Nepravilan rad na leru - Bora 2.0i 85kw

Nepravilan rad na leru - Bora 2.0i 85kw

Član
Pozdrav,

muci me moj autic vec par dana...radi se o tome da na leru auto ruzno radi, malo sara obrtaje, ima ruzno sagorijevanje..u voznji se desava da auto cupka naprijed nazad kad drzim jednak gas...

Nov senzor bregaste, nove svjecice, ociscena klapna gasa itd..raspored kablova dobar, bobina ispravna, uzubljena dobro....
ono najosnovnije sam provjeio...

Na dijagnostici mi izbacuje o2 senzor .. a neki je pametnjakovic prije mene napravio vratica na katalizatoru, sve povadio iz njega i opet povario...

reci cete mi kao i ja sto mislim da je do lambda ali nije..u prijatelja isto auto isti motor lambda iskljucena i auto radi sasvim normalno..
 
Član
Vidi imal djek na servo pumpi sprijeda dodje,to ti je senzor pritiska servo ulja,ako ima iskljuci djek pa probaj
 
Ja nisam shvatio sta je na autu radjeno?
Katalizator je izvadjen,a sta je sa sondama? Jel imas i prije i poslije katalizatore sonde i sta kaze dijagnostika koja sonda je u pitanju?
 
Član
Vidi imal djek na servo pumpi sprijeda dodje,to ti je senzor pritiska servo ulja,ako ima iskljuci djek pa probaj
nema drug nikakvog dzeka..
Ja nisam shvatio sta je na autu radjeno?
Katalizator je izvadjen,a sta je sa sondama? Jel imas i prije i poslije katalizatore sonde i sta kaze dijagnostika koja sonda je u pitanju?
sonde su i dalje na autu i jedna i druga..mislim da kaze da je ona sonda kod kat...
Provjeri vakume i egr ventil ako je egr otvoren zna nemirno radit a tako i ako vakumi nevaljaju isto se desava
egr nema..ni vakuma nekih nisam vidio..ima onaj od kocnicama to ok i ima po usisnoj nekih crijeva malih tonu...al sve je na svom.mjestu...cistio sam onaj n80 ventil bio je strasno prljav medjutim nema razlike nikakve...

ne znam vise sta da radim ..kontam otici izmjeriti kompresiju jer je sagorjevanje uzas bas smrdi imam osjecaj kao da u bloku se nesto desava al ajd znaj..htio sam prvo ove bezbolnije stvari isprobati sve...
 
Provjeri separator uljnih para...
Upali auto,odvrni cep gdje sipas ulje i kad odvrnes polahko ga dizi prema gore.Ako osjetis otpor(vakum) da ga nesto vraca nazad kao kad magnet privlaci magnet onda je taj separator.
 
Top