Neonke

Neonke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne, ne mislim ih stavljati kod sebe. Posto znam da imaju pijacarske, koje necu ni pominjati ovdje, na ebayu sam nisao na one neonke koje su "cjevaste", i na novi hit kako kazu "led-neonke", dakle traka siroka 2,5 cm na kojoj su poredane LED-ice. Eh sad mene zanima od vas sto posjedujete to, ili od onih koji imaju iskustva s tim, kako se to uopste montira, i na sta se spoji ? Meni recimo nisu lose jednobojne, ili ove multicolor, ali sa daljinskim i raznim programima. Znaci imas full sredjeno auto, sve je izmijenjeno, i onda imas neonke, parkiras negdje, i namjestis program da pulsira lagano... decentno, to mi nije losa furka. Na ebayu se cijene krecu od 8 pa do 138 € kako sam ja vidio, a meni su zapale za oko ove, mada ih ima i "obicnih" koje imaju daljinski i biranje programa, al et.. Znam da u Mercatoru u Tuzli imaju one obicne za 40 maraka, pa me sad zanima kakva je razlika izmedju nekog fuša, i ovih boljih. I zanima me zasto je furka da neko napravi neonke tako da mu se vide kad su upaljenje ? Ja to jos nisam skontao...

edit : ne bi bilo lose kada bi neko postavio link o njima, jos bolje ako ima montaza i sve to... siguran sam da bi vecinu interesovalo :)
 
Član
Eh vidi vako, zavisi od precnika neonki, one cijevaste su uglavom od 20-25mm, uz vecinu dodju nosaci koji se zabuse ispod praga, ove sto spominjes led, imas vise vrsta, imas od cak 12mm pa do 25 debljine, eh sad kakva je razlika.Sto je neonka tanja to je lakse ugradit, tj. lakse je zamaskirat da se vidi samo svjetlo a ne izvor svjetlosti. Ja sam sebi stavio plave led 12mm precnika, ja sam kupio 5m duzine, mozes je razat na koju hoces duzinu i samo spojis prikljucak. Bocne sam usjeko onu plastiku ispod zastitnu tako da su legle i nevide se, zadnja se jedino vidi al od stock branika nisam mogo drugacije, tj, aupuh je smeto , zagrijavanje i to, pa je zato i ne palim dok ne dodje dublji branik.

Spjaju se na aku (obavezno stavi osigurac, i prekidac negdje unutra, mozes kombinovat da jednim prekidacem palis sve 4 ili da imas 2 prekidaca (jesnim palis bocne , a drugim prednju i zadnju).


Nadam se da sam pomogo, ako te jos sta interesuje pitaj:D
 
Član
Pomogao jesi, jer bi je bilo nekako glupo da se spajaju negdje drugo osim na aku, a vidio sam i neke koje se stave u mjesto za upaljac, sto mi je glupo :D, i koliko je tebe otprilike to sve izaslo ?
 
Član
doslo me 5metara led savitljive neonke debljine 12mm nesto oko 70 marki.

Sto je sasvim dovoljno za prosjecno auto, meni je sve otislo, al znaci iso sam od tocka do tocka.

i na ovim je dosto to za upaljac, dobijes 2 priklucka, koja montiras na neonku kad osijeces duzinu koja ti treba, ako znas baratat sa lemilicom bez problema mozes osjec i na 4 djela (ko ja) ove originalne prikljucke sam iskoristio na bocnim, a naprijed i nazad sam zalemio kabal na neonku i zalio 2 komponentnim ljepilom (radi vode).

a vidi to za upaljac je po meni cisti debilizam, jel lakse pritisnut prekidac il ukljucivat isklucivat upaljac, i uvijek ti ima taj kabal unutra se vidi.a jos je i teze , jer moras provlacit i plus i minus radi upaljaca. A ovako samo provuces 2 zice za prekidac, koje u haubi spojis izmedju akua i plusa neonke.

Obavezno pazi na polove + na + - na -.
 
Član
Ja sam to mislio tammooo nekada kasnije raditi, kad uradim sve drugo sto sam planirao... a ja ih ne bih svakako spajao, jer nemam pojma sto se toga tice, al nasao bi se neki drug... Gledam na ebayu je recimo cijena nekih kao i kod nas, ali je zato bar kvalitetnije nego kos nas ove neonke sto prodaju :)
 
Član
Ja cijevaste jednom polomio, i nikad vise ne bi kupio. Kod mene bile one svijetlo plave (a bas su rijetke) i kad sam arzbio dvije nisam mogo vise nac takve boje i mijenjaj sve:D
 
SamiRX-8 je napisao(la):
Ja sam to mislio tammooo nekada kasnije raditi, kad uradim sve drugo sto sam planirao... a ja ih ne bih svakako spajao, jer nemam pojma sto se toga tice, al nasao bi se neki drug... Gledam na ebayu je recimo cijena nekih kao i kod nas, ali je zato bar kvalitetnije nego kos nas ove neonke sto prodaju :)

jesili pitao ima li FELE ili TAXI-BAR za tebe kakve neonke...
Mislim da sam naletio na njih u katalogu FK..
lijep pozzdravvv
 
Član
Nisam pitao, sve stvari sto cu nabavljati ici ce preko ebaya, jer kad bih ovdje sve narucivao, izaslo bi me duplo skuplje, i na kraju bih mogao kupiti i neko dobro polovno auto ;)
 
Imas u FK 80 eura folovi vise boja , daljinski i te gluposti pogledaj imas na official.stranici
www.fk-automotive.de
 
Član
meni je nesto crno kupovat preko ebaya, ja da platim, pa 7 dana ne spavam, kontam sta ce mi i kakvo doc, a vro lako moze doci i da se osteti, jer sumnjam da neki prodavac osigurava robu kad salje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top