Nismo Club Sport Package za Nissan GT-R

Nismo Club Sport Package za Nissan GT-R

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
2w22dsg.jpg

Nakon mnogobrojnih tjuning kompanija (kao što su recimo PowerHouse Amuse ili Cobra N+) sada je konačno i Nissanov kućni tjuner Nismo predstavio svoj Club Sport paket za unapređenje izgleda i voznih karakteristika najnovijeg Nissana GT-R.

Najočiglednija vizuelna razlika u odnosu na standardnu verziju jesu novi i lakši (za 6 kg) aluminijumski točkovi od 20 inča sa odgovarajućim setom Bridgestone Potenza RE070R run-flat gumama (dimenzija 255/40 ZRF20 naprijed i 285/35 ZRF20 nazad), kao i novi titanijumski izduvni sistem (štedi 5 kg) i zadnji difuzor od karbon fibera.

Club Sports Package za GT-R podrazumjeva i dotjerano ogibljenje (Bilstein Damptronic amortizeri i Nismo opruge) i nova sportska sjedišta za vozača i suvozača, razvijena u saradnji sa firmom Recaro (napravljena od karbona i presvučena crnom kožom, a svako doprinosi sa dodatnih 6 kg uštede na težini vozila).

Svi navedeni elementi (imaju garanciju od tri godine ili 60.000 km) mogu da se naruče posebno, a za sada nema zvaničnih podataka koliko ove komponente u stvari utiču na performanse.

GT-R inaće pokreće twin-turbo 3,8 litarski V6 agregat sa 353kW/480KS pri 6400 o/min. i 588Nm obrtnog momenta u rasponu od 3200 do 5200 o/min. Snaga se na sva četiri točka prenosi preko "GR6" automatskog šestostepenog mjenjača sa duplim kvačilom i komandama za mjenjanje brzina na volanu. Performanse izgledaju ovako: od mirovanja do 100 km/h novi GT-R ubrzava za 3,6 sekunde, četvrt milje (402 metra) prelazi za 11,7 sekundi, dok je maksimalna brzina 192 milje na sat ili 309 km/h.
11uhhtj.jpg
 
Početnik
uh... stvarno je dobar... obzirom da imah nisan (tj. ex-muz ga je imao) bila sam dugogodisnji fan (kao i svako zensko, valjda, ovo standardno)... ostalo mi je da ih gledam po cesti i da pruzam jezik do pupka... ovaj je jedan takav... doduse, imam stalak za tastaturu, pa je jezik na nju pao :icon_biggrin:

ah... kako je dobar!
 
ma auto je bog i to se zna.jedino sta bi uzeo prije njega je NSX,nista vise,iako bi mu GTR odrao guzove,nsx mi je ipak...NSX! :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top