Neon Light Inside

Neon Light Inside

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovih dana radio sam instalaciju mjuze u auto..
sve savrseno radi,,,
evo par slicica.
2i1nhoo.jpg

112d9is.jpg

2090lyw.jpg

slike na kraju rada neam,,al budem ih postavio uskoro,,,
uglavnom bass udara u glavu...

kad odvrnem do kraja cuje mi se zadnja registarska tablica,,,skinio sam je i stavio spuzvu,,sad se necuje nista,,,

imao sam malih problema s kondenzatorom,,,pa je na servisu,,sad radi muzika bez njega...
no dok njega cekam uzeo sam neon lampu..
292qscm.jpg

e sad bi ja nju ugradio tako da ona onako treperi u ritmu muzike al nisam siguran kako bi to izveo... pa molio bih pomoc i korisne savjete...
inace ona ima prikljucak na onaj upaljac od auta kao i sto se vidi na slici,,ali sam isto tako cuo da se moze i spojit direktno + na + akumulatora,,- na -...nisam probao ,,,ali bih volio znati da li je to sigurno..,,,al ovo mi je bitno da ona treperi u ritmu muzike

sad je li to do vrste neonke ili ima neka shema spoja,,,to bih volio cuti od nekog iskusnijeg

gledao sam na youtubu jedan video i na njemu se vidi princip kako radi neonka al neznam kako je napravio da treperi,,,
evo ga i video
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=-04ctJLUE4Y

hvala unaprijed na pomoci!!!
 
Član
nista ne viri sada,,to su slike za vrijeme rada na instalaciji muzike....

ako netko ima savjeta uvezi neonke,,bio bih zahvalan..
 
neonku mozes tu sto ti imas slobodno prikopcat kako si vec naveo.jer je vec napravljena za upaljac odnosno 12V,stoga mozes i direkt na aku +na+,-na-
 
Član
znaci mislis da spojim to ili na bufer +/- ili na pojacalo +/- gdje ide +/- od bufera.
jbg tako sam te razumio.....jel to sigurno uredu,,jel bi neonka mogla zveknit....
htio bi postici ono treperenje u ritmu muzike...
 
Član
preporucio bi skidanje spuzve ispod tablice,jer skuplja vlagu,zahrdjace ti neshto,bolje stavi gumu neku ili tako nesto
 
Član
400 W je pjacalo dvokanalno,,,a ima neonka osigurac u onom prikljucku za upaljac,,ako bih presjekao taj prikljucak i ostavio samo te dvije zice +/- i kad bi spojio kako si ti reko jel bi radilo to..


hvala na komentarima,,legende ste..
 
Član
ja uradio onako kako si reko ''Deyo''

i radilo 5 sec,,,ja pojaco malo jace ono poceo dim iz nje,,,,i jbg ošla,,,

to je prejako za nju ....mislim da je njoj max snaga 20W,,,a bila je prikacena na 400W
 
Član
Tesko da ce ta neomnka tako raditi, tesko je to uganjati, a mozes i pojacalo preopteretiti, pa da ti i ono zvekne. Postoje posebne neonke, tj. neonke sa senzorima koje mogu treperiti u ritmu muzike, ja sam imao nekad takve. Bile su u obliku kruga i postave se oko woofera.

A prije nego sto otkines onaj "steker" za upaljac, rastavi ga, pa provjeri da u njemu nema kakve elektronike koja regulise napon. Ked nekih neonki je pretvarac u samoj neionki, a kod nekih bude u tom prikljucku, pa prvo to provjeri, mozda ti je zato i crkla ... samo nagadjam
 
Član
A prije nego sto otkines onaj "steker" za upaljac, rastavi ga, pa provjeri da u njemu nema kakve elektronike koja regulise napon. Ked nekih neonki je pretvarac u samoj neionki, a kod nekih bude u tom prikljucku, pa prvo to provjeri, mozda ti je zato i crkla ... samo nagadjam

nemoguce da ovdje bas nema nikog da je tako nesta stavljo u gepek...

gledaj cuo sam drugu opciju da spojim neonku na izlaz iz radia...ono ima 4*50W
da li je to sigurno...
ajd neko nek se javi ko je stavljo tako nesto....
ne bih da jos jednu spalim...

i da rastavio sam onaj prikljucak i ima samo osigurac od 2A...sto je malo..
 
ja sam kupio sebi neonke za gepekt za iduće godine za stayle rade na principu kako bas svira tako svijetle imaju na sebi dva potenciometra prvi je da staviš osjetljivost od nula do 100 dakle na koliko dodir da hvata signal basa a druga opcija je da stalno svijetli neonke se zovu DIETRONICS imaju da se kupe u kenvud jedna dođe sa svima kablovima i potneciometrom 5o km imaš male i velike
 
neonka je sama od sebe osjetljiva ako skopcas samo jedan kraj neonke a drugi pustis bilo gdje od nje u blizini i dirnrs je rukom ona ce prosvjetlit,ako ruku odmakinjes ona ce slabije svjetliti,a to mozes vidjet i na onom snimku sto si postavio,samo sto je njegova neonka s potenciometrom i osjeca bas,ali tek nakon sto on prode rukom preko nje jer nije oba kraja skopcao
 
Član
ja sam kupio sebi neonke za gepekt za iduće godine za stayle rade na principu kako bas svira tako svijetle imaju na sebi dva potenciometra prvi je da staviš osjetljivost od nula do 100 dakle na koliko dodir da hvata signal basa a druga opcija je da stalno svijetli neonke se zovu DIETRONICS imaju da se kupe u kenvud jedna dođe sa svima kablovima i potneciometrom 5o km imaš male i velike

de mi samo reci jel to u svim kenwood centrima ima,,,ili samo kod vas tamo.
gledam ima jedan centar kenwood u zagrebu ali na njihovom cjeniku nema nidje ta bas narka Dielectrics
gdje to mogu narucit,,,i kolika je cijena male neonke,,a kolika velike...
i jel mala neonka 33cm,,,a velika 60cm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top