Neugodan miris iznutra

Neugodan miris iznutra

Član
Desava mi se nekad da kad upalim klimu cuje se neki neugodan miris.
Klimu sam dopunio,dezinficirao,filter zamijenio i od tad proslo je oko 9000km.
Pa sad ne znam da li to dolazi od klime ili u kanalima od ventilacije.Cuo sam da postoji i neki sprej za dezinfekciju i gdje ga ima kupiti u SA,i pomaze li sta?Da napomenem da je kad sam tek klimu dopunio,mirisalo je iz ventilacije,i to sam odradio u ovlastenom servisu.
 
SKOYA je napisao(la):
Desava mi se nekad da kad upalim klimu cuje se neki neugodan miris.
Klimu sam dopunio,dezinficirao,filter zamijenio i od tad proslo je oko 9000km.
Pa sad ne znam da li to dolazi od klime ili u kanalima od ventilacije.Cuo sam da postoji i neki sprej za dezinfekciju i gdje ga ima kupiti u SA,i pomaze li sta?Da napomenem da je kad sam tek klimu dopunio,mirisalo je iz ventilacije,i to sam odradio u ovlastenom servisu.

Preporucujem ti da kupis stacplastic safety Air,talijanski proizvod,u Mercatoru je bio prije par dana i cijena je oko 12KM a imas i u Tusu u lukavici,tamo je oko 10KM,nisam siguran dali ima na stupu u Tuš-u,probaj,meni je super stvar,ja to redovno drzim u autu kad osjetim neugodni miris koji dolazi iz ventilacijskih otvora malo spricne i to nestane.. sluzi za dezinfekciju klima uredjaja i ima izuzeto ugodan miris:icon_smile:;)
759.jpg
 
Član
elvirjahic je napisao(la):
SKOYA je napisao(la):
Desava mi se nekad da kad upalim klimu cuje se neki neugodan miris.
Klimu sam dopunio,dezinficirao,filter zamijenio i od tad proslo je oko 9000km.
Pa sad ne znam da li to dolazi od klime ili u kanalima od ventilacije.Cuo sam da postoji i neki sprej za dezinfekciju i gdje ga ima kupiti u SA,i pomaze li sta?Da napomenem da je kad sam tek klimu dopunio,mirisalo je iz ventilacije,i to sam odradio u ovlastenom servisu.

Preporucujem ti da kupis stacplastic safety Air,talijanski proizvod,u Mercatoru je bio prije par dana i cijena je oko 12KM a imas i u Tusu u lukavici,tamo je oko 10KM,nisam siguran dali ima na stupu u Tuš-u,probaj,meni je super stvar,ja to redovno drzim u autu kad osjetim neugodni miris koji dolazi iz ventilacijskih otvora malo spricne i to nestane.. sluzi za dezinfekciju klima uredjaja i ima izuzeto ugodan miris:icon_smile:;)
759.jpg

A gdje ga pospricas jeli gdje je filter ili:icon_question:
 
Ima tanko crijevo,mozes vidjeti na ovoj gore slici gdje je sprej,samo se slabije vidi, i gurnes dokle moze kroz ventilacijski otvor,crijevo je nekih 40cm duzine
 
Član
ljudi morat cu i ja ovo kupit,kod mene u sluzbenog vozila,koje je maltene novo (Golf VI) nekad pravo smrdi kad upalim klimu,dodje mi da povracam,,morat cu probat s ovim,da li ce mi pomoc sta;)
 
Član
Uzmi taj sprej i to odaradi i praktikuj par minuta prije stajanja isključit klimu da se osuše dovodi, jer vlaga u dovodima uzrokuje stvaranje plijesni što je glavni uzrok tog smrada.
 
_JokeR_ je napisao(la):
ja nemam klimu kod mene onaj vjetropir al danfa isto mogul i ja?????????? :lol::lol:

:lol::lol::lol: hahaha danfa dobar si,ma ako moze njima pomoci moze i nama isto je to sranje puse i kod nas i kod njih, a danfa kako ti kazes i u mene,morat cu i ja to negdje naci.;)
 
Član
pa Bgm, draze mi da se safunjam i mrznem nego da palim da mi bude suprotno u datom trenutku...
 
_JokeR_ je napisao(la):
pa Bgm, draze mi da se safunjam i mrznem nego da palim da mi bude suprotno u datom trenutku...

neznam sta da ti kazem i meni je nekada muka,jos sam kupio i one mirise sto se kace na izlaz ventilacije ali opet nista,jos se pomjesa i miris plastike otkad mi je instalacija se topila boze sacuvaj.jedino je jos ovo ostalo da probam,ako to bude gdje u jajcu,mal grad nema nista.
 
Član
dewillrock je napisao(la):
_JokeR_ je napisao(la):
pa Bgm, draze mi da se safunjam i mrznem nego da palim da mi bude suprotno u datom trenutku...

neznam sta da ti kazem i meni je nekada muka,jos sam kupio i one mirise sto se kace na izlaz ventilacije ali opet nista,jos se pomjesa i miris plastike otkad mi je instalacija se topila boze sacuvaj.jedino je jos ovo ostalo da probam,ako to bude gdje u jajcu,mal grad nema nista.

i to sam probao, nista probat cem oovo pa cemo na raport....
 
_JokeR_ je napisao(la):
dewillrock je napisao(la):
_JokeR_ je napisao(la):
pa Bgm, draze mi da se safunjam i mrznem nego da palim da mi bude suprotno u datom trenutku...

neznam sta da ti kazem i meni je nekada muka,jos sam kupio i one mirise sto se kace na izlaz ventilacije ali opet nista,jos se pomjesa i miris plastike otkad mi je instalacija se topila boze sacuvaj.jedino je jos ovo ostalo da probam,ako to bude gdje u jajcu,mal grad nema nista.

i to sam probao, nista probat cem oovo pa cemo na raport....
ako ovo ne pomogne onda neznam,jedino rastavljat sve pa ocistiti,a to je nekih dobrih mjesec dana za strucnjake poput mene koji nikad maske nije rastavio:lol::lol:

SKOYA je napisao(la):
Ok hvala na odgovorima sutra cu da ga posprajcam :lol:

Samo ti kad se toga docepas dobro naspricaj unutra,makar ga pola istresi :lol::lol::lol:

SKOYA je napisao(la):
Ok hvala na odgovorima sutra cu da ga posprajcam :lol:

Samo ti kad se toga docepas dobro naspricaj unutra,makar ga pola istresi :lol::lol::lol:
 
Dzaba svo ciscenje ako klimu ne koristis pravilno.

Smrad ce se stvarat kad ugasis klimu kad i auto, pa sljedeci put kad upalis ima da smrdi, jer se stvori budj. Nego makar 5 minuta prije nego stanes i ugasis auto, ugasi klimu i odvrni ventilator na 3-4 nek osusi sistem cijeli, i neces imat problema sa smradom. Tako je i meni bilo, dok nisam poceo ovako da radim, i od tad nikad vise, nema ni malo neugodnog mirisa.
 
Top