Nepostivanje pjesaka....

Nepostivanje pjesaka....

Naime,mnogo me nervira kao pjesaka kad prelazim preko zebre i meni zeleno svjetlo,a vozaci koji skrecu u dosta slucajeva nece da me puste,nego se guraju i veoma blizu mene prolaze,grabe da sto prije prodju.Mislim,i ja sam vozac od 89 godine,ali uvijek sacekam da svi pjesaci prodju,pa tek onda ja produzim,iako iza mene ko nenormalni sviraju da prodjem...Sta je to u ljudima,sta se desava?
 
Član
Lijepi Dzoni je napisao(la):
Naime,mnogo me nervira kao pjesaka kad prelazim preko zebre i meni zeleno svjetlo,a vozaci koji skrecu u dosta slucajeva nece da me puste,nego se guraju i veoma blizu mene prolaze,grabe da sto prije prodju.Mislim,i ja sam vozac od 89 godine,ali uvijek sacekam da svi pjesaci prodju,pa tek onda ja produzim,iako iza mene ko nenormalni sviraju da prodjem...Sta je to u ljudima,sta se desava?

stoji to sve prijatelju,ima nas raznih...ja kao ti,stanem i sacekam...
ali mene nervira kada se pjesak na zebri ponasa kao da je na setalistu,pa razvuce korak i vuce se...jbm ga ja,ako sam ti stao i vidis da te pustam,pa mozes malo ubrzati hod...ali opet,sve je to od covjeka do covjeka,ima i onih kulturnih :icon_smile:
 
Shelby je napisao(la):
Lijepi Dzoni je napisao(la):
Naime,mnogo me nervira kao pjesaka kad prelazim preko zebre i meni zeleno svjetlo,a vozaci koji skrecu u dosta slucajeva nece da me puste,nego se guraju i veoma blizu mene prolaze,grabe da sto prije prodju.Mislim,i ja sam vozac od 89 godine,ali uvijek sacekam da svi pjesaci prodju,pa tek onda ja produzim,iako iza mene ko nenormalni sviraju da prodjem...Sta je to u ljudima,sta se desava?

stoji to sve prijatelju,ima nas raznih...ja kao ti,stanem i sacekam...
ali mene nervira kada se pjesak na zebri ponasa kao da je na setalistu,pa razvuce korak i vuce se...jbm ga ja,ako sam ti stao i vidis da te pustam,pa mozes malo ubrzati hod...ali opet,sve je to od covjeka do covjeka,ima i onih kulturnih :icon_smile:
Da,u pravu si,ima i pjesaka koji prkose,pa razvuku,ja uvijek rukom se zahvalim vozacima sto me pustaju i ubrzam preko pjesackog,tako govorim i svojoj zeni da ubrza.Bio je slucaj u Sarajevu pre nekoliko godina gdje je vozac pustajuci pjesaka(mlad je pjesak bio!),tako razvukao preko pjesackog-prkosio ovom vozacu,vozac malo izgubio nerve,izasao iz svog auta sa bezbol palicom-ubio ga ko zeca na sred pjesackog na ocigled svih....
 
Član
ko nije sjedio za volanom se tako ponasa

i mene je bilo briga dok nisam vozio razvuces , neces da se sklonis i tako to

sve dok nisam sjeo za volan i dok nisam vidio kako to zivcira i smeta

tako da sad pretrcim, sklonim se ako treba jer znam da bi mene to zivciralo


a jos me vise nerviraju oni vozaci sto se nakace na sirenu kad stanem da neko predje :icon_mad:
 
Sto se tice pjesaka cure i zene pustam da predju bio pjesacki ili ne, crveno zuto zeleno svejedno:) jos ako su napucane iiih . . . .jes da ona misli u sebi vidi ovog seljaka zavalio se misli da je faca, ali nema veze ja volim kad mi promjesa guzovima ispred nisana. nekako se fino osjecam:) a sto se tice prelaska na divlje tu ne pustam nikog, samo usporim radi preventive ali dam mu do znanja da ne planiram stati, obicno je pjesacki nekoliko metara udaljen, i boli me on po zakonu ako ima pjesacki u duzini od 150m cini mi se , nema pravo da prelazi, a sto se tice pjesackog tu stajem u vecini slucajeva! Samo po zakona, vozilo se smatra kao hladnokrvno oruzije (tako nesto, nisam pravnik) i sta god da bude vi ste krivi, jedino vam moze pomoci ako je bio u alkoholisanom stanju! A kultura nasih pjesaka je na veoma zavidnom nivou, svima se zuri, svi negdje trce, nek paze na sebe, zaboli me, jos ja moram da pazim na njih sto su blentavi i bezobrazni. . . .pih:icon_mad:
 
Član
to ti je prijatelju nas mentalitet,ne moze se to rijesiti...i taj sto je premlatio pjesaka,sta je postigao? Nista.
niti je neko izvukao pouku iz toga (osim tog' sto je dobio batine heheheh ) niti ce se sta promjeniti...
tuzno,ali istinito...
 
Član
svakakvih kretena ima, ja neki dan stao tako da pjesaci predju ulicu, kad neki hajvan dodje pun gas i mene zaobilazi. malo falilo ljude da pogazi, mrsko mu bilo sacekat da ljudi predju :icon_mad:
 
Član
U mene frend uvijek kad sam s njim bio podjebaje tako vozace ide polako po zebri kaze cekaj da prebaci u prvu a kad ga pitam zasto to radi kaze i oni su mene podjebavali kad sam polagao stalno izlecali pa im se on kao sad osvecuje:lol::lol: ja kad prelazim predjem u sto brze mogucem vremenu da nesmetam a i sam sam vozac.a ima svakakvih iskustava sve zavisi od pojedinca i kulture;)
 
Član
otkako me jednom opalio, prelazim gdje treba i sto brze mogu :lol:

a uvijek pustam pjesake, pogotovo zenske vjeroispovijesti :D
 
Član
kod nas ima svega :lol: mozes stajat na zebri i pet minuta, ali ako si "obdaren", jos u kakvim krpicama, odmah svi staju :D :D

recimo na "zapadu", zakoracis na pjesacki, svi staju momentalno... ali isto tako su veoma osjetljivi na prelazenje, pretravanje ceste van zebri... licno sam se uvjerio, mogli smo batine fasovat :lol:
 
BHT Ovisnik
uvijek pustam pjesake,kad sam i pjesak pratim,ako mi je zeleno pozurim da ne usporvam promet,al stoke dođe pa razvuce prekopjesackog,najgore kad im fino stanes kad nemaju prednost da pređu cestu i oni vrte guzicom lagano i ne okrene se
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
ko nije sjedio za volanom se tako ponasa

i mene je bilo briga dok nisam vozio razvuces , neces da se sklonis i tako to

sve dok nisam sjeo za volan i dok nisam vidio kako to zivcira i smeta

tako da sad pretrcim, sklonim se ako treba jer znam da bi mene to zivciralo


a jos me vise nerviraju oni vozaci sto se nakace na sirenu kad stanem da neko predje :icon_mad:

Samo da potpisem ;)
 
Top