Niska auta,pod auta.........??

Niska auta,pod auta.........??

Poštovanje, naime, baš me interesuje kako voze ljudi po našim cestama sa preniskim autima ?
Lično imam golfa 5 on je fabrički nizak sa prednje strane odnosno plastika ispod prednjeg branika i maska-plastika motora.............Baš nešto danas idem nizbrdo i vidim izbočinu na putu i vidim da se na tom mjestu auto baš podosta spustilo i zakočim ručnu izadem da baš vidim koliko to ima prostora do poda.... ma oko 1,5cm od donjeg dijela prednjeg branika do poda... .....mislim da je još dvoje ljudi ili jedan teži sjedio u autu da bih ogrebao branik donji........
Da li smeta ičemu ako se plastika malo "očeše" o asfalt ili nešto......................ili vrijedi odignuti auto...... ??
Odnosno koliko ima unutra prostora od maske motora do motora unutra, interesuje me pošto sam stvarno osjetljiv na pod od auta.....?
Da vidim vaša mišljenja iskustva.
Hvala puno ljudi i pozz.
 
Najbolje onda da ne spustas ako se dvoumis , prije svega ne spusta se auto sa kojim ides svaki dan obavljati raznorazne poslove i sl. Onda opet ima i do toga kako spustis auto , pretezno ako stavis opruge i amortizere neke oni budu malo tvrdji i nema tog cucanja kao kod fabrickog ovjesa tako da nema ni paranja. E sad sto se tice VW znam da su oni dosta niski fabricki , ne samo auto nego jednostavi sve u njemu lezi prilicno nisko i bas kod mene u ulici ima jedna izbocina gdje fabricke Golf 4vorke zaparaju a ja nikad sa svojoj Astrom nisam koja haj sto je bila spustena nego je bila i u spojlerima. Opet kazem moje misljenje da auta sa kojima se svaki dan vozite po mjestima nekad koja i ne znate sta vas tamo ceka ja to ne bih nista spustao
 
BHT Ovisnik
Ja sam imao na volvu gewinde,prilicno spusten,nisam ga dizao ni zimi. Isao na planine normalno,Godisnje prelazio 25-30 000km bez problema uvijek.
1470385_10152048840082888_1408759630_n.jpg


bmw e46 sam spustio i vec je malo drugacija prica. Guma je odprilike poravnata s rubom bila. Istu kilometrazu prelazio,svaki dan radio s autom po gradu i nisam imao nekih problema da sam kukao. Jedino sam s njim imao malo problema kda idem do vikendice makdamom pa lagano karter struze, ili kada se parkiram branik malo dole sastruze od ivicnjak jer u istoj ravnini. Ali nekih posebnih problema nisam imao. Ni na bmwu nije karter nizi od samog auta, kao ni na volvu
 
Član
Malo vise paznje i opreza i naravno sporija voznja ako vec unaprijed ne znas kakav je put.
Druga stvar, putevi kod nas i nisu toliko losi, istina nisu ni staklo ali to nije slucaj samo kod nas u nasoj nam najdrazoj BiH.
Treca stvar, kao sto dragon rece ako vec puno putujes sa autom onda naravno da ga neces zakucavati u pod
 
Ma naravno, kad vidim takvu izbočinu usporim kao lud, nema šta , jer se na maloj brzini nemoze ništa puno ni ostetiti, a kad naletiš malo brze to je vec druga priča :).
Uglavnom nisam ja do sada čak ni masku motora nigdje očešao, nego prenisko pa se bojim da je samo pitanje vremena ali.......sta cu mu ja takav je kakav je.... jedina mu mana to.. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Ma naravno, kad vidim takvu izbočinu usporim kao lud, nema šta , jer se na maloj brzini nemoze ništa puno ni ostetiti, a kad naletiš malo brze to je vec druga priča :).
Uglavnom nisam ja do sada čak ni masku motora nigdje očešao, nego prenisko pa se bojim da je samo pitanje vremena ali.......sta cu mu ja takav je kakav je.... jedina mu mana to.. :)
Nemoj zezat petica se moze fino vozi i nije ni malo prenisko prednji branik a ni pod. Ja se ne mogu parkirat gdje ima ivicnjak jer branik nizi od ivicnjaka, silazak sa ivicnjaka udarim pragovima od trotoar, do sada 3 puta odvaljen auspuh a ukljucivanje na cestu sa nizeg puta podrazumjeva grebanjem podom.
 
Član
ne znam jel kod vas taj slucaj, ali meni ima neki draž kad zapnem negdje, izmamu mi osmjeh na lice :D doduše najvise zapinjem ralicom naprijed pa se ne sekiram da ce se ostetit ili pokidat! :)
 
Član
Kod mene je bas suprotno, ko da me ko nogom nabije kad zakacim prednjom karambolkom. To mi se najcesce desava kod parkiranja ispred ivicnjaka pa se nekad zeznem u procjeni :D Cijena svega, farbanje prednjeg branika i lijevog praga na proljece :D
 
Član
Moj karter :D a auspuhom, mjenjacem, mostom prednjim i zadnjim, gredama i karterom zapinjem. Najvise srednjim loncem zapinjem i cijevima od auspuha posto su one najnize :p Ali kad se pazi moze se ;)

IMG_20150226_185848.jpg


img_20151031_095512-jpg.57644
 
Auh RS TURBO samo laganini hehe :) veselo i kod tebe sa visinom. Vjeruj mi da mene zaboli briga, ako nisam siguran hoce li moći ili ne , izađem iz auta i odmjerim..... sta me briga :D , sklek ispod auta da vidim koliko još može xD
 
Top