Nissan 350z Greddy Twin Turbo

Nissan 350z Greddy Twin Turbo

Član
Nisam dugo ode bio aktivan neki ce se mozda sjetit predstavio sam ode davno Suzuki Swift Sport koji je bio slozen na turbo.
Kako je bilo nekih trzavica s Swiftom uletio mi je 350z 2005 godina od prvog vlasnika debelo ispod cijene. Auto je imao 33k km, brdo opreme koja je 2005 bila dostupna a koja je u meduvremenu ostarila Alpine navigacija, neki radar jammeri, parrot i svasta nesto, cijena vise nego smijesna, stanje skoro kao novo obizrom na km i da je dosta lezao. Rijesio sam se Swifta i uzeo Z-a.
Uglavno nakon kupnje klasika sto se tice nekog soft tuninga auto bio NA 3.5 v6 286 ks. Slozio se KN Typhoon usis, plenum spacer posto im je boljka bila manja zraka za prednje cilindre, ispuh, Stillen grane, In vidia de cats, alu remenice, remap pomocu Upreva itd.
Na valjcima poslije remapa 305 ks i 345 Nm. Nije lose od gore navedenog.

Kako mi se boja nije svidala nikako a i lagano je bi auto cijeli taknut od parkinga, odlucio sam se obojatio autu u drugu boju, dok se to vec radilo izvaden je interijer koji je kompletno pretapeciran u kozu, dok su svi plasticni dijelovi interijera presvuceni u carbon.

I tako nakon vremena su me poceli nagovarati da boostam auto, oba prijatelja imaju Z-a, jedan roadstera sa signle turbom drugi coupea s Greddy twin turbo. Nakon sto su me provozali nije me puno trebalo nagvarati. Jedina dilema je bila koji putem krenuti. Dali na jedan veliki turbo ili 2 manja. Orginalan je plan bio ici na jedan veliki, ima decko nase gore list u Kanadi sto se bavi izradom tuning kitova za Z-a koga zanima ima i na Fejsu stranicu pod imenom "Boosted performance".

Kako se kitovi kod njega rade kako on ima vremena u medu vremenu se pojavio novi nekoristeni Greddy Twin Turbo kit s Mitsubishi TD06-20g turbinama, i tako. Kit je bio novi, ispusne grane su bile presvucene keramikom kao i ispusna kucista turbina, Tialovi WG-ovi, Greddy BoV, Greddy IC, plug na play za Z-a i sto je najvaznije kako vani to kazu stealth. Kad se se hauba digne nitko niti zna niti vidi da je auto twin turbo Nisam se puno mislio.

Uglavnom posao je odraen tako pedantno da se nebi ni sami japanci posramili posla koji je napravljen. Dosta toga je bilo i izmisljeno i proizvedeno. Tesko se i sjetit sad detalja i svega vjerovatno sam i zaboravi sto napisat i dodati pa cu pisati kako se sjetim cega. Sto se slika tice za pocetak samo par jer me internet zeza ali cijeli proces je dokumentiran slika po slika kako se sto na autu radilo. Doslovno!

Blok se busio na 1 specijalu s torque plateom, radilica polirana, glave na obradi i tako klasika. Sto se dijelova tice

Wiseco klipovi
Manley klipnjace
Cosworth bregaste
Brian Crower titanium retainers i JWT Valve springs kit
Deastchwerk 800 cc injektori
ARP L19 sarafi glave
ARP sarafi klipnjaca
CJM Stage 0 fuel return system
Lageri main + rods + thrust ACL Racing
Aeromotive fuel pump 340lph
Fluidamp3 remenica
Pumpa ulja od Rev Up modela
Haltech Platinum Pro ECU
Haltech WB controller kit
Mocal Oil cooler
Mishimoto Oil Catch can
Nismo thermostat
Nismo cep hladnjaka
JWT heavy duty clutch
Competition Cluth jednomaseni olaksani zamasnjak
Quaife spera
Bilstein B14 gevinde
Kinetix prednja zadnja ramena
Tein spone s povecanim kutom volana
Energy suspension seleni na cijelom trapu
Sackal Ispuh kopija Invidia Gemini

Auto je trenutno na 1.2 bara s 640 ks jer pustaju WG-ovi. U izradi su jaci federi\opruge za WG te se dize tlak na 1.5-1.6 bara sto je neki optimalan radni max za ove turbine te ocekujem neki 700 i koji ks.
A ako odem bas mental onda ide upgrade ovih turbina na billet krilca te se s tim moze ici po nekoj procijeni na 430 450ks po turbini.

Auto pali radi i ponasa se kao da je izasao iz tvorice s twin turbom. Sve na autu radi od klime, tempomata, grijanja sjedala neznam cega vec. Nema nikakvih svijecica ili lampica da gore po cageru. Haltech radi svoj posao besprijekorno. Odaziv auta na gas reakcija papucice gasa i sve je besprijekorno. Auto ima flatshift te je prijatelj slozio traction control za SR.
Auto je s jedne strane brutalan dok s druge je ostao toliko iskoristiv za svaki dan. Do nekih 3500 rpm je to ostao isti auto kakav je bio. Obzirom da je to 6ak i da po prirodi ima momenta za svaki dan ga ima sasvim dovoljno do 3000 rpm.

Reklo bi se onako pravi sleeper. Kako pod haubom donekle i vani. Sto je i bio cilj kod ovoga salganja da se moze doci na tehncki bez da iko skuzi da je auto tuniran.

Ako sam otovrio na krivom mjestu temu molim moderatore ako nije problem da premjeste na odgovarajuce mjesto.




































 
Poslednja izmena:
Član
Eto da ne davim sad s slikama posto stvarno je svaki dio procesa zabiljezen. Nadam se da ce vam se svidit kako je sve radeno.
Reklo bi se da je ovo novo auto sada posto je skinut em od interijera do eksterijera mehanike svega.
Neznam sto bi rekao tko je bio pendatniji prijatelj za mehaniku ili za elektroniku. Stvarno se pazilo na svaki detalj pa se rezultt moze i vidjet.
Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte
 
Član
Oz Mito sam uzeo bez da sam savio na auto jer su dosle s Supre tako sam i mislio da je razmak rupa 5x114.3.
Kad sam ih isao montirat vidim da su 5x112. Dok je auto bio atmosfera nije mi smetalo se vozit na sarafima s pomicnim konusom, kad je dosao turbo vratio sam ove zlatne tj original su bile crne pa sam h prefarbao u zlatno jer su 5x114.3.
 
Ove zlatne su mi dosta bolje zato i pitam jer ako se ne varam prvo su te bile pa onda ove O.Z.
Svaka cast slazes ga da valja. Jel izbor bio bio Tokyo drift ili jednotsavno volis sivu :D
 
Član
Ma volim tamne boje općenito. Original je bila jako svijetla. Najradije bi crnu ali mi se nije dalo zezat s papirima pa sam trazio nesto grafitno sivo. Po mraku je dosta tamna na suncu ima jako dosta perle. Cudna neka boja.

A felge su original bile ove zlatne samo crne. Totalno su lose izgledale tj parile su 16 cola i nisam bio zadovoljan. Oz su mi uletile kao zamjena za original Nissan. I tako su stale na auto dok se nije islo na Turbo. Onda opet problemi tako da sam crne odlučio ofarbat u zlatno i sad je to druga felga.

Eto nadam se malo promjene znam da je u regiji njemačko trojstvo i fauve zakon al eto ima i nas jdm fanatika

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Top