga,nasuo ATF ili sta vec u motor u to je drzalo do prve zamjene ulje. A to je teže znati osim ako netko zna provjereno
 
Član
Prije mozda godinu i po dana sam imao sudar s ovim covjekom, nista strasno, ja ga nisam vidio i izletim mu na cestu, on me nije uspio zaobici i ogrebe me zadnjim desnim krajem, felga i prag, u moj prednji lijevi, meni se iskrivio blatobran i karambolka, far izgreban, njemu bila jedna linija na pragu i felga sva crna od boje s mog auta. Tad je vozio nekog range rovera, izadje covjek i poce pricu kako je on vlasnik ovog otpada za kamione, prodaje dijelove i to i govori mi eto kao zurim, posto je kod tebe veca steta necemo zvati policiju, popravi to sebi i ziv bio, ja nisam mogao da vjerujem da jos ima takvih ljudi.. jer da smo zvali policiju, registracija bi mi bila skuplja, kaznu bi morao platiti i jos praviti svoje auto.. i ja mu jos nudio da mu dam para, nece covjek nista..
A sto se auta tog tice, stoji parkiran dole u rajlovcu sigurno 2,3 godine medju tim kamionima i ja nisam vidio da se ikad voza a zivim blizu.. ostalo ti nez nista reci :D pozz

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
 
Ne znam sta je uradio, ja imam dosta te raje i starije sto se medjusobno znaju. Necu sad da piskaram svasta i to al znas i sam da sam i ja bolestan za tim Japancima. U razgovoru sa jednim starijim gospodinom kojeg inace znam dugo godina mi je rekao samo: "bjezi od tog auta nije za tebe". A cuo sam to i od jos par ljudi. Opet necu covjeku da kvarim oglas, sto je neko napisao najbolje da odes i pogledas uzivo.
 
Top