New clan :D

New clan :D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zdravo svima!!!
Vise sam stari clan nego novi al se nikada nisam predstavio.
Ime: Edin
Prezime: Briga
God. rodjenja: 1990
Lokacija: Sarajevo

Evo i ja se nakanio da se predstavim jer trenutno kupujem ili sam vec kupio auto nekako tako. Radi se o automobilu Renault 5 GTE le mans 1.7 8v 69kw/94ks 1989 godiste. Kao sto ja skontah ovdje sve treba da pitam trazim i sta vec. Navedeni auto ima kvar na motoru gubi snagu kada ga upalis i kada mu gas dajes padaju obrtaji dok se ne zagrije motor nesto sam sarao po netu i nasao sam slican ili mozda isti navodno otisao senzor za mjesanje zraka i neki ventil sad neznam tacan naziv.
Razmisljam auto generalno raditi auto je ofarbano u crno svi pragovi sjedista volan karambolke sve na njemu je fabricko nista nije doradjivano jer auto vec par godina je lezalo nije vozeno mene ce doci 850 km :D sto mislim da nije puno uopste.
Sto se tice izgleda razmisljam da ga spustim toliko koliko se god moze haman na patos 8j x 13 alu ili celicne felge da stavim znak sa maske da skinem i vidjet cemo jos kako se bude radilo dolazit cemo na jos stvari koje treba uraditi. Sto se tice motora kontao sam skinuti elektroniku elektronske dizne staviti karburator po klipu to jeste 4 karbratora od nekog veceg motora Yamaha, Honda ili od nekog auta to jos tacno neznam veberov karburator mi nije bas stedljiv pogotovo dvogrli jeo bi mi 30 l na 100 km tako da nerazmisljam o tome ali cemo vidjeti povariti rollbar jer ipak ovo auto je veoma mehko i malo tako da je bolje da se obezbjedi na vrijeme.
Slike ce biti ubrzo pa eto prijedlozi oko motora oko amortizera svih djelova gdje se ima kupiti dali je dobro zamisljeno i oko kvara pogotovo ako mozete da mi pomognete.


Pozdrav !!!!!!!

Hvala unaprijed.
 
Član
stefan je napisao(la):

hvala bolje vas nasao registrovam sam se kao sto vidis davno ali sam i zaboravio na to maloprije da se registrujem e-mail adresa zauzeta i tako skontam da sam vec na forumu uzeo sam ovaj mali kontejner da ga pravim iz zanimacije a imam jos i passata 1.9 tdi pumpa dizna 131 ks 2002 ali to nezelim da pravim ni da se maltretiram :D
 
Član
http://www.geilekarre.de/index.php?str_mode=index&detail=2190106


auto je u potpunosti isto kao ovo i boja i felge sve
fabrika na njemu sto volim da bih ja mogao da radim po svom a ne da ispravljam tudje zezancije

GolFanatiCars je napisao(la):

hvala :D
 
Član
roki_actros
nadji ovog clana i pogledaj njegove projekte
on ima 2 renaulta 5, jedan je sredjen samo tako, a i na drugom se trenutno radi ;)
pomoce ti sigurno ako sta bude trebalo, a mozda i dobijes kakvu inspiraciju

dobro dosao :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top