Nepravilan rad i zvuk motora u leru

Nepravilan rad i zvuk motora u leru

Član
Neznam kako da ovo objasnim,kad ga pustim da radi u leru mijenja zvuk,kao da sam sebi dodaje gas i nabija obrtaje,nije previse ali dakako se osijeti i cuje pogotovo ako je motor hladan.....Neznam jos sta je i nisam ga vozio majstoru,smijesno ga je vidjeti na ulici kad izletim nabrzaka da kupim cigare ili nesto heheh,svako se okrene kad nailazi kraj njega xD..Pa mozda ovdje neko zna u ceme je problem..Auto je Peugeot 205 '86 godina.. Hvala unaprijed
 
Član
Pretpostavaljam benzinac iz te godine,ali nebi bilo lose da si napisao koji motor i slicno.
Ler motoric,svjecice,senzor gasa,itd...
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Pretpostavaljam benzinac iz te godine,ali nebi bilo lose da si napisao koji motor i slicno.
Ler motoric,svjecice,senzor gasa,itd...

Jeste,benzinac je,motor je 1.3 sa karburatorom,kupio sam ga nedavno za 1000 KM registrovanog punu godinu,na njemu jedino sto valja je limarija i besprijekoran motor,svaki dan putujem 60 KM samo na posao i nazad sa minimalnom potrosnjom 5.5 litara,trosi ko upaljac pa stoga me i zanima u ceme je problem jer ovakvo auto mi i treba...
 
Član
Pogledaj prvo ler motoric,ne znam gdje se tacno nalazi na tom motor ali upali auto pa iskopcaj konektor sa njega,ako je isto sigurno je do njega.
Poslije pogledaj svjecice,kablove,bobinu i slicno...Mozda je i filter goriva.
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Pogledaj prvo ler motoric,ne znam gdje se tacno nalazi na tom motor ali upali auto pa iskopcaj konektor sa njega,ako je isto sigurno je do njega.
Poslije pogledaj svjecice,kablove,bobinu i slicno...Mozda je i filter goriva.

Ok prijatelju,hvala ti,mada ovo nista nije opasno nego me samo nervira sto mrmlja uvijek kao da je Mustang v8 sa 500 konja :p Hvala jos jednom
 
Matej19 je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
Pogledaj prvo ler motoric,ne znam gdje se tacno nalazi na tom motor ali upali auto pa iskopcaj konektor sa njega,ako je isto sigurno je do njega.
Poslije pogledaj svjecice,kablove,bobinu i slicno...Mozda je i filter goriva.

Ok prijatelju,hvala ti,mada ovo nista nije opasno nego me samo nervira sto mrmlja uvijek kao da je Mustang v8 sa 500 konja :p Hvala jos jednom
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :cool::cool::cool:
 
Član
ReD_DeviL je napisao(la):
Matej19 je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
Pogledaj prvo ler motoric,ne znam gdje se tacno nalazi na tom motor ali upali auto pa iskopcaj konektor sa njega,ako je isto sigurno je do njega.
Poslije pogledaj svjecice,kablove,bobinu i slicno...Mozda je i filter goriva.

Ok prijatelju,hvala ti,mada ovo nista nije opasno nego me samo nervira sto mrmlja uvijek kao da je Mustang v8 sa 500 konja :p Hvala jos jednom
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :cool::cool::cool:

Heh znam i ja da je smijesno ali stvarno kako radi kad je motor hladan da to nije normalno za vidjeti heheh,sam sebi dodaje i oduzima gas,i to kad ga malo doda stoji tako nekih 5-6 sekundi i onda opet krene mrmljanje xD Cudno skroz :D
 
Član
emil_15 je napisao(la):
Da ti nije automatski saug ?

Nisam provjeravo nista jos lol,nisam imao vremena a auto svaki dan sam koristio i koristim,prelazim sa njim do 80 kilometara dnevno.Prekosutra ide majstoru na mjenjanje amortizera i jos par sitnica pa ce sve detaljno da pregleda oko tog problema mada sam ja nesto listao preko interneta i nasao nekakvu temu da se to dogadja na vecini auta i da se trebaju dizne da ociste i to je to ali vidicemo jos sto ce majstor da kaze :D
 
Top