Neobicna desavanja sa Pugom!

Neobicna desavanja sa Pugom!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pitanje za strucnjake koji se razumiju u polu-ajnspric motore (bar su mi rekli da je kod mene takav:icon_smile:). Dakle auto je Pug 306 1.4. motor 55KW iz '95 godine. presao je nepunih 160000 km. Kada krenem negdje van grada (na otvorenom) upali mi se lampica od lambda sonde (zuta lampica na sredini gornjeg dijela kontrolne table, kazu da je to indikator lambda sonde), tada odjednom osjetim da mi auto slabije vuce i da je pravo lijen i da prilicno vise trosi. Kada stanem, ugasim auto petnestak sekundi i opet ga upalim lampica se tada ugasi i auto opet ide ko lud. Cim se opet upali (nakon odredenog vremena i to proizvoljno) opt se isto desi. Stanem, ugasim, upalim, krenem i opet sve ok. Dijagnostika kaze da je sve uredu! ima li neko slicnih iskustava ili mozda neki savjet sta da radim?
 
Član
sve bude u najboljem redu. Temperatura nikada cak ne dode do pola (tako barem pokazuje kazaljka). Uvjek je regulara i nikada me ona ne zeza.

Ali je interesantno da sa paljenjem gubi vucu 40%! Kada stanem i ugasim motor na samo 15-tak sekundi sve se vrati u normalu do ponovnog paljenja lampice
 
Član
Riknula ti je lambda sonda al mi je nejasno da ne pokaze to na dijagnostici. Imas li katalizator, ako je zacepljen radi toga ti moze "bundat" lambda sondu. A to sto izgubi snagu se zove SAFE MODE koji pali ECU kad registrira neki bitan kvar. Safe mode se "gasi" privremeno kako si i sam rekao, ugasis i upalis auto
 
Član
mora imat katalizaror...ubacivanje katalizatora je pocelo jos prije 90. godine...ima sto posto...
 
Član
Joj vas ekipa:icon_confused:


Pa znam da ga ima TVORNICKI al sam mislio ima li ga trenutno na autu ili je skinut...
 
Član
Provjeri kablove od lambde, imao sam jednom slican problem....
Napuknut kabl od sonde te povremeno gubio kontakt,
cim izgubi kontakt upali safe mode i prd prd nece nikako.
Ako je kabl ok, izvadi sondu multimer u ruke i ispitaj je ;)
 
Član
Raja, evo mene, oprostite na kasnjenj. imao je katalizator ali je on uklonjen, kao sumnjalo se na njega de je on problem, ispostavilo se da nije do kat.
Auto je poluajnspric pa mislim da nema karburator, ima nekakvu pumpu ispod zadnjeg sjedista.
Kaze mi jedan majstor danas kao da je sonda ok jer auto vuce i ides sve dobro dok joj nesto sto upravlja njome ne signalizira da se upali. kaze da bi mozda trebalo pokusati fleshovati elektroniku pa sad je fakat ne znam sta da radim!
 
Član
Tog majstora zaobidji, ako on misli da se sonda upali kad joj nesto signalizira... nema pojma:icon_evil:
Procitaj moj post iznad, premjeri sondu, nadji nekog ko ima auto datu instaliranu i u njoj mozes vidjet vrijednosti ;). Ako si sklonio katalizator a sonda ostala duboko u auspuhu, i sa ispravnom sondom mozes imat pogresno ocitavanje, moras sondu malo "izvuc" pomocu dodaten matice, to je vec pisano na forumu.
LP
 
Član
Deyo care svaka cast! Bio si upravu, temperatura i termostat su bili u pitanju. Rijesen problem! :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top