Nirburgring prodat za 100 miliona

Nirburgring prodat za 100 miliona

Član
1394606754_28.jpg

Iako se poslednjih dana u medijima šuškalo da je legendarna trkačka staza Nirburgring prodata za 70 miliona evra, zvanična potvrda ovih vesti je stigla tek danas. 13 milja Zelenog pakla, kupila je za ukupno 100 mil. evra, nama malo poznata kompanija Capricorn group, koja je jedan od vodećih proizvođača rezervnih delova u automobilskoj industriji. Još tokom 2012. godine Nirburgring je proglasio bankrot pa bi ova transakcija mogla označiti i njegov povratak na staze stare slave.

Od kada je završen 1927. pa sve do 1976.godine Nirbugring je bio centar auto-moto sveta, stecište najboljih vozača i najbržih bolida. U periodu od 1950. na njemu se održavao F1 German Grand Prix da bi staza izgubila F1 licencu 1976. nakon čuvenog udesa Nikija Laude, opisanog između ostalog i u filmu Rush.

Svih kasnijih godina staza i njena prateća infrastruktura su i dalje korišteni za održavanje velikih automobilskih takmičenja, razvoj novih modela ali i za rekreativno korištenje.

Prema izjavama novog vlasnika, Nirburgring će uz njihovu dodatnu investiciju od 25 mil. evra nastaviti dalje funkcionisanje kao ispitni poligon za razvoj novih tehnologija ali možda i za trke Formule 1 ukoliko se za to steknu finansijski uslovi.
 
Neka samo ostane da mi normalni smrtnici možemo doći da odvozimo jedan ''đir'' po ringu , i to je to ... Ostalo neka rade šta im je volja ! :D
 
Član
A neki smrtnici ( kao sto sam ja :D ) nisu a vjerovatno ni u skoroj buducnosti nece voziti na Nurburgring-a haha :D
 
Top