Neprijatan miris iz klime (grijanje, ventilacija)

Neprijatan miris iz klime (grijanje, ventilacija)

Član
Pozdrav,

Prilikom grijanja ili kada su ukljuceni ventilatori osjeca se neugodan miris iz klime.
Auto nije imalo filter klime, nakon ubacivanja filtera klime stvar se nije popravila.


Sta predlazete, da li je ko imao slican problem ??

Pozz
 
Član
Kupis negdje sprej za ciscenje klime, otklanja miris i dezinfikuje pa ne bi to bilo lose probati.. Valjda ce pomoci :D

Ako ne pomogne odes u servis gdje pune klimu, oni ti to sve odrade. Testiraju funkcionalnost sistema, izvuku stari gas, odrade dezinfekciju sistema, ubacuju novi gas i to je to valjda :p
 
Član
Kao sto ti je rekao momak, ocisti/ dezinfikuj hladnjak od klime. Kao i ventilacione otvore. Upali nekada klimu kako bi sprijecio rast gljivica.
 
Član
Hvala momci.

Laik sam sto se tice ovoga.
Da li ce biti dovoljno naspricati ovaj sprej ispod filtera za klimu kao sto je uradjeno na snimku:

Kako doci do hladnjaka ? ili je dovoljno samo ovo uraditi ?

Edit, sada citam po netu, ipam moram da se dokopam hladnjaka, odo pokusati naci kakvo upustvo u slikama ili snimku
 
Poslednja izmena:
Mislim da je dezinfekcija klime oko 30 KM za te pare se ja ne bih zajebavao.
Ti sprejevi sigurno nisu ispod 10 KM,a moze se desiti da ti ne pomogne pa ce te ispasti jos skuplje.
Jedino ne znam da li se moze sistem klime dezinfikovat a da se klima prethodno ne isprazni,ako ne moze onda probaj sam ;)
 
Član
Hvala momci.

Laik sam sto se tice ovoga.
Da li ce biti dovoljno naspricati ovaj sprej ispod filtera za klimu kao sto je uradjeno na snimku:

Kako doci do hladnjaka ? ili je dovoljno samo ovo uraditi ?

Edit, sada citam po netu, ipam moram da se dokopam hladnjaka, odo pokusati naci kakvo upustvo u slikama ili snimku
obicno prljavstina I gljivice znaju rasti na hladnjaku sto stvara neugodne mirise. Njega bi bilo potrebno ocistiti/dezinfikovati. kao I ventilaciju
 
Član
ja sam probo onaj sprej sto kliknes prekidac i ostavis u autu sa upaljenom klimom i recirkulacijom odradio je poso nema smrada evo godina do jucer. Radio alarm i lola mi fino zastitu stavio lose i pokvasio mi se:rage: filter kabine i osjeti se ali sreca odmah sam vidio . ja ti predlazem pjenu nekako mi se cini da bolje odradi posao :)
 
Član
uradio dezinfekciju, malo pomoglo.

izgleda da klapne ne rade kako treba ( ne otvaraju se kako treba)

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Meni je na E39 takav problem bio ako vec trazis ne trajna rjesenja onda ti je najjednostavnije upali grijanje na MAX i ventilator i ostavi sat-dva da radi i pobije sve te bakterije (provjereno) radio sam i ja te sprej bombe.

A trajno rjesenje je da odvojis jedan dan i ocistis mali hladnjak skroz.
 
Član
Meni je na E39 takav problem bio ako vec trazis ne trajna rjesenja onda ti je najjednostavnije upali grijanje na MAX i ventilator i ostavi sat-dva da radi i pobije sve te bakterije (provjereno) radio sam i ja te sprej bombe.

A trajno rjesenje je da odvojis jedan dan i ocistis mali hladnjak skroz.
sada bas gledam kako doci do malog hladnjaka, ako ne uspijem odvescu do majstora. Hvala

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Top