NERAVNOMJERAN RAD MOTORA

NERAVNOMJERAN RAD MOTORA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1.3 benzin golf mk2 - tek kad upalim kola motor mi podrhtava ko da hoce da se ugasi i onda mu pomalo dajem gas pa bude u redu - dvogrli karburator je u pitanju - i josh jedna stvar (ja mislim da je lamela) kad mu dodajem gas ne prima ga odmah i slabo mi vuche skroz

svaki savjet dosho dobro ;)
 

edo

Član
karburator očisti prvo,pa onda dalje,može biti i do svječica ako podrhtava...
 
Član
Mora da mu je, nešto...














:lol:
uvijek sam zelio ovo reci nekom kad nesto pita... heh... sorry :)
 
Član
promjeni prvo sve filtere i svjecice pogledaj a onda uzmi trinesku kljuc i odvij razvodnu kapu i pojacaj mu mali ler gas nek bude na jedno 1000 obrtaja i kupis liqui molly injection regenerator da ti malo procisti karburator i mislim da ce ti auto bit bolje.A sto se tice lamele ako ti auto moze ic bar stoju onda neka jos lamele pozz
 
kod mene je 1.3 golf mk2 jednom mi se desilo kad tek upalim auto nebitno bilo hladno ili vruće imo je baš kao što kažeš neravnomjeran
rad motora i počeo je da troši malo više a često prilikom stajanja na crveno svijetlo na semaforu auto se na prtisak kvačila ugasi otišo sam na dijagnostiku nije mi radilo treće kablo na svijeći čim je stavio drugo sve ok stim da sam izmjeno svijeće i filtere prije toga
 
Član
drug nemoj dirati lamelu... Moj jaran Ima 1.6 b isti problem... Otišao u lukavicu kod lika što radi karburatore, naštimao mu vakum dozu i zamjenio neki mali djelić na karbašu.. Uzeo mu 45 KM, auto radi kao lampica... To ti je jeftinije uraditi nego lamelu mijenjati, a i neće mu škoditi pranje ukoliko bude trebalo.....
Sretno i nadam se da ceš riješiti problem....
 
Član
slazem se sa ostalim ... prvo pregledati svijece,kablove, promjenit filtere ocistit karburator pa ako ne bude efekta tek onda pogleadat ostale stvari. pozz
 
Član
Kad ste vec digli temu iz mrtvih da se javim i ja..
Isao sam i ja kod Leke u Lukavicu i prava je seljačina.Prvo sto mi je rekao da dodjem u 8,ja dodjem a on otisao u banku,kaze sacekaj me 2 sata.Drugo,ja mu odmah kazem sta je problem,kaze on nije to,nosac karburatora je u pitanju..Kupim ja nosac karburatora 50 KM,i dam njemu za ruke 50 KM a nista nisam dobio,opet sve isto..Jos na kraju vidi da nista nije napravio,a ja i drug skinuli mu sami karburator i vratili,on ga samo malo ocistio,i sa obrazom mi naplatio 50 KM.FUJ !
 
Član
IGY je napisao(la):
onda si bio kod krivog majstora
pravi majstor za karbase u Lukavici je Slavko

Bio sam i kod njega ali on radi samo ''klasicne karburatore'' tj. ako ima elektronike na njemu Slavko ne zna to raditi pa me poslao kod Leke..
 
e ovako,slavko cini cuda sa karburatorima,ja imam isto golf 2,1.3 i isti problem bio,niko nije znao sta mu je,dok nisam cuo za tog slavku u lukavici,to je vise na vracama,al eto.Covjek ga sredio,auto prima gas od samog dodira na papucicu,a ne ko prije,kad je primao tek na polovini papucice,ne drhti,ne mjenja zvuk i ne gasi se vise dok je hladan,zbog cega sam i otisao tom majstoru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top